/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Adanacancel

Adana Kiralık Daire

araması için 1,320 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Adana Kiralık Konut Fiyatları Ne Kadar?
chevron_right
Adana Kiralık Konut fiyatları 150,00 ile 550.000,00 arasında değişmektedir.
 • Adana Kiralık Daire fiyatları nelere göre değişiklik göstermektedir?
chevron_right
Adana Kiralık Daire fiyatları evin konumu, büyüklüğü gibi etmenlere göre değişkenlik göstermektedir.

Adana Kiralık Daire Ararken Yol Gösterecek İlçe Rehberi

 

Avrupa’yı Asya’ya bağlayan önemli ulaşım yollarının üzerinde kurulan Adana kiralık daire seçeneklerini incelerken bu bilgelere de göz atmaya ne dersiniz? Ev ararken yaşayacağınız ilin genel özelliklerini ve ilçelerini bilmek doğru bir seçim yapabilmek için önemlidir. Akdeniz bölgesinde bulunan Adana İlinin, doğusunda Kahramanmaraş ve Osmaniye, kuzeyinde Kayseri, güneydoğusunda Hatay, batısında da Niğde ve Mersin illeri bulunuyor. Yüzölçümü 14.125 kilometre kare olan ilin toplamda 14 adet ilçesi bulunuyor.

 

Adana’nın İlçeleri

 

 • Adana’nın Tufanbeyli İlçesi: 964 kilometre kare yüzölçümüne sahip olan Tufanbeyli İlçesi il merkezine 196 kilometre, Kayseri'ye 178 kilometre ve Kahramanmaraş'a da 160 km uzaklıktadır.

 

 • Adana’nın Ceyhan İlçesi: Türkiye’nin ekonomik açıdan en fazla gelişen ilçelerinden biri olan ve aynı zamanda hem Orta Asya enerji kaynaklarının hem de Ortadoğu petrollerinin dünyaya açılmasında ana kapı görevi üstelenen bir ilçedir. Ceyhan İlçesi tarih içerisinde; Fenike, Hitit, Makedonya, Roma, İran, Şelekos, Bizans, Asurlular, Kölemen ve Moğol devletleri arasında el değiştirmiştir.

 

 • Adana’nın Kozan İlçesi: 1690 kilometre kare yüzölçümü olan İlçe Kuzeyde Saimbeyli, Yahyalı, Kayseri, Feke, Doğuda Kadirli, Osmaniye, Güneyde de İmamoğlu, Ceyhan, Batıda Aladağ ilçeleri ile komşudur.

 

 • Adana’nın Çukurova İlçesi: 2008 senesinde Seyhan ilçesinden ayrılarak ilçe statüsüne geçen Çukurova’nın; doğusunda Sarıçam, güneyinde Seyhan, kuzeyinde Karaisalı ve batısında da Tarsus ilçeleri bulunuyor. 240 kilometre kare yüzölçümüne sahip olan ilçede 2011 senesinde yapılan nüfus sayımı sonucunda 331.307 kişinin yaşadığı belirlenmiştir. Adana Çukurova kiralık daire seçenekleri için ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.

 

 • Adana’nın Feke İlçesi: Akdeniz Bölgesinin kuzey doğusunda bulunan Feke İlçesinin Adana il merkezine olan uzaklığı 122 kilometre olup, yüzölçümü de 1335 kilometre karedir.

 

 • Adana’nın Saimbey İlçesi: Adana il merkezine uzaklığı 157 kilometre olan Saimbey ilçesi Orta Toros sıradağları arasında konumlanmaktadır. Batısında Develi, Doğusunda Göksun ve Andırın, güneyinde Feke ve Kadirli, kuzeyinde de Tufanbeyli ilçeleri ile komşudur. İlçenin yüzölçümü ise 117.000 hektardır.

 

 • Adana’nın Yumurtalık İlçesi: Adana kiralık daire arayanlar için ilçelerini tanıtmaya devam ediyoruz. Sırada Yumurtalık ilçesi var. 1959 senesinde ilçe olan Yumurtalık, bir sahil ilçesi olup, yaz aylarında nüfus olarak 40 binleri görebilmektedir.

