Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Erzurum Yakutiye Satılık Daire

araması için 31 ilan bulundu
search
Yukarı Mumcucancel
Yakutiyecancel
Erzurumcancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Yakutiye Satılık Daire Bakanlara İlçe Rehberi

Yakutiye satılık daire arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Bu yazının sonunda ilçe hakkında bilmeniz gereken hemen her şeyi öğrenecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Yakutiye, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzurum iline bağlı bir yerleşim birimidir. Erzurum yirmi semtten meydana gelmiştir ve Yakutiye Erzurum’un en gelişmiş ve en kalabalık ilçesidir. Kent nüfusunun %24.90’u burada yaşamını devam ettirmektedir. İlçe, Palandöken ve Aziziye ile birlikte kentin merkez ilçelerindendir. Kent, 1702 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. Semtin rakımı veya denizden yüksekliği ortalama 1830 metredir. İlçe kuzeyinde Tortum, batısında Aziziye ve Palandöken, doğusunda ise Pasinler ilçeleri ile komşu vaziyettedir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuştur. Semt merkezinden uzaklaştıkça yükselti artmaktadır.

Yakutiye Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Tarihi 

Bir bölgede emlak satın almadan önce o ilçenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Yaşamayı düşündüğünüz bölge ile olan bağlarınızı kuvvetlendirir. Yakutiye satılık ev arayanlar için de benzer bir durum geçerli olduğundan, yazının bu bölümünde semtin tarihinden söz edeceğiz. İlçenin tarihi milattan önce iki bin beş yüzlü yıllara kadar uzanmaktadır. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan ilçede Gürcüler ve Ermeniler yaşamını sürdürmüştür. Roma İmparatorluğu ve Bizans’ın egemenliğinde uzun süre kalan ilçe, 600’lü yıllara İslam Devleti’nin egemenliğine girmiştir. Ömer Bin Hattab komutasındaki İslam ordusu Erzurum’u ve Yakutiye ilçesini fethetmiştir. Bu tarihten sonra semtte egemenlik savaşları yaşanmıştır. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile bölgenin kaderi değişmiştir. Alparaslan komutasındaki Türk ordusu ilçeye gelerek, bölgeyi topraklarına katmıştır. Bu tarihten sonra bölgede Saltuklu Beyliği kurulmuştur. Bir dönem Moğolların da eline geçen ilçe, 1517 yılında Yavuz Sultan Selim tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. Yakutiye satılık konut düşünenler semtin tarihi hakkında daha çok bilgi edinmek isterlerse çok çeşitli araştırma raporlarına başvurabilirler.

Yakutiye Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Mahalleleri 

Yakutiye ilçesinin demografik durumu 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu ile belirlenmiştir. Semtte 93.029 kişi ikamet etmektedir. İlçe nüfusunun %48.65’i erkek, geriye kalan %51.35’i ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmış durumdadır. Semtin nüfusu 2014 yılından 2017 yılına kadar artmıştır. Bu tarihten sonra küçük bir düşüş meydana gelmiştir. Bu sebeple semtteki popülasyonun artış hızı eksi yönlüdür. İlçe, mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Yakutiye tam 44 mahalleden oluşmuştur. Biz bu mahalleleri Erzurum Yakutiye satılık ev bakanlar için gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık:

 • Şükrü Paşa Mahallesi 
 • Kurtuluş Mahallesi 
 • Lala Paşa Mahallesi
 • Ömer Nasuhi Mahallesi 
 • Rabia Ana Mahallesi 
 • Üniversite Mahallesi 
 • Murat Paşa Mahallesi 
 • Kazım Karabekir Paşa Mahallesi
 • İbrahim Hakkı Mahallesi
 • Dumlu Mahallesi 
 • Dadaşköy Mahallesi 
 • Çiftlik Mahallesi 

Eğer Yakutiye Satılık Daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Yakutiye satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Satış İstatistikleri, Temmuz 20...

Konut Satış İstatistikleri, Temmuz 20...

16 Ağustos 2022

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

Yukarı Mumcu Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.