Blog

578 içerik bulundu.
Blog

Sonuçlar

Kompost Nasıl Yapılır?

Küresel ısınma ve iklim değişikliklere her geçen gün dünya için daha büyük bir risk yaratıyor. Doğaya verdiğimiz hasardan kaynaklanan bu tehditleri kontrol altına alabilmek için adımlar atmamız gerekiyor. Doğaya verilen hasarı azaltmanın yolları sürdürülebilir yaşam ilkelerinde gizli. Sürdürülebilirliği sağlamak için evde de birşeyler yapabilmemiz mümkün. İşe evdeki gıda atıklarını değerlendirerek başlayabiliriz. Evdeki gıda atıklarını değerlendirmenin en kolay yollarından biri kompost yapmaktır. Peki kompost nedir? Evde kompost nasıl yapılır? Kompost yapmak için hangi gıdalar kullanılabilir?

KonMari Metodu Nedir? KonMari Metodu ile Dolaplarınızı Düzenleyin

Yaşam alanımız ve bu alanda bulunan düzen psikolojimiz üzerinde de büyük bir etkiye sahiptir. Evinizi ve dolabını düzenlerken bazı ilkeleri takip etmeniz hem işinizi kolaylaştıracak hem de daha tertipli olmanızı sağlayacaktır. Bu amaçla KonMari tekniklerinden yardım alarak evinize düzeni ve beraberinde huzuru getirmeniz mümkün. Peki KonMari nedir? KonMari teknikleri nelerdir? KonMari metodu nedir? KonMari metodları nasıl uygulanır?

Ev Dekorasyonunda Şıklık Yaratan Temalar Nelerdir?

Evinin harika görünmesini herkes ister. Peki bunun için hangi noktalara dikkat edilmelidir? İşte tüm detaylar yazımızda.

Ankara Ev Arama Rehberi

Ev arama süreci oldukça yorucu ve araştırma isteyen bir süreçtir. Ankara’da aradığınız evi Emlakjet aracılığıyla en hızlı ve güvenilir şekilde bulabilirsiniz. Ankara satılık daire, satılık konut, kiralık daire veya kiralık konut arayan okurlarımız Ankara ile ilgili detaylara yazımızın devamında ulaşabilirler.

1+1 Daireleri Geniş Gösterecek Dekorasyon Önerileri

Şehirlerin gittikçe kalabalıklaşamasıyla beraber gün geçtikçe küçük daireler daha çok odak noktamız haline geliyor. Genellikle tek yaşayan insanlar tarafından tercih edilen bu daire tipi uygun maliyetli olması sebebiylede oldukça popülerlik kazandı. 1+1 dairelerle ilgili olarak oluşan en büyük çekince alanın yeterli olup olmayacağı konusudur. Bazı göz hileleri eşyaları doğru konumlandırma ve küçük dokunuşlarla evinizi geniş göstermeniz mümkün. Emlakjet.com ailesi olarak 1+1 evde yaşamak isteyen okurlarımız için 1+1 ev dekorasyonu ipuçlarını derledik.

Safran Nedir? Safran Nasıl Yetiştirilir?

Safran çiçeği günümüzde baharat, parfüm ve ilaç sektörlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Üretimi sınırlı bölgelerde yapılan safranın günümüzde üretimi oldukça azdır. Safran çiçeği içerisinde bulunan kırmızı renkli ince iplikler gün doğmadan toparlanarak hasat edilirler. Safran çiçeği kilogram fiyatı hasat kalitesine göre 50 bin liranın üzerine çıkabilmektedir. Maliyeti ise 3 bin lira civarındadır. Hem serada hem de evde yetiştirilebilen bu bitki ülkemizde en çok Safranbolu’da yetiştirilmektedir. Emlakjet.com ailesi olarak evde safran çiçeği yetiştirmek isteyen okurlarımız için evde safran yetiştirmenin detaylarını derledik.

Deprem Risk Raporu Nasıl Alınır?

Riskli yapı; doğal afetlerden veya oluşabilecek yapıya zarar veren kazalardan yaşayan tüm canlıların olmadığı anlamına gelmektedir. Ülkemiz fay hatlarının oldukça yoğun olduğu bir yer altı yapısına sahip. Bu durum göz önüne alındığında yaşanılan binaların riskli yapılardan olması can sağlığına karşı tehdit oluşturacaktır. Hem maddi hem manevi kayba uğramamak için yaşadığınız binanın durumunu bilmeniz oldukça önemlidir. Binanızın riskli olduğunu düşünüyorsanız deprem testi yapan firmalarla iletişime geçerek deprem risk raporu almak için gerekli olan prosedürü gerçekleştirebilirsiniz. Emlakjet.com ailesi olarak bina deprem risk raporu almak isteyen okurlarımız için “Deprem risk raporu nedir?”, “Deprem risk raporu nasıl alınır?” ve “Bina deprem risk raporu için gerekli belgeler nelerdir?” sorularının cevabını derledik.

Paşa Kılıcı Bakımı Nasıl Yapılır?

Çoğu zaman yalnızca çiçeklerin evin enerjisinde olumlu etki yarattığı düşünülür ancak evde bitki bulundurmak da evinizin enerjisini olumlu olarak etkileyecektir. Peygamber kılıcı çiçeği, paşa kılıcı ve kılıç çiçeği olarak da adlandırılan bu bitki bulunduğu mekânda şık ve rahat bir izlenim yaratmaktadır. Eğer evde bitki bulundurmayı seviyorsanız ancak bakımında zorlandığınız için yetiştirmeyi tercih etmiyorsanız kılıç çiçeği tam olarak size göre. Paşa kılıcı bakımı en kolay bitkilerden biridir ve diğer türlere göre daha uzun ömürlüdür. Emlakjet.com ailesi olarak okurlarımız için paşa kılıcı bitkisi bakımı hakkında bilinmesi gerekenleri derledik.

Dekorasyonda Göz Hilesi Yaratmanın Yolları

Metropollerde yaşamın artmasıyla beraber evler küçülüyor ve kullanım alanları gittikçe daralıyor. Bir mekânı daha güzel ve ilginç hale getirebilmek için dekoratörler tarafından da sıklıkla tercih edilen küçük hilelere başvurabilirsiniz. Evinizi dekore ederken küçük dekorasyon hilelerine başvurarak evinizi olduğundan daha geniş, ferah ve aydınlık gösterebilirsiniz. Emlakjet.com ailesi olarak evine küçük dokunuşlar yapmak isteyen okurlarımız için dekorasyonda göz hilesi yaratma ipuçlarını derledik.

Feng Shui Felsefesini Evinize Nasıl Yansıtırsınız?

Yaşadığınız ortamın enerjisi oldukça önemlidir. Evinizin dekorasyonu sizden izler taşır. Öte yandan oluşturduğunuz enerji ise o evde yaşayan bireylerin ruh haline yansıyacaktır. Bir uzak doğu felsefesi olan Feng Shui; havanın, renklerin, ışığın geliş yönünün ve eşyaların boyutlarını kullanarak evde pozitif enerji oluşturma felsefesidir. Feng shui felsefesi ile ilgili detaylara ve feng shui dekorasyon kurallarına “Feng Shui Felsefesine Göre Ev Dekorasyonu” yazımızdan ulaşabilirsiniz. Peki feng shui felsefesini evinize nasıl yansıtırsınız? Emlakjet.com ailesi olarak feng shui felsefesinin izlerini evinde görmek isteyen okurlarımız için feng shui ev dekorasyonu uygulama rehberi oluşturduk.

0 Takipçi