Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Ceyhan Emek Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu
search
Emekcancel
Ceyhancancel
Adanacancel

Ceyhan Satılık Konut Almayı Düşünenlere İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradığı evi en kısa sürede buldurmak için binlerce ilan arasından en uygununu bulmanıza yardımcı olmaya devam ediyor. Ceyhan satılık konut arayanlara ilçe rehberimiz ile tarihi, nüfusu, mahalleleri ve konut satış piyasasını içeren bilgiler bulabileceksiniz. Ceyhan İlçesi, Adana’ya 47 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Türkiye’nin ekonomik olarak en gelişmiş ilçelerinden biri olan Ceyhan, Ortadoğu petrolleri ve Orta Asya enerji kaynaklarının dünyaya açılan anakapı görevini üstlenmektedir. Son 20 yılda gerçekleşen gelişmeler ile birlikte bir enerji şehri konumuna gelmiştir. Tarihi olarak ise Hitit, Asurlular, Mısırlılar, Fenikeliler, İran, Makedonya, Şelekos, Moğol, Roma ve Bizans devletlerini topraklarında yaşamıştır. Şehrin bilinen en eski tarihi 9 bin yıl öncesine dayanmaktadır. İlçenin adlandırılışları ise ‘’Yarsuat’’, ‘’Hamidiye’’, ‘’Urfiye’’ ve 1929 yılında ‘’Ceyhan’’ olarak son bulmuştur. Adana’nın merkez ilçeleri haricinde en fazla nüfusa sahip olan ilçesi olan Ceyhan satılık konut arayanlar için çevresindeki diğer ilçeler şunlardır;

 

  • Kuzeyinde Kozan İlçesi,
  • Güneyinde Yumurtalık İlçesi,
  • Batısında Yüreğir İlçesi,
  • Doğusunda Osmaniye ve Hatay İli bulunmaktadır. 

 

Toplam yüzölçümü 1.424 kilometrekare olan ilçenin büyük bir çoğunluğu tarımsal alanlardır. Ceyhan Nehri ilçenin kenarından geçmektedir. Ceyhan satılık daire almayı düşünenler için ilçenin iklim özellikleri tipik bir akdeniz iklimi özelliği göstermektedir. Yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi ılık ve yağışlı geçmektedir. 

 

Ceyhan Satılık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

2018 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 160.474 olan Ceyhan’da, 80.485 erkek ve 79.989 kadın yaşamaktadır. İlçe idari yapısı Adana’nın Büyükşehir Belediyesi olması sebebiyle 112 adet mahalle olarak belirlenmiştir. Ceyhan satılık konut arayanların tercih edebileceği mahallelerinden nüfusu en fazla olanları şunlardır; Namık Kemal Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Gazi Osman Paşa Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Şahin Özbilen Mahallesi, Ulus Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Mithat Paşa Mahallesi, Belediye Evleri Mahallesi, Burhaniye Mahallesi, Büyükmangıt Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Mustafabeyli Mahallesi, İnönü Mahallesi, Sarımazı Mahallesi, Gümürdülü Mahallesi, Küçükkırım Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Mercimek Mahallesi, İnönü Mahallesi, Doruk Mahallesi, Muradiye Mahallesi, Emek Mahallesi, Yarsuat Mahallesi, Bota Mahallesi, Sarısakal Mahallesi. Ve en çok aranan Ceyhan Afetevler satılık daire ilanları için listeleme sayfamıza göz atabilirisiniz. 

 

Ceyhan Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam 61.177 konut, 21.959 iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda hane halkı ortlaması 4,07 kişidir. İlçenin bulunduğu Çukurova bölgesi sebebiyle tarımsal faaliyetler fazladır. İlçe halkının geçim kaynağının büyük kısmını tarım oluşturmakta ve dolayısıyla kırsal yerleşimde en çok tercih edilen Ceyhan Şahin Özbilen Mahallesi satılık müstakil evler olmaktadır. İlçenin kentleşmesi her yıl hızla gelişmektedir. Bu gelişmede en büyük rolü ilçe içerisinde bulunan ve ilçeye çok yakın konumda bulunan; Bakü-Tiflis-Ceyhan Botu hattı, toros Gübre Sanayi, Adana ve Osmaniye Organiza Sanayi Bölgeleridir. 

 

Devlet katkısı ile toplu konutlar inşa edilmekte ve konut ihtiyacını gidermek için konut projeleri hedefleri bulunmaktadır. Güncel konut satış piyasasında ortalama alan 140 metrekare, ortalama metrekare satış fiyatı 1.372 TL’dir. Konut amortisman süresi ise 23 yıl olarak hesaplanmıştır. Konut tipine göre ortalama satış fiyatları şu şekildedir;

 

  • 2+1 110 metrekarelik daire satış fiyatı ortalaması 153.450 TL,
  • 3+1 150 metrekarelik daire satış fiyatı ortalaması 205.800 TL’dir. 

 

Tercih edeceğiniz konutun bulunduğu konum ve sahip olduğu özelliklere göre fiyatlarda değişiklikler görülebilmektedir. Sizde hayalinizdeki evi kolaylıkla bulabilmek için bölgede bulunan güvenilir emlakçılardan ya da sahibinden Adana Ceyhan Namık Kemal Mahallesi satılık yeni daireler gibi en çok aranan ilanlar için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
100 metrekare konutun Türkiye ve İsta...

100 metrekare konutun Türkiye ve İsta...

15 Mayıs 2023

Fahiş Kiralara Karşı Yeni Formül

Fahiş Kiralara Karşı Yeni Formül

2 Mayıs 2023

İstanbullular En Çok Hangi Şehirlere ...

İstanbullular En Çok Hangi Şehirlere ...

2 Mayıs 2023

İstanbul’da 10 Bin TL’ye Kaç Metrekar...

İstanbul’da 10 Bin TL’ye Kaç Metrekar...

2 Mayıs 2023

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Döneme Gi...

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Döneme Gi...

2 Mayıs 2023

Emek Satılık Ev
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.