Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Malatya Yeşilyurt Satılık Daire

araması için 153 ilan bulundu
search
Kaynarcacancel
Yeşilyurtcancel
Malatyacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Yeşilyurt Satılık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Yeşilyurt satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Yeşilyurt, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin batısında yer alan Malatya iline bağlı merkez ilçedir. 2012 yılı Kasım ayında Büyükşehir yasasında yapılan değişiklikle Malatya’nın büyükşehir olmasıyla Yeşilyurt merkez ilçe olmuştur. Malatya Merkezinin batı kısmını oluşturan ilçe topraklarının bir kısmı dağlık alanlarda oluşur. İlçenin güney kesimini Güneydoğu Torosların uzantısı olan Malatya Dağları engebelendirmektedir. İlçede karasal iklim hüküm sürmektedir. Yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi soğuk ve yağışlı geçmektedri. Etrafındaki ağaçların ve yeşilliğin etkisiyle yaz akşamları oldukça serin geçmektedir. İlçe topraklarının tarihine bakıldığında Kaletepe’de bulunan 8. Ve 9. Yüzyıla ait Bizans kalıntıları, Bizans döneminde burada karakol niteliğinde bazı yapıların bulunduğuna işaret etmektedir. Cumhuriyetin ilanından sonra İsmet Paşa ismiyle anılan ilçe, 1957 yılında Yeşilyurt olarak adlandırılmış ve ilçe statüsüne yükseltilmiştir. 

Doğal zenginliklerinin yanı sıra tarihi zenginlikleri de görülmeye değerdir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 

Yeşilyurt Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Yeşilyurt’ta ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Yazıhan ilçesi,
  • Güneyinde Çelikhan ilçesi ve Adıyaman il sınırı,
  • Doğusunda Battalgazi ilçesi,
  • Batısında Akçadağ ve Doğanşehir ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 304.839’dur. Bu sayının yüzde 50,21’i kadın, yüzde 19,79’u erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 506 kilometrekare, rakımı ise 1.000 metredir. Malatya Yeşilyurt kiralık ev arayışında olanlar için ilçede 83 tane mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden nüfusu en fazla olanlarından bazıları şunlardır; Bostanbaşı Mahallesi, Yakınca Mahallesi, Zaviye Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Tecde Mahallesi, Özalper Mahallesi, Çilesiz Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Şeyh Bayram Mahallesi, Karakavak Mahallesi, Dilek Mahallesi, Çukurdere Mahallesi, İnönü Mahallesi, Topsöğüt Mahallesi, Cemalgürsel Mahallesi ve Koyunoğlu Mahallesidir. 

Yeşilyurt Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 125 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 5 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 10 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 845 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Malatya Yeşilyurt Bostanbaşı Mahallesi satılık daire ya da Yeşilyurt’ta satılık ev ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.