Blog

102 içerik bulundu.
Blog

Sonuçlar

İstanbul’da Son 2 Yılda En Çok Hangi İlçe Değer Kazandı? İstanbul’un Yükselen Semtleri Nereler?

Gayrimenkul yatırımında kısa zamanda yüksek kar elde edebileceğiniz bir şehir olan İstanbul'da, son iki yılda en çok hangi ilçelerin değeri yükseldi sizler için araştırdık.

İstanbul’un Depreme Dayanıklı İlçeleri

Ülkemizde son zamanlarda yaşanan depremlerden sonra beklenen büyük İstanbul depremi ile birlikte endişeler de çoğaldı. En yüksek nüfuslu ilimiz olan İstanbul'da depreme dayanıklı olan ilçeler ve semtler neresi? sorusunun cevabı yazımızda sizleri bekliyor.

Müteahhitten Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Müteahhit ya da müteahhit firma ile anlaşarak konut sahibi olmak her ne kadar uygun fiyatlı ve kolay ödeme seçenekleriyle dolu gibi gözükse de görünmeyen kısımda inşaatı henüz bitmemiş veya ikinci el satın alacağınız konutlar için özellikle dikkat etmeniz gereken durumlar söz konusudur. İşte müteahhitten ev satın alırken dikkat etmeniz gereken bu önemli noktalar.

Deprem Sigortası Nedir?

Dünyanın yüksek riskli deprem kuşaklarının üzerinde yer alan Türkiye’de, depreme karşı alınması gereken en önemli tedbirlerin başında; taşınmaz mülk sahibi olan herkesin yaptırması gereken DASK-Zorunlu Deprem Sigortası gelir. Olası bir deprem ihtimalinde deprem sonrası meydana gelebilecek her türlü maddi hasarı garanti altına alan bu sigortaya dair işte merak edilen bütün detaylar…

İzmir'de Son 2 Yılda En Çok Hangi İlçe Değer Kazandı?

İzmir'de ev sahibi olanlar ve olmayı düşünenler için son yıllarda hangi ilçelerin değer kazandığını sizler için araştırdık. İzmir'de gayrimenkul yatırımı yapmadan önce bölge hakkında bilmeniz gerekenler...

Kira Sözleşmesi Nedir?

Konut arayışı içerisinde olan pek çok insan ev kiralayacakken tamamlaması gereken prosedürler arasında kira sözleşmeleri gelmektedir. Ev kira sözleşmesi hakkındaki bu yazımızda okuyucularımız için kısa bilgiler derledik.

Depreme Karşı Hazırlık Planı: Evinizin dekorasyonunu güvenli hale getirin!

Yaşadığımız evler ne kadar depreme dayanıklı olursa olsun ev dekorasyonumuz depreme uygun bir bilinçle hazırlanmamışsa kaza ihtimali o kadar yükseliyor. Peki, yaşanılacak can kaybı ve yaralanmaları en aza indirgeyebileceğimiz depreme en uygun ev dekorasyonu nasıl olmalı? İşte, bütün aradığınız soruların cevapları.

Dünyadaki En Büyük 5 Deprem

Depremler yüzyıllardan bu yana Dünya’nın pek çok farklı bölgesinde etkisini göstermeye devam ediyor. Her yıl yaklaşık 500 bin depremin olduğu biliniyor. Bu depremlerin birçoğu hissedilmeyecek düzeyde olsa da tarihe dönüp baktığımızda gerek büyüklüğü, gerek şiddeti gerekse yarattığı tahribat ile tarihe geçmiş depremler bulunuyor. Yazımızda dünyanın en büyük depremi konusunda bilgilere ulaşabilirsiniz.

Deprem Anında Yapılması Gereken En Önemli Kurallar

Deprem anında karşılaşacağımız tüm zorluklar için önceden önlem alabilmek mümkün. Deprem olmadan önce alabileceğiniz önlemler ile deprem anında yapmanız gereken tüm kuralları sizler için Emlakjet olarak bu yazımızda derledik.

Eviniz Depreme Dayanıklı Mı?

İzmir depreminin getirdiği can kayıpları ile sarsıldığımız bu günlerde herkesin aklında aynı sorular dolanmaya başladı. Oturduğumuz bölge ve oturduğumuz ev depreme dayanıklı mı? Evimin depreme dayanıklılığını nasıl sorgularım? 30 yıllık bina depreme dayanır mı? Evim depreme dayanıklı değilse ne yapmalıyım? İşte merak edilen sorularınızın yanıtları burada…

0 Takipçi