/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kiralık Daire

araması için 24,148 ilan bulundu
search
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
İSTANBUL
ANTALYA
ANKARA
MUĞLA
İZMİR
ADANA
TÜM İLLER
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Kiralık Konut Fiyatları Ne Kadar?
chevron_right
Kiralık Konut fiyatları 150,00 ile 175.000.000,00 arasında değişmektedir.
 • Kiralık Daire fiyatları nelere göre değişiklik göstermektedir?
chevron_right
Kiralık Daire fiyatları evin konumu, büyüklüğü gibi etmenlere göre değişkenlik göstermektedir.

Kiralık Daire Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kiralık daire ararken işinizi şansa bırakmayın! Hayal ettiğiniz kiralık konutu bulabilmek için detaylı listeleme sayfa seçeneklerimiz ve Emlakjet Bölge Raporu’muzdan faydalanabilirsiniz. Kiralık daire arama süreci en az ev satın almak kadar zorlu bir süreçtir. Evin iç dizaynı, lokasyonu, bulunduğu kat, ekstra masrafları ve ücreti derken, bir sürü kriter arasında boğulmanız an meselesidir. Bu noktada doğru bir seçim yapabilmek için ev kiralamak isteyenlerin önceden kendilerine bir yol haritası çizmeleri ve belli detaylara dikkat etmeleri gerekir.

Peki, kiralık ev ararken nelere dikkat edilmeli?

 • İnternet üzerinden görmüş olduğunuz fotoğraflar genellikle yanıltıcı olabiliyor. Bu sebeple daireyi görmeden kesinlikle kiralamayın. Özellikle gündüz gözü ile evi görmeye özen gösterin.
 • Kiralamak için daire ararken, kiralayacağınız kişiye veya emlakçıya soracağınız soruları önceden belirleyin.
 • Kiralayacağınız evin sosyal yaşantınıza uygun olup olmadığını araştırmanız faydalı olacaktır. Bu sebeple oturacağınız apartmandaki veya sitedeki komşularınızın kim olduklarını araştırın.
 • Sahibinden kiralık daire tutacağınız zaman evin sahibi ile mutlaka tanışın ve tüm detayların yer aldığı bir kira kontratı yapın.
 • İlk etapta ev hoşunuza gitse bile, sonradan aklınıza gelmeyecek sorunlar çıkabilir. Özellikle tesisatını değiştirmek veya önemli bir tamirat yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu sebeple özellikle tesisat ile ilgili herhangi bir sorunun olup olmadığını komşularınızdan öğrenebilir veya tesisat borularını inceleyebilirsiniz.
 • Kombi, şofben gibi cihazların çalışır vaziyette olduklarından emin olun.
 • Apartman aidatını net olarak öğrenin.
 • Beğendiğiniz evi kiralamadan önce, evi tek başına değil aynı zamanda mahallesi ile de birlikte değerlendirin. İhtiyaç duyacağınız; manav, kasap, market, terzi gibi işinizi kolaylaştıracak dükkanların yakınınızda olup olmadığını kontrol edin.
 • Kira kontratında kira artış oranını da net olarak belirtin.

Özel ve ayrıcalıklı Emlakjet hizmetleri ile artık işiniz çok daha kolay. Ev arama sürecinizi çileden zevke dönüştürmeyi amaçlayan profesyonel ekibimiz ile hizmetinizdeyiz. Kiralık daire İstanbul Avrupa Yakası veya Anadolu Yakası listeleme ilanlarımızı inceleyerek sizde en pratik ve en kolay şekilde hayalinizde ki daireyi bulabilirsiniz. 

Kiralık Daire Arayanlara Tercih Rehberi

Kiralık daire bakanlar için, arayış süreçlerini kolaylaştıracak bir tercih rehberi hazırladık ve bu tercih rehberinde süreç boyunca dikkat etmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Gelin, hayallerinizdeki eve giden kestirme yolu birlikte bulalım. Başka bir şehre taşınırken ya da bulunduğumuz konut ihtiyaçlarımızı artık karşılayamaz hale geldiğinde, başka bir kiralık daireler aramak zaruri hale gelir. Ancak bu süreç oldukça zor ve çetrefillidir. Evin konumundan, bulunduğu kata, dış cephesinden iç dizaynına kadar birçok konuya önem vermeniz gerekmektedir. Tüm bunlara ek olarak, tercih etmeyi düşündüğünüz kiralık ev bütçenize de uygun olmalıdır. İşte bütün bu etkenler bir araya geldiğinde ev arama süreci, çileli bir yolculuğa dönüşür. Fakat EmlakJet bu yolculuğu keyifli kılmak ve sizi hayallerinizdeki eve kavuşturmak için her zaman yanınızda. 

Kiralık Daire Tutmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kiralık ev aramaya başlamadan önce yapmanız gereken için, sürecin en başında nasıl bir konutta yaşamak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Dolayısı ile ilk olarak kendinize yeni evinizin ne gibi özelliklere sahip olmasını istediğiniz sorusunu yöneltin. Bu işe konut tipini belirleyerek başlayabilirsiniz. Öncelikle evinizin kaç odası olması gerektiğine ve sizin için gerekli kullanım alanının ne olduğuna karar verin. Daha sonra, iş veya okul gibi önceliklerinizi de düşünerek konutun yeri hakkında fikir yürütmeye başlayın. Özellikle büyük bir şehirde yaşıyorsanız, trafikte çok zaman kaybetmemek adına işinize veya okulunuza yakın bir lokasyonda ev tutmanız mantıklı olacaktır. Ayrıca başlangıç sürecinde, üzerinde en çok durmanız gereken konu bütçenizdir. Arayış boyunca, birbirinden çok farklı özelliklere sahip çok güzel evler görebilirsiniz. Ancak en önemli kriteriniz bu bütçenize uygunluğu olmalıdır.  Üstelik belirlediğiniz bütçe, arayışınızı sınırlamanıza da yardımcı olacaktır. Bu sayede arama süreciniz kısalacak ve gereksiz yere zaman kaybetmemiş olacaksınız. Tüm bunlara ek olarak, arama sürecinde bir profesyonelden yardım alıp almayacağınıza karar vermeniz gerekecektir. Eğer kullanıp kullanmayacağınızı da belirlemeniz yararınıza olacaktır. Eğer sahibinden kiralık daire arıyorsanız, sitemiz üzerinden ilanları bu kıstasa göre filtreleyebilirsiniz. 