 

 • Adana’nın İmamoğlu İlçesi: Güneyinde Yüreğir ve Ceyhan, kuzeyinde Kozan, batısında da Aladağ ve Karaisalı ilçeleri bulunan bir ova ilçesi özelliği taşımaktadır. İlçede İmamoğlu Adana kiralık daire arayanlar için 1 merkez belediye, 6 mahalle ve 18 tane de köy bulunuyor.

 

 • Adana’nın Pozantı İlçesi: İç Anadolu bölgesi ile Akdeniz Bölgesini birbirine bağlayan ve Orta Toroslar’ın üzerinde bulunan İlçenin Doğusu Karaisalı ve Aladağ ilçeleri, Kuzeyi Çamardı ilçesi, Batısı Ulukışla ve Güneyi de Tarsus ile çevrilidir.

 

 • Adana’nın Seyhan İlçesi: Adana ilinin merkez ilçelerinin başında gelir. Adana il sakinlerinin neredeyse yarısına ev sahipliği yapmakta olan Seyhan İlçesi, Türkiye’de en kalabalık beşinci metropol ilçe statüsünde yer almaktadır. Adana İlinin ilk yerleşim yeri ve şu anda şehrin kültür, iş merkezidir. İlçede; Büyük Saat, Ramazaoğlu Konağı, tarihi Tepebağ mahallesi, Sabancı Merkez Camii ve Ulu Camii gibi önemli yapılar yer almaktadır. İlçenin batısında Tarsus, güneyinde Karataş, kuzeyinde Çukurova ve doğusunda Yüreğir ilçeleri yer almaktadır. Emlakçıdan veya sahibinden kiralık ev Adana Seyhan ilçesi için ev ilanlarımızı inceleyerek sizde bu eşsiz ilçede yaşama şansını elde edebilirsiniz.

 

 • Adana’nın Aladağ İlçesi: 1347 kilometre kare yüzölçümüne sahip olan Aladağ ilçesinin doğusunda Kozan, kuzeyinde Niğde ili Kayseri ili Yahyalı ilçesi ve Çamardı İlçesi, batısında Pozantı, güneyinde ise İmamoğlu ve Karaisalı ilçeleri yer almaktadır.

 

 • Adana’nın Karaisalı İlçesi: 1.775 kilometre kare yüzölçümüne sahip olan ilçenin güneyinde Yüreğir ve Seyhan, doğusunda İmamoğlu, kuzeyinde Aladağ ve batısında da Tarsus ve Pozantı ilçeleri bulunuyor.

 

 • Adana’nın Karataş İlçesi: Adana il merkezine 47 kilometre uzaklıkta bulunan ilçede Anfi Tiyatro, Magarsus Kalesi, Athena Tapınakları bulunmakta.

 

 • Adana’nın Yüreğir İlçesi: Adana ilinin merkez ilçeleri arasında yer alır. Güneyde Karataş Ovası, batıda Seyhan Nehri ve doğuda da Misis havzası ile çevrelenmiş bölgede kurulan yerleşim alanı olan Yüreğir İlçesinin nüfusu ise 2011 senesinde yapılan sayım sonucunda 17.104 olarak kayıtlara geçmiştir.

 

Yukarıda açıklamış olduğumuz Adana İline ait İlçe bilgilerini değerlendirerek, Adana sahibinden kiralık daire ve emlakçıdan kiralık daire seçeneklerini inceleyebilir ve kendiniz için en doğru olan ilçeyi seçebilirsiniz. Kiralık ev ararken işinizi kolaylaştıracak en önemli detayın öncelikle yaşayacağınız ilçeye karar vermek olduğunu unutmayın. Bu sebeple sizin için önemli kriterleri de göz önünde bulundurarak Adana İline ait 14 ilçe arasından size en uygun olanına karar vererek işe başlamaya ne dersiniz?

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Adana Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Afyonkarahisar Merkez Kiralık Daire
 • Afyonkarahisar Kiralık Daire
 • Amasya Merzifon Kiralık Ev
 • Amasya Kiralık Ev
 • Ankara Altındağ Aydınlıkevler Mahallesi Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.