/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ceyhancancel
Adanacancel

Adana Ceyhan Kiralık Daire İlanları

araması için 15 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Ceyhan Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Haritası

Kiralık konut ararken günler süren internet araştırmalarına son veriyoruz. Emlakjet.com olarak kiralık daire arayan vatandaşlara destek olmaya devam ediyoruz. Sizler de Ceyhan kiralık daire arayışınızda sizler için hazırlamış olduğumuz ilçe rehberinden faydalanabilirsiniz.

 

Ceyhan Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Bilgisi

Ceyhan, Adana’ya bağlı en eski tarihe sahip ilçelerden biridir. Adana’nın önemli bir nüfusunun bulunduğu Ceyhan kiralık daire arayan vatandaşların da yoğun olarak tercih ettiği bir ilçedir. Akdeniz’in doğusunda yer alan ilçe toplamda 1.427 kilometrelik bir alana sahiptir. Doğu bölgesinde Hatay ili ile Osmaniye bulunmaktadır.  İlçe içerisinde yer alan Ceyhan Ovası, Mısır, İran, Roma, Bizans, Hitit, Asur uygarlıklara kucak açmıştır. 1515 yılına kadar farklı medeniyetlerin hükümdarlığı altında bulunan bölge, bu tarihten itibaren Osmanlı hakimiyetine girmiştir. Kurtuluş Savaşı Dönemi’nde de Türkmen boyları tarafından bu bölge kahramanlıkla korunmuş olup, Ceyhan’ın kurtuluşuna önemli katkılar sağlamışlardır. Kırım Savaşı sonrası yapılan düzenlemeler ile birlikte Osmanlı Devleti bu bölgeye Nogay Türklerini 93 Harbi sonrasında ise Rumeli Türklerini iskan etmiştir. II. Abdülhamit tarafından Hamidiye adı verilen bölgenin ismi, 1908 yılında Urfiye olarak değiştirilmiştir. 1926 yılına gelindiğinde ise Cebelibereket vilayetine bağlanmış ve 1920 yılında yürürlüğe konulan yasa ile ismi Ceyhan olarak değiştirilmiştir. 1933 yılında Cebelibereket’in ilçe olması ile birlikte bölge, ilçe ismini almıştır. İlçede konut sayısı 61 bin 177 olarak tespit edilirken, Adana Ceyhan kiralık daire arayışlarının her geçen gün arttığı da gözlemlenmektedir. Günümüze gelindiğinde ise Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre bölge toplam nüfusu 160 bin 474 olarak tespit edilirken bu nüfusun yüzde 50,15’inin erkek, yüzde 49,85’inin kadın olduğu tespit edilmiştir.

 

Ceyhan Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Ulaşım Bilgileri

Ceyhan kiralık daire arayışında bulunan vatandaşların önem verdiği bir diğer hususta ulaşım olanaklarıdır. Bölgede Asya’yı Avrupa’ya bağlana E-90 ve E-91 karayolları yer almaktadır. Bu yolların yanı sıra İç Anadolu ve Ege Bölgelerini Güneydoğu bölgesine bağlayan D-400 karayolu da ilçeden geçmektedir. Bu yolların dışında Türkiye’yi, Ortadoğu Bölgesi’ne bağlayan Haydarpaşa-Bağdat Demiryolu da bu ilçeden geçmektedir. Deniz ulaşımı konusunda da zengin olanaklara sahip olan ilçe, Yumurtalık ve İskenderun limanlarına yakın bir konumda yer almaktadır.

 

Ceyhan Kiralık Daire Arayanlar İçin Konut Kira Piyasası

Ceyhan kiralık daire arayan vatandaşlar bölge araştırması yaparken öncelikli olarak konut kira rakamlarını inceliyor. Toplam 61 bin 177 adet konutun yer aldığı ilçede ortalama konut büyüklükleri 140 metrekare olarak belirlenirken, metrekare başı düşen birim kira 5 TL olarak tespit edildi. Ortalama konut kirasının 750 TL olduğu Ceyhan kiralık konut tipine göre dağılım ise şu şekilde: 

 

 • 2+1: 110 metrekare - 657 TL
 • 3+1: 150 metrekare - 774 TL

 

Ceyhan Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin Mahalle Bilgisi

1933 yılında ilçe statüsüne kavuşan Ceyhan ilçesinde toplam 112 adet mahalle bulunmaktadır. Ceyhan kiralık daire arayan vatandaşların araştırma yapabilecekleri 112 adet mahalleden başlıca olanları şunlardır: Cumhuriyet Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Şahin Özbilen Mahallesi, Belediye Evleri Mahallesi, Gazi Osman Paşa Mahallesi, Burhaniye Mahallesi, Ulus Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Büyükmangıt Mahallesi, Mithat Paşa Mahallesi, Sarımazı Mahallesi, Küçükkırım Mahallesi, Mercimek Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Altıocak Mahallesi, Yarsuat Mahallesi, Sarısakal Mahallesi, Emek Mahallesi, Bota Mahallesi, İnönü Mahallesi, Doruk Mahallesi, Gümürdülü Mahallesi, Mustafabeyli Mahallesi, Başören Mahallesi, Kurtpınar Mahallesi, Kurtkulağı Mahallesi, Kösreli Mahallesi, Modernevler Mahallesi, Dokuztekne Mahallesi, Sağkaya Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerinden biri olarak öne çıkan Ceyhan kiralık evler Namık Kemal Mahallesi için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Adana Ceyhan Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Ceyhan Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Ankara Keçiören Aşağı Eğlence Mahallesi Satılık Daire
 • Bursa Orhangazi Fındıklı Mahallesi Satılık Tarla
 • İstanbul Beşiktaş Vişnezade Mahallesi Kiralık Daire
 • Gaziantep Şehitkamil Güvenevler Mahallesi Kiralık Daire
 • İzmir Menemen Uğur Mumcu Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.