Emlakjet

Adana Karataş Kiralık Daire

araması için 2 ilan bulundu
search
Karataşcancel
Adanacancel

Karataş Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Rehberi 

Emlakjet ekibi olarak ev arayan vatandaşlara yardımcı olmaya devam ediyoruz. Karataş kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için bölgenin, mahalleleri, nüfusu ve konut kira piyasası ile ilgili olarak yapmış olduğumuz araştırma sonucu elde etmiş olduğumuz bilgileri sizlere sunuyoruz. Adana’nın önemli ilçeleri arasında yer alan Karataş’ın tarihi Milattan önceki dönemlere dayanmaktadır. Önemli askeri ve ticari yollar üzerinde yer alan bu ilçe Seyhan ve Ceyhan nehirleri arasındaki verimli topraklarda yer almaktadır.

 

Verimli toprakları ve ılıman iklimi sebebi ile Karataş kiralık daire arayışında olan vatandaşların sayısı her dönem artmıştır. Antik dönemde coğrafi konumu ile ön plana çıkan Karataş kiralık daire aramalarında da vatandaşların tercih ettiği ilçelerden biridir. 1957 yılında ilçe statüsüne kavuşan bölge günümüzde turistik geziler için de tercih edilmektedir. Adana iline 48 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe içerisinde önemli tarihi yerler yer almaktadır bunlar:

 

  • Yanık Kilise 
  • Tarihi Han Kalıntısı
  • Menzil Hanı Kalıntısı
  • Antik Magarsus Kilisesi

 

Karataş Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Geçim Kaynakları

Karataş ilçesinin Adana ilinin verimli toprakları ile ünlü bir ilçesidir. Bölge, tarım ürünleri anlamında başta pamuk olmak üzere buğday, mısır, narenciye, yerfıstığı üretiminde ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Adana Karataş kiralık daire arayan vatandaşlar gelişmiş bir ekonomiye sahip bu ilçeyi özellikle tercih etmektedirler. İlçe merkezinin önemli geçim kaynakları arasında yer alan balıkçılık, burada yaşayan vatandaşların önemli geçim kaynaklarından biridir. 60 kilometrelik bir sahil kıyısına sahip olan ilçede 35 adet büyük, 200 adet küçük olmak üzere toplamda 235 balıkçı teknesi bulunmaktadır. İlçede yer alan Tuzla Dalyanı, Hurma Boğazı ve Akyatan dalyanları ilçede önemli bir ekonomik gelir kaynağıdır. Balıkçılık ve tarım ürünleri üretiminin yanı sıra küçükbaş hayvancılık yetiştiriciliği anlamında da öne çıkan ilçenin birçok beldesinde hayvancılık yapılmaktadır.

 

Karataş Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin Konut Kira Piyasası

2018 Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre toplam nüfusu 24 bin 559 olan ilçede hane başına düşen kişi sayısı oranı 4,43’tür. İlçede toplam konut sayısı 13 bin 240 olmakla birlikte bulunan iş yeri sayısı 1.447 adettir. Karataş kiralık daire arayan vatandaşların karşısına çıkan ortalama daire büyüklükleri 120 metrekare iken ortalamaya düşen birim kira değeri 6 TL’dir. Ortalama konut kiralarının 664 TL olduğu Karataş kiralık konut fiyatları şu şekildedir. 

 

  • 2+1: 95 metrekare – 581 TL
  • 3+1: 130 metrekare - 607 TL

 

Karataş Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgileri

Birinci Dünya Savaşı sonrasında bir yıl süre ile Fransız işgali altında olan kent 1928 yılında alınmış ve bucak statüsüne getirilmiştir. 1957 yılına gelindiğinde ise ilçe statüsüne kavuşan Karataş kiralık daire arayan vatandaşların tercih edebileceği 43 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları şunlardır: Adalı Mahallesi, Bahçe Mahallesi, Bebeli Mahallesi, Çağşırlı Mahallesi, Damlapınar Mahallesi, Çukurkamış Mahallesi, Çakırören Mahallesi, Çavuşlu Mahallesi, Dolaplı Mahallesi, Damlapınar Mahallesi, Develiören Mahallesi, Gölkaya Mahallesi, Helvacı Mahallesi, Hasırağacı Mahallesi, Hacıhasan Mahallesi, İnneplihüyüğü Mahallesi, Ataköy Mahallesi, Karagöçer Mahallesi, Karataş Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kırhasan Mahallesi, Kesik Mahallesi, Yüzbaşı Mahallesi, Kızıltahta Mahallesi, Terliksiz Mahallesi,Topraklı Mahallesi, Tuzkuyu Mahallesi, Meletmez Mahallesi Sirkenli Mahallesi ve konut arayışında en çok öne çıkan Karataş Kemaliye Mahallesi kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Karataş Kiralık Daire
Adalı Mahallesi Kiralık DaireAtaköy Mahallesi Kiralık DaireBahçe Kiralık DaireBahçe Mahallesi Kiralık DaireBebeli Mahallesi Kiralık DaireÇağşırlı Mahallesi Kiralık DaireÇakırören Mahallesi Kiralık DaireÇavuşlu Mahallesi Kiralık DaireÇimeli Mahallesi Kiralık DaireÇukurkamış Mahallesi Kiralık DaireDamlapınar Mahallesi Kiralık DaireDeveliören Mahallesi Kiralık DaireDolaplı Mahallesi Kiralık DaireGölkaya Mahallesi Kiralık DaireHacıhasan Mahallesi Kiralık DaireHasırağacı Mahallesi Kiralık DaireHelvacı Mahallesi Kiralık Daireİnneplihüyüğü Mahallesi Kiralık Daireİsahacılı Mahallesi Kiralık DaireKapı Mahallesi Kiralık DaireKaragöçer Mahallesi Kiralık DaireKarataş Adaları Mahallesi Kiralık DaireKarataş Kiralık DaireKarataş Mahallesi Kiralık DaireKarşıyaka Mahallesi Kiralık DaireKemaliye Mahallesi Kiralık DaireKesik Mahallesi Kiralık DaireKırhasan Mahallesi Kiralık DaireKızıltahta Mahallesi Kiralık DaireKiremitli Mahallesi Kiralık DaireMeletmez Mahallesi Kiralık DaireOrta Mahallesi Kiralık DaireOymaklı Mahallesi Kiralık DaireSarımsak Mahallesi Kiralık DaireSirkenli Mahallesi Kiralık DaireTabaklar Mahallesi Kiralık DaireTabur Mahallesi Kiralık DaireTerliksiz Mahallesi Kiralık DaireTopraklı Mahallesi Kiralık DaireTuzkuyusu Mahallesi Kiralık DaireTuzla Kiralık DaireTuzla Mahallesi Kiralık DaireYassıveren Mahallesi Kiralık DaireYemişli Mahallesi Kiralık DaireYeni Mahallesi Kiralık DaireYenimurat Mahallesi Kiralık DaireYüzbaşı Mahallesi Kiralık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.