Emlakjet

Adana İmamoğlu Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı
search
İmamoğlucancel
Adanacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

İmamoğlu Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

İmamoğlu kiralık daire düşünenler için, ilçe hakkında birçok önemli konuya değindiğimiz bu yazıyı hazırladık. Sizler için hazırladığımız bu yazıyı okuduktan sonra, ilçeyi daha yakından tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. İmamoğlu, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan ve Türkiye’nin refah seviyesi en yüksek beşinci ili olan Adana’nın bir ilçesidir. Kent merkeznden 45 kilometre uzakta yer alan İmamoğlu ilçesinin toplam yüzölçümü 424 kilometrekaredir. İlçenin denizden yüksekliği ise 84 metre olarak hesaplanmıştır. Bu rakam, kent ortalamasının altındadır.  İlçenin kuzeyinde Kozan, doğusunda Ceyhan, güneyinde Yüreğir, batısında Aladağ gibi yerleşim merkezleri bulunmaktadır. Bölgeye Akdeniz iklimi halimdir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçer. Yağış şekli ise genellikle yağmurdur. Kar ve don olayına pek rastlanılmaz. 

 

İmamoğlu Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin Ekonomisi 

İmamoğlu kiralık ev tercihinde bulunmayı düşünenleri, özellikle ilgilendiren noktalardan biri de ilçenin ekonomik yapısı ve istihdam potansiyelidir. İmamoğlu ilçesi merkeze yakınlığı sebebiyle, nüfus yoğunluğu oldukça yüksek bir ilçedir. Burada ikamet eden yerel halkın büyük bir bölümü tarımla ilgilenmekte ve geçimini bu yolla sağlamaktadır. Buğday, mısır, pamuk, yer fıstığı ve soya fasulyesinin bolca yetiştirildiği ilçede, sulu tarım olanakları gelişmiştir. Verimli iklim koşulları ile birlikte, yılda üç kere hasat alınabilmektedir. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın çok nadir yapıldığı ilçede, en yeni ekonomik faaliyetlerden biri de arıcılıktır. Ayrıca İmamoğlu’nda su ürünleri yetiştiriciliği de hızlı bir şekilde gelişmektedir. Buradan hareketle, tarımla uğraşan biri iseniz İmamoğlu kiralık konut arayışınızın son derece isabetli bir karar olduğunu söyleyebiliriz. 

 

İmamoğlu Kiralık Daire Bakanlara Mahalle Bilgisi 

İlçede ikamet edenlerin sayısı, 01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre 28.239 kişiden oluşmaktadır. Bahsi geçen kişilerin %49.93’ü kadın, geriye kalan %50.07’si erkektir. Popülasyonun cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağıldığı ilçede, nüfus artış hızı eksilerde seyretmektedir.İlçenin nüfusu bir önceki yıla göre azalmıştır.  İlçe,  27 mahalleden oluşmaktadır ve on bir mahalle merkezde yer almaktadır. Popülasyonun %75.’i merkez mahallelerinde yaşamaktadır. İmamoğlu’nda kiralık ev arayanlar, aşağıdaki mahallelerden birinde arayışlarını yoğunlaştırabilirler:

 

 • Hürriyet Mahallesi 
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Adalet Mahallesi
 • Tuna Mahallesi
 • Cami Mahallesi
 • Saygeçit Mahallesi
 • Üçtepe Mahallesi
 • Koyunevi Mahallesi
 • Malıhdırlı Mahallesi
 • Sevinçli Mahallesi 

 

İmamoğlu Kiralık Daire Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan güncel verilere göre, ilçedeki toplam 15.265 adet konut bulunmaktadır.  Konut başına düşen kişi sayısı ise 3.66’dır. Bir başka deyişle bir hanede yaklaşık 3.66 kişi yaşamını sürdürmektedir. İlçedeki kiralık evler ortalama 190 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen kira bedeli ise yaklaşık 4 Türk Lirası’dır. Dolayısı ile hayallerinizdeki evin, her bir metrekarelik kullanım alanı için 4 Türk Lirası ödemeniz gerekecektir. Çok daha net bir ifade ile, Adana İmamoğlu kiralık daire tercih edecek bir kişi her ay yaklaşık 694 Türk Lirası kira ödeyecektir. Ancak bu ortalama rakam, konut tipinden ve konutun yer aldığı lokasyondan etkilenmektedir. Bu sebeple, bütçenizi kendi seçimleriniz doğrultusunda ayarlamanız sizin yararınıza olacaktır. Eğer İmamoğlu kiralık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, sitemiz aracılığı ile ilçedeki emlakçılar ile iletişim kurabilir veya sahibinden Adana İmamoğlu kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.