Emlakjet

Adana Yumurtalık Kiralık Daire İlanları

araması için 1 ilan bulundu
search
Yumurtalıkcancel
Adanacancel

Yumurtalık Kiralık Daire Arayanlar İçin Yol Gösterici İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi, konut arayışında olan vatandaşların arayışlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Yumurtalık kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz, ilçenin sağlık, nüfus, mahalle bilgisi, konut piyasası bilgilerini içeren rehberimizi sizlere sunuyoruz. Adana ilinin yaklaşık olarak 18 bin nüfusa sahip bir ilçesi olan Yumurtalık, Türkiye’nin güney kesiminde yer almaktadır. Doğusunda; Hatay’ın Erzin ilçesi, batısında; Karataş, kuzeyinde; Ceyhan, Yüreğir, güneyinde; Akdeniz kıyısı yer alan ilçenin il merkezine olan uzaklığı 82 kilometredir. Eski ismi ile Ayas olarak bilinen ilçe, isimlerin Türkçeleştirilmesi ile ilgili olarak yapılan düzenleme çalışması ile birlikte Yumurtalık olarak değiştirilmiştir. Geçmiş dönemlerde Ceyhan ilçesine bağlı bir bucak olan Yumurtalık 1959 tarihinde ilçe statüsüne kavuşmuştur. Ekonomik hareketlerine gelindiğinde ise genelde tarım ve hayvancılığın yaygın olduğu bölge turistik açıdan da ünlü olması sebebi ile Yumurtalık kiralık daire arayan vatandaşların ilgisini çekmektedir. Bu tarihi yerlerden birkaçı:

 

  • Süleyman Kulesi
  • Ayas Kalesi

 

Yumurtalık Kiralık Daire Arayanlar İçin Mahalle Bilgisi

Adana merkezine 80 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan almaktadır. Yüzölçümü 501 kilometrekare olan ilçe içerisinde bulunan 24 mahallenin 6’sı merkezde yer alır. Merkez mahallelerinde 5 bin 236 kişinin yaşadığı tespit edilen ilçeye en uzak mesafede yer alan mahalle Yeşilköy’dür. Adana Yumurtalık kiralık daire arayan vatandaşların tercih edebileceği mahalleler: Akyuva Mahallesi, Devrişiye Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Ayaş Mahallesi, Ören Mahallesi, Ayvalık Mahallesi, Asmalı Mahallesi, Gölovası Mahallesi, Demirtaş Mahallesi, Deveciuşağı Mahallesi, Hamzalı Mahallesi, Kaldırım Mahallesi, Kalemli Mahallesi, Kesmeburun Mahallesi, Kuzupınarı Mahallesi, Kalemli Mahallesi, Sugözü Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Narlıören Mahallesi, Haylazlı Mahallesi, Zeytinbeli Mahallesi, Yumurtalık Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi ve konut arayan vatandaşların en çok tercih ettiği sahibinden Yumurtalık Akdeniz Mahallesi kiralık ev seçenekleri için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Yumurtalık Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

İlçede yer alan Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı, Irak’ın kuzeyinden başlayarak, Kerkük çevresinde yer alan petrolü, Adana iline ulaştırmaktadır. Irak’ın en büyük petrol ihraç hattı olan boru hattı, 1973 tarihinde yapılan bir anlaşma ile faaliyete başlamıştır. 1977 yılında açılan ilk hattan oldukça fazla bir petrol taşınmış olup, bu anlaşma 2010 tarihinde yenilenmiştir. Adana Yumurtalık kiralık daire arayan vatandaşlar bölge ekonomisinde petrolün boru hattının oldukça önemli olduğunu bilmedir. Irak’ın Kuveyt’i işgal ettiği 1990 yılında kapatılan birinci hat ve ikinci hattın bir kısmı, Birleşmiş Milletler tarafından alınan karar ile birlikte tamamen durdurulmuştur. 

 

Yumurtalık Kiralık Daire Arayanlar Vatandaşlar İçin Konut Kira Oranları

Emlakjet Bölge Raporu Nisan 2019 verilerine göre Yumurtalık kiralık daire arayanların tercih edebileceği 12 bin 381 adet konutun yanı sıra  957 adet de iş yeri yer almaktadır. Hane başına düşen kişi sayısının 3,5 olduğu ilçede, konutların ortalama birim metrekare fiyatları 5 TL civarında bulunurken, ortalama konut kiraları ise 598 TL civarında bulunmaktadır. Deniz kenarı oluşu sebebi ile yaz dönemini bu bölgede geçirmek isteyen vatandaşlar Adana Yumurtalık Ayas günlük kiralık ev seçeneklerine listeleme sayfamızdan göz atabilirler.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.