/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tufanbeylicancel

Adana Tufanbeyli Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Tufanbeyli Kiralık Daire Arayanlara Tercih Kılavuzu

Tufanbeyli kiralık daire düşünenler için, akıllarına takılan tüm soruların cevaplarını tek bir yazıda topladık. İlçenin coğrafi özelliklerine, ekonomik yapısına, demografik durumuna ve mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindiğimiz bu yazıyı okuduktan sonra bölge hakkında bilgi sahibi olacak ve hayallerinizde eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Tufanbeyli, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Adana iline bağlı bir ilçedir. Adana kent merkezinden 196, Kayseri’den 178, Kahramanmaraş’tan ise tam 160 kilometre uzakta yer almaktadır. Yüzyıllar boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ilçede, Hititler, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. İlçede yapılan arkeolojik kazılar, bölgenin Hitit Krallığı için adeta bir merkez konumunda olduğunu göstermektedir. Tarihte bilinen ilk yazılı antlaşma olan Kadeş Antlaşması, ilçe yakınlarında imzalanmıştır. 

 

Tufanbeyli Kiralık Daire Düşünenler İlçenin Coğrafi Özellikleri

Tufanbeyli ilçesi, 964 kilometrekarelik bir arazi üzerine yayılmıştır. İlçe, denizden tam 1474 metre yüksekte yer almaktadır. Semtin doğusunda Kahramanmaraş’a bağlı olan Göksun, batısında Kayseri’ye bağlı Develi ve Tomarza, güneyinde Saimbeyli ve kuzeyinde Kayseri gibi yerleşim merkezleri bulunmaktadır. Kent merkezinden çok uzakta yer alan ilçe, Tahtalı Dağları tarafından çevrilmiştir. Bu sebeple arazi yapısı dağlık ve engebelidir. Bazı noktalarda yükselti 3000 metrenin üzerine çıkmaktadır. Bölgeye can suyunu getiren akarsu ise Seyhan Nehri’nin bir kolu olan Göksu Irmağı’dır. Şehir dışından gelerek Tufanbeyli kiralık ev arayışı içerisine girenlerin ilçenin iklim yapısı hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerekmektedir. Kent merkezinin aksine burada karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise çok soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. 

 

Tufanbeyli Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Tufanbeyli satılık konut tercih edeceklerin bir başka mutlaka fikir sahibi olmaları gereken konut, ilçenin ekonomik yapısıdır. Zira Tufanbeyli ilçesi, genel olarak Adana’nın bir ilçesi olan Kozan ve Kayseri’ye bağlıdır. Fakat ilçe sınırları içerisinde kalan madenler sebebiyle son zamanlarda ekonomisi hareketlenmiştir. İlçede üretime başlayan kömürlü termik santral yerel halkın önemli bir bölümünü istihdam etmiştir. Tüm bunların yanı sıra ilçede, tarım ve hayvancılık gelişmiştir. Engebe sebebiyle genellikle küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır.  İlçede, buğday, şekerpancarı, patates ve nohut da üretilmektedir. Meyve ve sebze üretimi, iklim koşulları nedeniyle pek yapılmamaktadır. Ancak son zamanlarda bu konuda kamu kurumları bir dizi adım atmış ve ilçede meyve ve sebze üretiminin yaygınlaşması için çabalamıştır. Bu sebeple eğer tarım ile ilgileniyorsanız Tufanbeyli kiralık müstakil ev tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

 

Tufanbeyli Kiralık Daire Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

İlçede 17.667 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin, 8.544’ü kadın, geriye kalan 9123’ü ise erkektir. İlçede nüfus artış hızı %6.17 ile kent ortalamasının üzerindedir. Bölgede bir kilometrekare içinde yaklaşık 25 kişi ikamet etmektedir. İlçe, üç merkez ve otuz dış mahalle olmak üzere 33 mahalleden meydana gelmiştir. Tufanbeyli satılık ev tercih edecekler aşağıdaki mahallelerden birini seçebilirler:

 

 • Cumhuriyet Mahallesi 
 • İstiklal Mahallesi
 • Çatalcam Mahallesi
 • Yenicami Mahallesi
 • Bozgüney Mahallesi
 • Pekmezli Mahallesi
 • Kayarcık Mahallesi
 • Doğanlı Mahallesi
 • Yamanlı Mahallesi
 • Karsavran Mahallesi

 

Listenin dördüncü sırasında yer alan Yenicami Mahallesi’nde 154 konutu kapsayacak bir şekilde TOKİ Projesi yürütülmektedir. Ancak inşaat henüz başlamamıştır. Bu sebeple Tufanbeyli Toki kiralık evler düşünenlerin biraz daha beklemesi gerekebilir. Eğer Tufanbeyli kiralık daire tercihinizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Adana Tufanbeyli kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Tufanbeyli Kiralık Daire
Adana Tufanbeyli Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Tufanbeyli Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İstanbul Sarıyer Tarabya Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Satılık Daire
 • Aydın Nazilli Yeşil Mahallesi Satılık Müstakil Ev
 • Antalya Manavgat Çeltikçi Mahallesi Satılık Tarla
 • Bursa Satılık Fabrika
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.