Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Beyoğlu Galata Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu
search
Galatacancel
Beyoğlucancel
İstanbulcancel

Beyoğlu Satılık Konut Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hayalinizdeki evin nerede olmasını istediğinizi biliyorsunuz ama o semt hakkında çok fazla bilgi sahibi değil misiniz? Emlakjet ilçe rehberiyle çok daha kolay ve konforlu bir şekilde semtle ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Beyoğlu satılık konut tercih edecekler için ilçenin genel tüm özellikleri ve satılık ev piyasasını sizler için araştırdık.

 

Beyoğlu Satılık Konut Tercih Edecekler İçin İlçenin Genel Özellikleri

Beyoğlu, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ilçelerindendir. Adını Pera olarak bilinen İstiklal Caddesi ve oraya açılan ara sokakların belirlediği alanda bulunan Beyoğlu semtinden almaktadır. İlçenin konumuna bakıldığında çevresindeki ilçeler; doğusunda Beşiktaş ve İstanbul Boğazı, batısında ve güneyinde Haliç, kuzeyinde ise Şişli ilçesi bulunuyor. Yüzölçümü 8.76 kilometrekaredir. 2017 yılı nüfus sayımlarına göre ilçenin nüfusu 236.606 kişi olurken, yüzde 51,28’i erkek,  yüzde 48,72’si de kadındır.

 

Beyoğlu Satılık Konut Tercih Edebileceğiniz Mahalleler

Beyoğlu satılık konut tercih etmek isteyenler için ilçenin 45 mahallesi bulunmaktadır. Bunlar; Kaptanpaşa Mahallesi, Piyalepaşa Mahallesi, Hacıahmet Mahallesi, Fetihtepe Mahallesi, Piri Mahallesi, Keçeci Piri Mahallesi, Sütlüce Mahallesi, Kulaksız Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Küçük Piyale Mahallesi, Örnektepe Mahallesi, Halıcıoğlu Mahallesi, Kadı Mehmet Efendi Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Bülbül Mahallesi, Firuzağa Mahallesi,  Sururi Mehmet Efendi Mahallesi, Yahya Kahya Mahallesi, Cihangir Mahallesi, Çukur Mahallesi, Tomtom Mahallesi, Kalyoncu Kulluğu Mahallesi, Çatma Mescit Mahallesi, Bostan Mahallesi, Camiikebir Mahallesi, Kocatepe Mahallesi, Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Şehit Muhtar Mahallesi, Kuloğlu Mahallesi, Şahkulu Mahallesi, Gümüşsuyu Mahallesi, Ömer Avni Mahallesi, Hacımimi Mahallesi, Pürtelaş Hasan Efendi Mahallesi, Katip Mustafa Çelebi Mahallesi, Kamer Hatun Mahallesi, Emekyemez Mahallesi, Arap Camii Mahallesi, Evliya Çelebi Mahallesi, Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi,Asmalımescit Mahallesi, Bedrettin Mahallesi, Bereketzade Mahallesi, Hüseyin Ağa Mahallesi, Müeyyetzade Mahallesi. En çok aranan Beyoğlu satılık daire ilanlarına listeleme sayfamızda göz atabilir size en uygun semti belirleyebilirsiniz.

 

Beyoğlu’nda Eğitim ve Sağlık Hizmetleri

Beyoğlu satılık konut düşünenler için ilçenin eğitim kurumlarını ve sağlık hizmetlerini sizler için araştırdık. İlçenin 15 yaş üzeri nüfusunda okuma yazma bilenlerin oranı yüzde 84.83’tür. Eğitim kapsamında zengin bir yapıya sahip olan ilçenin sınırları içerisinde toplamda 31 adet ilkokul ve ortaokul, 30 adet lise bulunuyor. Galatasaray Lisesi, İtalyan Lisesi, Saint Benoit Fransız Lisesi, Avusturya Lisesi, İstanbul Özel Alman Lisesi ve Beyoğlu Anadolu Lisesi gibi İstanbul’un en iyi ortaöğretim kurumları Beyoğlu’nda bulunmaktadır. Aynı zamanda Ermeni ve Rum azınlıklar için hizmet veren eğitim kurumları da bulunmaktadır. Yükseköğretim kurumları ise; İstanbul Teknik Üniversitesi Gümüşsuyu ve Taşkışla Kampüsü, Bilgi, Beykent ve Haliç Üniversitelerinin bazı birimleri, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi. İlçede ki sağlık hizmetlerine göz attığımızda ise Beyoğlu ilçesinde 12 hastane, 29 poliklinik ve verem savaş dispanseri ile birlikte 7 adet de sağlık ocağı hizmet verdiğini görmekteyiz.

 

Beyoğlu’nda Tarih, Kültür ve Sanat

Tarihi yarımadanın ve Haliç’in tam karşısında bulunan bu kozmopolit semt şehrin kalbinin attığı yer. Günümüzde Beyoğlu tam olarak eğlence, kültür, sanat, eğitim ve alışveriş merkezi olan ve tarihi dokusuyla turistik açıdan bir cennet niteliğindedir. Beyoğlu satılık konut tercih edecekler için bölgenin her bir köşesinde tarihi bir dokuya tanıklık etmek büyük bir haz verecektir. Öyle ki ne kadar gezseniz de yine de görmediğiniz bir çok yer kalmaktadır. Nostaljik sokakları, festivalleri, sinemaları, tiyatroları, kitapçıları, sahafları, pasajları, barları, lokantaları, sokak müzisyenleri ve finans merkezleriyle günlük olarak İstanbul’luların hem iş hem eğlence yeri olarak tanımlanmaktadır. Beyoğlu’nda yaşamak için tercih edebileceğiniz en merkezi yer Gümüşsuyu mahallesi olacaktır. Gümüşsuyu satılık daire seçeneklerimizi inceleyebilmek için listeleme sayfasından filtreleyerek en hızlı şekilde ilanlara ulaşabilirsiniz. Beyoğlu’nda mutlaka görülmesi gereken yerler;

 

 • Kamondo Merdivenleri
 • İstiklal Caddesi
 • Taksim Meydanı
 • Çiçek Pasajı
 • Galata Mevlevihanesi
 • Galata Kulesi
 • Rahmi Koç Müzesi
 • Dolmabahçe Camii
 • Miniatürk
 • Yeşilçam Sokağı
 • Tophane Saat Kulesi
 • Galatasaray Müzesi
 • Atlas ve Beyoğlu Pasajı
 • Saint Antoine Kilisesi
 • Pera Palas
 • Neve Şalom Sinagogu
 • Galatasaray Hamamı
 • Deniz ve Su Ürünleri Müzesi

 

Sizde şehrin kalbinde beyoğlu satılık konut almayı düşünüyorsanız emlakçıdan veya sahibinden satılık daire Beyoğlu Hacıahmet mahallesi ve diğer ilanlarımız için sitemizdeki ilanlarımıza göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
100 metrekare konutun Türkiye ve İsta...

100 metrekare konutun Türkiye ve İsta...

15 Mayıs 2023

Fahiş Kiralara Karşı Yeni Formül

Fahiş Kiralara Karşı Yeni Formül

2 Mayıs 2023

İstanbullular En Çok Hangi Şehirlere ...

İstanbullular En Çok Hangi Şehirlere ...

2 Mayıs 2023

İstanbul’da 10 Bin TL’ye Kaç Metrekar...

İstanbul’da 10 Bin TL’ye Kaç Metrekar...

2 Mayıs 2023

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Döneme Gi...

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Döneme Gi...

2 Mayıs 2023

Galata Satılık Ev
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.