Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Beyoğlu Salıpazarı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Salıpazarıcancel
Beyoğlucancel
İstanbulcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Beyoğlu Satılık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Yararlı Bilgiler

Beyoğlu satılık daire düşünenler için, ilçe hakkındaki tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Gelin, Beyoğlu’nu birlikte daha yakından tanıyalım. Beyoğlu ilçesi, Türkiye’nin en gelişmiş metropolü olan İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan bir ilçedir. Beyoğlu’nun kuzeybatısında Kağıthane, kuzeyinde Şişli, doğusunda Beşiktaş yer almaktadır. İlçe aynı zamanda güneyinden ve batısında Haliç ile çevrilmiş vaziyettedir. Bölgenin yüzölçümü yalnızca 8.76 kilometrekaredir. Kentin en turistik yerlerinden biri olan İstiklal Caddesi burada yer almakta, Beyoğlu Pera, Taksim ve Tünel’i de kapsayarak genişlemektedir. İlçe isminin etimolojik kökeni, bölgede yaşayan oldukça varlıklı bir paşanın oğlunun burada ikamet etmesinden gelir. Uzun yıllar boyunca Pera olarak anılan ilçe, 1925 yılında çıkan kanun ile bugünkü ismini almıştır. 

 

Beyoğlu Satılık Daire Düşünenlere İlçedeki Kültür-Sanat Faaliyetleri

Beyoğlu satılık ev tercih edecekler, oldukça kozmopolit bir yerleşim bölgesinde yaşama imkanı bulacaklardır. Çok sayıda kültürel etkinliğe ve sanat faaliyetlerine ev sahipliği yapan ilçe,  kentin küçük bir portresini çizmektedir. İstiklal Caddesi’ni merkez kabul ettiğimizde,  kültür ve sanat faaliyetlerinin bu bölge dışında, Cumhuriyet, Cihangir ve İnönü caddelerinde yoğunlaştığını söyleyebiliriz. İlçe sınırları içerisinde bir adet kültür merkezi bulunmaktadır. Buna ek olarak birçok sinema, tiyatro sahnesi ve gösteri merkezi de bölgede faaliyet göstermektedir. Bölgede çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi gibi önemli devlet üniversitelerinin kampüsleri burada yer almaktadır. Lise seviyesinde ise, Galatasaray Lisesi, Beyoğlu Anadolu Lisesi, Saint Benoit Lisesi, Özel Alman Lisesi gibi çok önemli eğitim kuruluşları varlık göstermektedir. 

 

Beyoğlu Satılık Daire Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

Hayalinizdeki konut tipine hemen her mahallede rastlamanız, pek olanaklı değildir. İstanbul Beyoğlu satılık ev arayışınızı, konuta dair beklentileriniz üzerinden yukarıda adı geçen mahallelerde yoğunlaştırabilirsiniz. 01 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre, kentte toplam 230.526 kişi yaşamaktadır.Bu kişilerin %48.69’u kadın, geriye kalan %51.31’i ise erkektir. 1924 yılında kurulan Beyoğlu ilçesi, başlangıçta Beşiktaş, Şişli ve Taksim’i de kapsıyordu. İlçe bugünkü sınırlarını 1954 yılında ulaşmıştır ve bugün 45 mahalleden oluşmaktadır. Beyoğlu satılık daire arayanlar, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birini tercih edebilirler:

 

 • Piyalepaşa Mahallesi
 • Kaptanpaşa Mahallesi
 • Piripaşa Mahallesi
 • Hacıahmet Mahallesi
 • Fetihtepe Mahallesi
 • Keçeci Piri Mahallesi
 • Halıcıoğlu Mahallesi
 • Sütlüce Mahallesi 
 • Örnektepe Mahallesi
 • Kadımehmet Efendi Mahallesi 

 

Beyoğlu Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’na göre ilçede toplam 103.443 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı 3.3 olarak hesaplanmıştır. Beyoğlu’nda satılık evler ortalama 91 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat 5.327 olarak  hesaplanmıştır. Beyoğlu satılık daire tercih edecek bir kişinin yaklaşık 484.757 Türk Lirası ödemesi gerekecektir. Bölgeden alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 19 yıldır. Ayrıca, bahsi geçen rakam, tercih ettiğiniz konut tipi ve lokasyondan etkilenebilir. Örneğin sahibinden satılık daire Beyoğlu Kasımpaşa düşünen bir kişinin 80 metrekarelik kullanım alanına sahip bir eve 438.640 Türk Lirası ödemesi yeterli olacaktır. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir:

 

 • 1+1, 65 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 436.410 Türk Lirası 
 • 2+1, 85 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 385.730 Türk Lirası
 • 3+1, 125  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 801.125  Türk Lirası

 

Eğer Beyoğlu satılık daire arayışınızı bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçedeki emlakçılardan yardım isteyebilir veya satılık daire Beyoğlu Hasköy gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
100 metrekare konutun Türkiye ve İsta...

100 metrekare konutun Türkiye ve İsta...

15 Mayıs 2023

Fahiş Kiralara Karşı Yeni Formül

Fahiş Kiralara Karşı Yeni Formül

2 Mayıs 2023

İstanbullular En Çok Hangi Şehirlere ...

İstanbullular En Çok Hangi Şehirlere ...

2 Mayıs 2023

İstanbul’da 10 Bin TL’ye Kaç Metrekar...

İstanbul’da 10 Bin TL’ye Kaç Metrekar...

2 Mayıs 2023

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Döneme Gi...

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Döneme Gi...

2 Mayıs 2023

Salıpazarı Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.