Kiralık Daire Tercih Ederken Özen Göstermeniz Gereken Hususlar

Günümüzden birkaç on yıl önce, emlak bulma sürecinin daha zahmetli olduğu konusunda hemen hemen herkes aynı fikirdedir. Bugün internet sayesinde, istediğiniz her an ve her yerde emlak arama sürecinizi devam ettirebilirsiniz. Örneğin toplu taşıma kullanırken telefonunuzdan veya iş yerinizde ya da okulunuzda bilgisayarınızda EmlakJet’e girerek, istediğiniz her zaman yüzlerce farklı kiralık ev ilanları bakabilirsiniz. Tercihleriniz doğrultusunda filtrelediğiniz ilanlar hakkında da kolayca bilgiye erişebilirsiniz. Tüm bunları yapabilmeniz için gerekli olan tek şey bir internet bağlantısıdır. Ancak yine de emlak arama sürecinde fiziksel olarak da aktif olmanızı tavsiye ederiz. Beğendiğiniz evleri gidip görmeden kesinlikle karar vermemelisiniz.  Hatta bazı durumlarda evi birkaç kere görmenizde yarar olabilir. Tercih etmeyi düşündüğünüz evi, günün farklı zaman dilimlerinde ziyaret edebilirsiniz. Böylece konutun yer aldığı bölgenin gün içinde nasıl değişkenlik gösterdiğini anlayabilirsiniz. Kiralık daire arayışınız sırasında, konutun özelliklerine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer ev düşündüğünüzden daha büyük veya daha küçükse ya da bazı tadilatlar gerektiriyorsa, kararınızı tekrardan gözden geçirmeniz gerekebilir. Özellikle çevre ile ilgili kafanıza takılan soruları emlakçınızla paylaşabilir veya o bölgede ya da apartmanda ikamet eden diğer kişiler ile iletişim kurabilirsiniz. Orada yaşayan kişilerden daha fazla size yardımcı olabilecek kimse yoktur. Ayrıca bu sayede, seçtiğiniz konumun demografik yapısı hakkında da bilgi olabilirsiniz. Bir anlaşma yapmadan önce ev sahibi ile de görüşmeniz iyi olacaktır. Böylece ileride çıkabilecek anlaşmazlıkları nasıl çözebileceğiniz konusunda fikir sahibi olursunuz.  Son olarak, kendinize konutun bütçenize uygun olup olmadığı sorusunu sormanızda yarar olacaktır. Eğer konut bütçenize uygunsa, istediğiniz konumda yer alıyor ve hayal ettiğiniz konut tipine sahipse, bir sonraki adıma geçebilirsiniz. 

Kiralık Daire Seçiminizde Son Aşama: Kontrat 

Eğer arayış sürecinin sonuna geldiğinizi ve düşlerinizdeki evi bulduğunuza inanıyorsanız, harekete geçebilirsiniz. Eğer profesyonel bir emlakçıdan yardım aldıysanız, kontrat hakkında sizi bilgilendirecektir. Fakat sahibinden kiralık ev tercih ettiyseniz, ev sahibiniz ile anlaşmayı mutlaka yapmalısınız. Bazı ev sahipleri kontrat yapmak istemeyebilirler. Ancak sizin bu konuda mutlaka ısrarcı olmanız gerekmektedir. Zira bir anlaşmanın olmaması, her an hak kayıplarının doğmasına neden olabilir. Bu anlaşmada, öncelikli olarak kira artış oranını belirlemelisiniz. Ev sahibiniz, yılın belli bir döneminde enflasyona veya TÜFE’ye bağlı olarak kiranızı arttırma hakkına sahiptir. Ancak bu artışı önceden belirlemeniz, sizin lehinize olacaktır. Tüm bunlara ek olarak, depozito bedeli ile apartman aidat bedelinin kontratta bulunması gerekmektedir. Eğer tercih ettiğiniz kiralık daire bazı masraflara sahipse, bunların da yazılı anlaşmada yer alması iyi olacaktır. Kira tutarı, kiranın ne zaman ödeneceği gibi maddeler de muhakkak sözleşmede yer almalıdır. Tutacağınız evde şu an başka biri veya bir aile kalıyorsa, evi ne zaman teslim alabileceğinizi de öğrenmelisiniz. Bu süreçte daha önceki kiracıların da bir kontratı olduğunu ve bazı haklara sahip olduklarını da unutmamalısınız. Son olarak, ev sahibiniz ile varsa ortak alanların kullanımı hakkında konuşmalısınız. Eğer tercih ettiğiniz kiralık ev ortak kullanım alanına sahipse, sizin de ondan yararlanmaya hakkınız olacaktır. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Kiralık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Kiralık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Çukurova Beyazevler Mahallesi Kiralık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Çukurova Güzelyalı Mahallesi Kiralık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çukurova Mahfesığmaz Mahallesi Kiralık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çukurova Yüzüncüyıl Mahallesi Kiralık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Adana Kozan Kiralık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.