/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çelikhancancel

Adıyaman Çelikhan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çelikhan Kiralık Daire Arayışında Olanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev arayan herkese binlerce ilan arasından en uygununu buldurmaya devam ediyor. Çelikhan kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında genel bilgiler içeren ilçe rehberimiz ile birlikte, nüfusu, mahalleleri, tarihi, iklim özellikleri ve konut kira piyasası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabileceksiniz.

 

Çelikhan Adıyaman’ın kuzeyinde Malatya il sınırını oluşturan bir ilçesidir. Adıyaman il merkezine 56 kilometre, Malatya il merkezine 57 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Tarihi devirlerde uzun yıllar boyunca  Hitit, Pers, Asur, Makedonya, Roma ve Bizanslıların egemenliği altında kalarak kültürlerarası emanetlere sahip olmuştur. İlçenin bulunduğu bölgenin ilk adı ‘’Komişir’’ olarak bilinmektedir. İlçe halkı geçimini tarım ve hayvancılık ile sağlamaya devam etmektedir. Engebeli arazi yapısı sebebiyle tarıma elverişli alanları sınırlıdır, tütün, meyvecilik, hububat ve sebzecilik yapılmaktadır. Yaylaları ve doğal su kaynakları ile turistik alanları mevcuttur. Çelikhan kiralık ev arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

  • Güneyinde Adıyaman Merkez İlçesi,
  • Batısında ve Kuzeyinde Malatya İli,
  • Doğusunda Sincik İlçesi ile çevrilidir.

 

Toplam yüzölçümü 584 kilometrekare, rakımı ise 1.388 metredir. İlçe posta kodu 02600, il telefon alan kodu ise 0416’dır. 2018 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 16.065’tir. Bu nüfus 8.292 erkek ve 7.773 kadından meydana gelmektedir. İlçe genelinde iklim koşulları karasal iklim özelliklerini göstermektedir. Rakımın yüksek oluşu sebebiyle yaz aylarında diğer ilçelere nazaran daha serin geçmektedir.

 

Çelikhan Kiralık Daire Arayışında Olanlar İçin İlçe İdari Yapısı

Çelikhan İlçe idari yapısında 1 kasaba ve 17 köy bulunmaktadır. Bu köylere bağlı 21 mezra bulunmaktadır. Çelikhan kiralık daire tercihi yapabileceğiniz mahalleleri şunlardır; Çamlıyayla Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Bahçeli Evler Mahallesi, Cami Mahallesi, İnönü Mahallesi, Balıkburun Mahallesi, Merkez Mahallesi, Kaya Mahallesi, Başpınar Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Zafer Mahallesi, Camii Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kurudere Mahallesi, Mahmut Nedim Ökmen Mahallesi ve en fazla nüfusa sahip olan Çelikhan Yunus Emre Mahallesi kiralık daire ilanlarına ulaşabilmek için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

Çelikhan Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Konut Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede bulunan toplam konut sayısı 83.387, iş yeri sayısı 14.305’tir. Bu konutlarda yaşayan hane halkı sayısı ortalaması 3,74 kişi olarak hesaplanmıştır. Çelikhan kiralık daire arayışında olanlar için ilçe nüfusunun merkezinde yaklaşık 8.500 kişi yaşamakta ve kentleşme gelişmeye devam etmektedir. 

 

Kiralık ev arayışında olanların dikkat etmesi gerekenler; lokasyon, bina yaşı, fiyat aralığı, daire tipi, ulaşım koşulları, metrekare birim kira fiyatı karşılaştırması olmalıdır. Çelikhan ilçesi küçük bir ilçe olmasına rağmen devlet desteği ile birlikte gelişmeye ve çok daha modern konutlar inşa edilmeye devam etmektedir. Çelikhan İlçesi konut kira piyasasına baktığımızda ortalama daire alanı 140 metrekare, ortalama metrekare birim kira fiyatı ise 5 TL olarak hesaplanmaktadır. 

 

Konut tipine göre ortalama kira fiyatları şu şekildedir;

 

  • 1+1 50 metrekarelik daire kira fiyatı ortalama 714 TL,
  • 2+1 120 metrekarelik daire kira fiyatı ortalama 760 TL,
  • 3+1 160 metrekarelik daire kira fiyatı ortalama 794 TL,
  • 4+1 210 metrekarelik daire kira fiyatı ortalama 1.090 TL’dir.

 

Sizde hayalinizdeki evi en hızlı ve en güvenilir şekilde bulabilmek için; bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Adıyaman Çelikhan Bahçeli Evler Mahallesi kiralık ev gibi diğer tercih edilen ilanlar için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Çelikhan Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.