Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Arapgir Arapgir Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Arapgircancel
Arapgircancel
Malatyacancel

Arapgir Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Arapgir satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Arapgir Satılık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ilinin önemli ilçelerinden biri olan Arapgir ilçesinin yüzölçümü 956 kilometrekaredir. Eski ismi Daskuza olan ilçe 1515 Çaldıran Savaş sonrasında Osmanlı Devleti egemenliği altına girmiştir. Arapgir satılık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe oldukça engebeli ve dağlık araziler üzerinde konumlanmış olup Malatya il merkezine 114 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin doğusunda Elazığ ili, batısında Sivas ilinin Divriği ilçesi ve Malatya ilinin Argıuvan ilçesi, kuzeyinde Erzincan ilinin Kemaliye ilçesi, güneyinde ise Elazığ ilinin Baskil ve Keban ilçeler yer almaktadır. Arapgir satılık ev tercihinde bulunmayı düşünen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin denizden yüksekliğinin 1.250 metre olduğu bilgisine ulaşmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ve meyve ürünlerinin tarımının yapıldığı ilçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Arapgir Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 10 bin 868’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,99’unu (5 bin 542) erkek, yüzde 49,01’ini (5 bin 326) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Arapgir satılık konut arayan kişileri ilçede konut tercihinde bulunabileceği 63 adet mahalle bulunmaktadır. Malatya Arapgir satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Aktaş Mahallesi, Alıçlı Mahallesi, Aşağıçörenge Mahallesi, Aşağıulupınar Mahallesi, Aşağıyenice Mahallesi, Berenge Mahallesi, Boğazlı Mahallesi, Bostancık Mahallesi, Budak Mahallesi, Cömertli Mahallesi, Çakırsu Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çaybaşı Mahallesi, Çiğnir Mahallesi, Çimen Mahallesi, Çobanlı Mahallesi, Deregezen Mahallesi, Düzce Mahallesi, Eğnir Mahallesi, Esikli Mahallesi, Eskiarapgir Mahallesi, Gebeli Mahallesi, Göz Mahallesi, Gözeli Mahallesi, Günyüzü Mahallesi, Hezenek Mahallesi, Hocaali Mahallesi, Kayakesen Mahallesi, Kaynak Mahallesi, Kazanç Mahallesi, Kılıçlı Mahallesi, Konducak Mahallesi, Koru Mahallesi, Köseoğlu Mahallesi, Mehmetakif Mahallesi, Meşeli Mahallesi, Onar Mahallesi, Ormansırtı Mahallesi, Osmanpaşa Mahallesi, Pacalı Mahallesi, Pirali Mahallesi, Sekizsu Mahallesi, Selamlı Mahallesi, Serge Mahallesi, Sinikli Mahallesi, Sipahiuşağı Mahallesi, Suceyin Mahallesi, Sugeçti Mahallesi, Şağıluşağı Mahallesi, Şıhlar Mahallesi, Tarhan Mahallesi, Taşdelen Mahallesi, Taşdibek Mahallesi, Ulaçlı Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Yazılı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşilyayla Mahallesi, Yukarıçörenge Mahallesi, Yukarıulupınar Mahallesi, Yukarıyabanlı Mahallesi, Yukarıyenice Mahallesi ve  Zöhrap Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Malatya ilinin Arapgir ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Malatya Arapgir de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konut hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.