Blog

58 içerik bulundu.
Blog

Sonuçlar

Amerika’da Oturum İzni Almak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Amerika’da yaşamak hayal değil; doğru adımları izleyerek ve gerekli yatırımları yaparak çok kolay bir şekilde oturum iznini alabilirsiniz. EmlakjetUSA; Homes in Florida ile, tüm bu sürecinizde Türkçe destek veren ve bölgesinin uzmanı danışmanlar size yol gösteriyor. Amerika’ da yaşayabilmeniz için tüm sorularınızı yanıtlayıp, doğru yatırımı doğru zamanda yapmanızı sağlıyoruz.

Evinizin Net Metrekaresi Ne Kadar?

Projeden bir ev beğendiniz ve evin büyüklüğü tam istediğiniz gibi. Hemen metrekare hesabıyla gidip hayallerinizdeki mobilyaları aldınız. Ev tesliminden sonra, sıra evi döşemeye geldiğinde, aldığınız bazı eşyaların sığmadığını, halılarınızın odaya göre büyük kaldığını mı gördünüz?

Stüdyo Daire Dekorasyonu

Stüdyo daire adı verilen daireler modern zamanda tek hacimli olarak tabir edilen, 1+1 veya 1+0 odaya sahip olan evler olarak karşımıza çıkıyor. Metrekare olarak diğer alışılmış apartman dairelerine göre daha küçük olması gençlerin ve bekarların en çok talep ettiği daire çeşididir.

Konut Kredisi Almadan Ev Alma Rehberi

Konut kredisi ile konut sahibi olmak Türkiye’de konut sahibi olmanın en çok tercih edilen yollarından biridir. Ancak son dönemlerdeki banka faiz oranlarının artış göstermesi kişilerin bu alışkanlıklarından uzaklaştırmıştır. Bankalardan uzaklaşan kişiler senetle konut almaya sıcak bakmaya başlamıştır.

Yazlık Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazlık bölgelerin boşalması ile birlikte bu bölgelerdeki kira fiyatları düştü. Yazlık kiralık ev bakılırken nelere dikkat etmelisiniz? Hangi yazlık bölgelerden ev almalısınız?

Apartman Yönetimi Nedir?

Sürekli yapılan evler, projeler insanların barınma ihtiyacından doğan bir zorunluluktan ortaya çıkmaktadır. Özellikler şehirleşme yaygınlaştıkça göçler ve şehirdeki insan yoğunluğunun getirisi olarak çok katlı yapılar, toplu konutlar artmış bulunmakta. Bu toplu konutlar yani apartmanlarda düzeni ve refahı sağlamak için apartman yönetimi oluşturulmaya başlandı.

Konut Kredisi Nedir?

Bankaların tüketiciler tarafından alınacak olan evi bir teminata bağlı bırakarak ve bu bankaların farklı seçeneklerle daha kolay şekilde verdiği kredi konut kredisi olarak karşımıza çıkar.

Satılık Daire Almanın Kriterleri

Satılık daire almak isteyenlerin aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler kimine göre yaşam standartlarının makul ya da yüksek olması, kimine göre evinin merkezde olması, kimine göre ise doğal güzelliklerle iç içe ve sakin olması...

Satılık mı Yoksa Kiralık Ev mi?

Evleniyorsunuz, ev değiştiriyorsunuz ya da ayrı eve çıkmak istiyorsunuz. Ama en mantıklı karar hangisi bilmiyorsanız. Yazımızı okumanız satılık ev mi almalıyım yoksa kiralık ev mi almalıyım sorularından kurtulmanızda çok yardımcı olacak.

İpotek Nedir?

Bankalar ve şahıslar arasındaki borç ilişkilerinde, borçlunun alacaklıya teminat olarak bir gayrimenkulü göstermesine ipotek denir.

0 Takipçi