Blog

842 içerik bulundu.
Blog

Sonuçlar

Evin Değeri Nedir?

Evin değeri, emlak sektöründe çok önemli bir yeri bulunan ve çeşitli emlak değeri hesaplama yöntemlerini de içinde barındıran önemli bir kavramdır. Haydi, gelin Emlakjet olarak evin değerini hesaplama kriterlerini burada birlikte detaylandıralım.

Merkezi Isıtma Sistemi Nedir?

Merkezi ısıtma sistemi, tek bir merkezden alınan enerjinin, dairelerde yer alan radyatörlere eşit bir şekilde dağıtılmasını sağlayan bir ısıtma sistemidir. İşte, Emlakjet olarak derlediğimiz merkezi ısıtma sistemi nedir gelin burada birlikte inceleyelim.

Eğimli Beton Çatıların Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Günümüzde alışveriş merkezleri, rekreasyon alanları, otopark, garaj, teras ve depo görevi gören alanlarda kullanılan ve bir çatı türü olarak karşımıza çıkan beton çatılar, diğer adı ile teras çatı olarak da nitelendirilir. İşte, Emlakjet olarak detaylandırdığımız eğimli beton çatıların avantajları, dezavantajları ve yönetmelik maddeleri..

e-Devletten Kira Sözleşmesi Nasıl Yapılır?

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2023-2025 yıllarını kapsayan Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele Eylem Planı’nın ayrıntılarında kira sözleşmelerinin artık e-devlet üzerinden elektronik ortamda yapılacağını ifade etti. Emlakjet olarak düzenlediğimiz e-Devlet üzerinden kira sözleşmesi nasıl yapılacak işte o sürece dair detaylar..

Hisse Pay Payda Ne Demek?

Bir yapının bulunduğu arsa üzerinde bağımsız bölüme ait olan arsa oranı pay, pay edilmiş olan ana gayrimenkulü ifade eden kısımda payda olarak nitelendirilir. İşte, Emlakjet olarak incelediğimiz hisse pay payda ne demek gelin burada detaylıca bakalım.

Mekanınızı ve Ruh Halinizi Yükseltmenin 8 Yolu Nedir?

Yaşam alanlarımızda ufak değişiklikler yaparak bulunduğumuz mekanın ve ruh halimizin enerjisini yükseltmenin, kendimizi rahat hissettirmeyen dağınıklıktan kurtulmanın ve göz yoran tasarımları değiştirmenin artık sizcede zamanı gelmedi mi? İşte, Emlakjet olarak detaylandırdığımız mekanımızı ve ruh halimizi yükseltmenin 8 yolu nedir gelin burada birlikte inceleyelim.

Özel Temsil Yetkisi Nedir? Özel Temsil Yetkisi Gerektiren İşlemler Nelerdir?

Bir hukuki işlemde kural olarak onu yapan kimse hakkında işlem yapılır. Fakat bazı hallerde, bir kimsenin kendi başına işlem yapabilmesi, maddi veya hukuki bir engel sebebiyle mümkün olmayabilir ya da bir kimsenin hukuki işlemi başkası aracılığı ile yapılabilmektedir. Böyle durumlarda hukuki işlem bir yetki ile temsilci üzerinden gerçekleşir. Peki, temsil yetkisi nedir? Temsil yetkisi; bir kişinin, bir hukuki işlemi temsilci sıfatıyla başkasının adı ve hesabına yapma işlemidir. Temsil yetkisi; dolaylı temsil, doğrudan doğruya temsil, yetkili temsil, genel yetki, özel yetki ve yetkisiz temsil olarak sınıflandırılır. İşte, temsil yetkilerine dair detaylar..

Emlak Vergisi Yapılandırma Nasıl Olur?

Emlak vergisi, bireylerin sahip olduğu ev, bina, arsa gibi taşınmaz mülkler için devlete ödedikleri vergiler olarak nitelendirilir. Peki, emlak vergisi yapılandırma işlemini nasıl yapacağız? İşte, Emlakjet olarak detaylandırdığımız emlak vergisi yapılandırma işlemi nasıl olur, gelin burada birlikte inceleyelim…

Bina Cephesi, Bina Eteği ve Bina Derinliği Nedir ve Nasıl Olmalıdır?

Bina cephesi, bina derinliği ve bina eteği imar kanunu kapsamında ele alınmakta olup binaların cephelerine, derinliklerine ve eteğine ilişkin temel tanımlar “Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği” ile açıklanmıştır. İşte, Emlakjet olarak detaylandırdığımız bina cephesi nedir, bina eteği nedir ve bina derinliği nedir, gelin birlikte inceleyelim…

Fancoil Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Kombi, klima ve ısıtıcı gibi cihazların yanı sıra yüksek katlı binalar, avm, hastane ve otel gibi yapılarda sıcak ve soğuk su taşıyan ve sirküle eden sistemler olarak karşımıza çıkan fancoil, tasarruflu ve kullanışlı yapısıyla ısıtma ve soğutma sistemleri arasında tercih edilen motor gücü güçlü seçenekler arasında yer alıyor. Peki tam olarak fancoil nedir, çeşitleri, avantajları ve dezavantajları nelerdir gelin Emlakjet olarak birlikte detaylandıralım.

0 Takipçi