Blog

10 içerik bulundu.
Blog

Sonuçlar

Alt Üst Soy Ağacı Sorgulama’da Bu Köyler Çıktıysa Şanslısınız!

E-Devlet üzerinden hizmete giren yeni “Alt ve Üst Soy Ağacı Sorgulama” servisi sayesinde tüm akrabalarımızın bilgilerine dakikalar içerisinde ulaşabiliyor ve nereli oldukları hakkında bilgi edinebiliyoruz.

Artık Gayrimenkul Sektörü İçin de Emoji Görselleri Var!

Ah şu emojiler, nelere kadir! Bazen kelimelerin ifade edemediği hislere tek başlarına göğüs gerebiliyorlar. Sanal yazışmaların eğlencesi emojiler, son günlerde daha da popüler olmaya ve hemen hemen bütün sosyal medya araçlarında kullanılmaya başlandı.

İskan Politikası Nedir?

Osmanlı devleti fethetmiş olduğu toprakları Türkleştirebilmek adına iskan politikası uygulamış ve kendi ülkesinde bulunan Türkleri yeni fethettiği bölgelere yerleştirmiştir.

Eşyalı Kiralık Daire Ararken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kiralık ev ararken kimileri eşyalı ev seçeneklerini değerlendirirken kimileri de yok ben başkasının eşyasını kullanmam diyerek eşyasız ev seçeneklerine yöneliyor.

Mersis No Nedir?

Açılımı “Merkezi Sicil Kayıt Sistemi” olan Mersis, ticaret yapmakta olan tüzel kişilerin bütün kayıtlarının tek bir yerde toplanması için kullandıkları bir sistemdir. Aynı zamanda bu sistem, kayıtların diğer ticaret yapan kişiler ile de kolay bir şekilde paylaşılmasını sağlıyor.

Mars'ta Yatırımlık Arsa Fırsatı

Her ne kadar haber başlığı şaşırtıcı gelmiş olsa da, bir gerçek var ki; ilerisi için en iyi yatırımlardan biri Ay'dan ve Mars’tan arsa almak gibi görünüyor. Kimileri bunun Ortaçağ'da Cennetten arsa satın almak gibi bir düşünce olduğunu söylese bile, gerçek aslında hiç de öyle değil.

İskan Nedir?

İnşaat sektörüne karşı duyulan ilgilinin giderek artmaya başlaması ile birlikte, birtakım sektörel terimleri de daha fazla duymaya başladık. Bunlardan biri de "İskan"! Peki ama, iskan nedir?

Gabari Nedir?

Türkiye’de yatırım aracı olarak önemli bir yere sahip olan gayrimenkul sektöründe değişik çok sayıda teknik terim bulunuyor. Bu terimler arasında en fazla merak edilenlerinden biri de kuşkusuz gabari kelimesidir!

Yücesoy Küzeyşehir Projesi İzmir’in İncisi Oluyor

Temelleri 90’lı yıllarda atılmış olan Yücesoy Mühendislik, yapı sektöründeki tecrübeleri ve 27 yıllık geçmişleri ile İzmir’de insanları konforlu yaşam şartlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bitcoin İle Emlak Alabileceğiniz 5 Muhteşem Şehir

Son zamanların en gözde finansal konu başlığı olarak dikkatleri çeken Bitcoin, her ne kadar 9 yaşına basmış olsa da aslında bir çoğumuzun hayatına henüz yeni giren bir olgu. Bu sebeple tam olarak ne anlama geldiğini bilmeyen pek çok kişi “bitcoin nedir?” sorusuna cevap bulmaya çalışıyor. Buradan yola çıkarak biz de öncelikle dijital para hakkında biraz bilgi vererek yazımıza başlamak istiyoruz.

0 Takipçi