Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Odunpazarı Büyükdere Satılık Daire

araması için 143 ilan bulundu
search
Büyükderecancel
Odunpazarıcancel
Eskişehircancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Odunpazarı Satılık Daire Arayanlara Emlakjet Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Odunpazarı satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Odunpazarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinin Yukarı Sakarya Bölümünde yer alan Eskişehir’in merkez ilçesidir. Odunpazarı ilçesindeki en önemli yeryüzü şekli Sakarya Nehri’nin bir kolu olan Porsuk Çayıdır. İlçede tipik bir kara iklimi özelliği yaşanır. Yağışlar kış mevsiminde yağmur ve kar şeklinde gerçekleşir. Bitki örtüsü genellikle bozkırdır. Günümüzde ülkemizin turistik bölgelerinden birisi olarak oldukça bilinmektedir. 2012 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi’ne dahil edilen ve sit alanı ilan edilen Odunpazarı, şehrin gezilip görülmesi gereken bir çok noktasını bünyesinde barındırmaktadır. 30 sokakta 300 ev, 3 camii, 1 külliye, 2 kervansaray, 1 han ve 15 çeşmenin restorasyonu aslına uygun bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Evliya Çelebi’nin de içinde bulunduğu pek çok gezgin tarafından övgüyle bahsedilen Osmanlı ve Türkmen yerleşim biçimlerini yansıtmaktadır. İlçedeki tarihi ve turistik yapılar şunlardır; Odunpazarı Evleri, Şelale Park, Alaaddin Cami, Şeyh Edebali Türbesi, Anadolu Üniversitesi Karikatür Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Eskişehir Balmumu Müzesi, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi. Odunpazarı satılık daire arayışında olanlar için ilçedeki bir diğer önemli kültür unsuru geleneksel en sanatları, lüle taşı oymacılığıdır. 

Odunpazarı Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

2008 yılında ilçe statüsüne yükseltilen Odunpazarı ilçesinde, 2019 yılı TÜİK verilerine göre yaşayan kişi sayısı 404.267’dir. Bu sayının yüzde 50,86’sı kadın, yüzde 49,14’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 2.682 kilometrekare, rakımı ise 960 metredir. İlçede toplam 84 mahalle bulunmaktadır. Bunlardan en fazla nüfusa sahip olanları şunlardır; 

 • Emek Mahallesi,
 • Vişnelik Mahallesi,
 • Gökmeydan Mahallesi,
 • Büyükdere Mahallesi,
 • Kurtuluş Mahallesi,
 • 71 Evler Mahallesi, 
 • Kırmızıtoprak Mahallesi,
 • Gültepe Mahallesi,
 • Erenköy Mahallesi,
 • Yıldıztepe Mahallesidir. 

İlçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren kurumların sayısı; 36 ilkokul, 31 ortaokul, 25 lise, 5 adet anaokulu ve çeşitli el sanatları halk eğitim merkezleri bulunmaktadır. Eskişehir 1+1 apart daire satılık arayışında olanlar için ilçe içerisindeki yüksek öğretim kurumları ise; 

 • Eskişehir Osmangazi Üniversitesi,
 • Eskişehir Teknik Üniversitesi Porsuk Meslek Yüksek Okulu
 • Osmangazi Üniversitesi Meşelik Kampüsü 
 • Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Odunpazarı Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı verilerine göre Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde bulunan .. konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.391 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 3.062 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 235.200 TL’dir. 

Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre Odunpazarı’nda bulunan satılık evlerin ortalama fiyatları şu şekilde hesaplanmıştır;

 • 1+1 60 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 116.520 TL,
 • 2+1 100 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 180.500 TL,
 • 3+1 135 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 280.800 TL,
 • 4+1 185 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 409.590 TL,
 • 5+1 230 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 495.880 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satın alma işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden satılık daire Eskişehir Odunpazarı Gökmeydan ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

30 Ocak 2023

2023 Yılı Emlak Vergisi

2023 Yılı Emlak Vergisi

26 Ocak 2023

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

26 Ocak 2023

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

26 Ocak 2023

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

26 Ocak 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.