/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Odunpazarı Yenikent Satılık Ev

araması için 27 ilan bulundu
search
Yenikentcancel
Odunpazarıcancel
Eskişehircancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR

Odunpazarı Satılık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Odunpazarı satılık konut arıyorsanız ev arayan diğer herkes gibi, sizin de seçmiş olduğunuz ilçe hakkında bilgi sahibi olmaya ihtiyacınız vardır. Seçilen bölge hakkında daha önceden fikir sahibi olmak, konut arama sürecinde daha emin adımlar ile devam etmenizi sağlayacaktır. Bu amaç ile hazırladığımız bu yazıda Odunpazarı ilçesinin coğrafi karakteristikleri, nüfusu ve iklim özellikleri gibi bir ilçeyi temel düzeyde tanıtabilecek bilgilere yer verdik. Eskişehir ilindeki ilk yerleşme yeri olma özelliğine sahiptir. Kent merkezindedir. Eskişehir'in diğer ilçelerine nazaran rakımı daha fazladır. İlçede kültür aktivitesi oldukça fazladır. Buna ek olarak Odunpazarı'nda Kurşunlu Külliyesi, Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi, Yeşilefendi Osmanlı Evi Müzesi ve Atatürk Müzesi bulunmaktadır. 

Odunpazarı Satılık Konut Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri ve İklimi

Öncelikle Odunpazarı ilçesi, İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan Eskişehir'e bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 2.682 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 960 metredir. İlçe, Eskişehir'in neredeyse yarısını kapsamaktadır. İlçenin doğal bitki örtüsü İç Anadolu step bitkileridir. Karaçamlar arasında kızılçamlara da rastlanmaktadır. 

Odunpazarı satılık daire düşünenler için konumu dolayısıyla ilçede karasal iklim gözlemlenmektedir. Kış ayları kar yağışlı ve soğuk geçmektedir. Yaz ayları ise sıcak ve kuraktır. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında ilçeye düşen yağış miktarı artmaktadır. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 21,5 santigrat dereceyken kış aylarında bu sayı -0,8 santigrat dereceye düşmektedir. 

Odunpazarı Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Odunpazarı ilçesinde toplam 404.267 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,86'sı kadın olup geriye kalan %49,14''lük kısmını erkek nüfus oluşturmaktadır. Son 10 yılda ilçede tespit edilen nüfus verilerine göre, Odunpazarı'nda senelerden beri süregelen yavaş ancak düzenli bir nüfus artışı vardır. İlçenin güncel nüfus artış hızı %1,21 olarak tespit edilmiştir. 

İlçede yaşayanların yarısından biraz fazlasını orta yaşlı nüfus oluşturmaktadır. İlçede yaşayan kişilerin güncel eğitim düzeylerine ait verilere göre, ilçede Türkiye'nin diğer pek çok ilçesinde olduğu gibi en çok ilkokul mezunu kişiler bulunmaktadır. İlkokul mezunlarını lise mezunları takip ederken lisans mezunları üçüncü sırada gelmektedir. Türkiye'nin diğer ilçelerinden farklı olarak lisans üstü düzeyde bir eğitime sahip olan kişiler oldukça fazladır. Her ne kadar ilçede yaşayan çoğu kişi Eskişehirli de olsa ilçe içerisinde bir adet üniversite olmasının da getirdiği katkı ile birlikte başka şehirlerden gelip bu ilçede yaşamayı tercih eden kişiler de bulunmaktadır. Bu insanlar en çok Afyonkarahisar, Bilecik, Konya, Ankara, Kütahya ve Erzurum illerinden bu ilçeye gelmişlerdir. 

Odunpazarı Satılık Konut Bakan Okuyucularımızın Tercih Edebileceği Mahalle Seçenekleri

Odunpazarı ilçesine bağlı olan toplam 85 adet mahalle bulunmaktadır. Odunpazarı satılık ev arayan okuyucularımızın daha kolay seçebilmeleri adına, bu mahallelerden en kalabalık olanlarının bir listesini aşağıda sıraladık: 

  • Emek Mahallesi,
  • Büyükdere Mahallesi,
  • Gökmeydan Mahallesi,
  • 71 Evler Mahallesi,
  • Vişnelik Mahallesi,
  • Kurtuluş Mahallesi.

Odunpazarı Vişnelik müstakil ev gibi bölge spesifiğinde ev arayışlarınız süresince danışmanlık hizmeti edinmek için bölgede bulunan emlakçıları ziyaret etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.