KAPAT

Ankara Kiralık Daire

araması için 3.803 ilan bulundu
Görünüm:
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ankara'da Kiralık Daire Seçiminde En Uygun Semt Önerileri

Nüfus yoğunluğu fazla olduğu için Ankara emlak piyasasının hareketli olduğu şehirler arasında ilk sıralarda geliyor. Buna bağlı olarak da çok fazla Ankara kiralık daire seçeneğinin arasında kaybolmak ve en uygun evin nereden kiralanabileceği konusunda kararsızlık yaşamak mümkün hale geliyor. Bu sebeple Ankara’da yaşayan veya yaşamaya karar veren orta gelirli ailelerin ev kiralayabileceği 5 ilçeyi sizler için araştırdık. Oluşturduğumuz listede bulunan semtler ulaşım imkanları açısından da değerlendirilip listeye eklenmiştir.

1. Sincan

 

Ankara’da kiraların en uygun olduğu semtlerin arasında Sincan ilk sıralarda yer alıyor. Aynı zamanda Ankara’nın en büyük semtlerinden olma özelliğini de taşıyan Sincan’da ulaşım açısından da gelişim söz konusu. Her ne kadar bazı bölgelerine ulaşım kısıtlı olsa da metro ya da dolmuş kullanarak birçok noktasına kolaylıkla ulaşım sağlanıyor.

 

Ulaşım avantajlarından bazıları;

 

  • Eskişehir yolu yakınlarındaki bölgelere otobüs ve dolmuş, Törekent Mahallesi ve Organize Sanayi Bölgesi’ne ise metro alternatifleri bulunuyor.
  • Otobüs ve dolmuşların gitmediği bölgelere de Banliyö trenler ile gidilebiliyor.
  • Sincan-Kızılay hattında giden dolmuş ve otobüslerin güzergahları üzerinde Bilkent ve Hacettepe Üniversiteleri ile ODTÜ bulunuyor.

 

Ayrıca Ankara Sincan’ın merkez bölgelerinde çeşitli eğitim, hastane, kültür ve sanat imkanı sunan yerlerin sayısı da oldukça fazla. Hem ulaşım hem de ek imkanlar sayesinde Ankara’dan ev kiralamak isteyenlerin tercih ettiği Sincan, kiralık ev fiyatlarının uygunluğu ile de ön plana çıkıyor. Sizde Ankara Sincan kiralık daire seçeneklerini incelemek ve beklentilerinize ve bütçenize uygun olan evi bulabilmek için Emlakjet’in gelişmiş arama özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

 

2. Dikmen

 

Dikmen’de metro imkanı bulunmuyor ancak neredeyse her bölgesine dolmuş ile ulaşmak mümkün. Dikmen’de Sokullu ve İlker Mahalleleri, kira fiyatlarının düşük olduğu bölgeler arasında yer alıyor. Çetin Emeç ve Mevlana Bulvarlarında bulunan evlerin kiraları ise biraz daha yüksek. Ayrıca Mevlana Bulvarı yakınlarında ki evlerden 100. Yıl, Çiğdem Mahalleleri ve ODTÜ’ye ulaşım da mümkün.

 

Dikmen bölgesi aynı zamanda Ankara günlük kiralık daire seçenekleri açısından da yine değerlendirilebilecek bölgeler arasında bulunuyor. Dilerseniz Dikmen ve diğer ilçelerde bulunan Ankara’daki günlük kiralık daire seçenekleri için seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz.

 

3. Cebeci

 

Ankara’nın yerleşim yerleri arasında en eskilerden olan Cebeci, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü öğrencileri tarafından en fazla tercih edilen bölgelerin başında geliyor.

 

Dikimevi, Kurtuluş ve Kolaj ulaşım imkanlarının gelişmesi açısından en gözde bölgelerden. Çok sayıda sağlık ve eğitim kuruluşunun yer aldığı Ankara Cebeci’nin bölgeleri, Sıhhiye ve Kızılay’a sadece yürüme mesafesinde bulunuyor. Tüm bu özelliklerine ek olarak, Ankara’nın önemli sosyal yaşam merkezlerinden Hamamönü de Cebeci’de yer alıyor. Ankara kiralık daire Cebeci seçeneklerini inceleyerek evinizi bulabilirsiniz.

 

4. Demetevler

 

Ankara'da kira fiyatlarının en düşük olduğu semtlerden bir diğeri de Demetevler. Hem kiraların uygun olması hem de birçok noktasına metro ile ulaşım imkanının bulunması sebebi ile en fazla tercih edilen yerlerden oluyor.  Demetevler’in daha güneyine doğru gidildiğinde ise EGO ve SSK bloklarına özel halk otobüsü ile ulaşım alternatifi bulunuyor. Ayrıca Demetevler Vatan Caddesi’nin yakınında yer alan evlere de dolmuş ile ulaşım gerçekleştirilebiliyor.

 

5. Batıkent

 

Ankara’nın en gözde semtlerinden biri olan Batıkent’te kira fiyatları çok geniş bir aralıktan oluşuyor. Batıkent Metro İstasyonunun civarında bulunan daireler daha pahalı olmak ile birlikte, yeni gelişen Çakırlar veya Botanik gibi bölgelerde 750 liranın da altında ev seçenekleri bulmak mümkündür. Üstelik bu bölgelerde de dolmuş ve metro imkânı buluyor.

 

Batıkent’tin sunduğu avantajlardan bir diğeri de gelişmiş sosyal imkanları oluyor. Alışveriş, eğitim, kültür-sanat ve sağlık gibi önemli ve ihtiyaç duyabileceğiniz imkanlara Kızılay’a gitmeye gerek kalmadan Batıkent’te ulaşabilirsiniz. İster emlakçıdan isterseniz de sahibinden kiralık daire Ankara Batıkent seçeneklerini inceleyerek hayalinizdeki evi bulabilirsiniz.

 

Devamını oku
Aradığın bölgenin çevresinde neler olduğunu hemen keşfet.
HARİTADA ARA

Ankara kiralık daire fiyatları

Ankara ilinde bulunan 3803 ilandan size en uygun kiralık daire ilanları Emlakjet’te! Bu sayfada gördüğünüz ilanların, m2 fiyatları 5 TL ile 20 TL arasında değişmektedir. Ankara kiralık daire ilanlarını sahibinden veya emlakçıdan olacak şekilde filtreleyebilir, fiyat ve özelliklerini kıyaslayabilirsiniz.