/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölbaşıcancel

Adıyaman Gölbaşı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Gölbaşı Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Gölbaşı kiralık daire tercih edecekler için, ilçeyi çok daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra semtin coğrafi özelliklerinden emlak piyasasına kadar birçok alanda bilgi sahibi olacaksınız. Gölbaşı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adıyaman kentinin bir ilçesidir. Kent merkezinden tam 63 kilometre uzakta yer alan semt, Gaziantep-Malatya karayolu üzerinde yer almaktadır. İlçe tarihinin en önemli yılı 1934’tür. Zira bu dönemde, Adana-Malatya arasında işlemeye başlayan demiryolu hattı açılmış ve demiryolunun semtten geçmesi ile bölge hızlı bir şekilde kentleşmiştir. Önce 1954 yılında Besni’ye bağlı bir köy olan Gölbaşı, 1958 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Bugün Adıyaman’ın merkez ilçelerinden biri olan Gölbaşı, kentin en kalabalık ve nüfus yoğunluğu en yüksek dördüncü ilçesidir. 

Gölbaşı Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Gölbaşı kiralık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler, ilçenin coğrafi konumu ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Zira beşeri özellikler, semtin kentleşmesinden ekonomisine kadar birçok farklı alanda etkisini hissettirmektedir.  Adıyaman’ın batısında yer alan Gölbaşı ilçesinin kuzeyinde Malatya, doğusunda Besni ve Tut, güneyinde Gaziantep ili ve batısında Kahramanmaraş kenti bulunmaktadır. Denizden yaklaşık 869 metre yüksekte kurulan ilçenin yüzölçümü  1290 kilometrekare olarak hesaplanmıştır. Engebeli ve dağlık bir arazi üzerinde yer alan ilçe Güneydoğu Anadolu ile İç Anadolu Bölgeleri arasında bir köprü konumundadır. İlçeye can suyunu getiren Göksu Çayı, birçok yerel turistin ilgisini çekmektedir. Son olarak bölgenin zorlu arazi koşulları, tipik karasal iklim ile birleşmiş vaziyettedir. Bölgede, kışlar çok soğuk ve kar yağışlı geçerken, yazlar sıcak ve kuraktır. 

Gölbaşı Kiralık Daire Düşünenlere Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 Yılında yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, Gölbaşı ilçesi kent nüfusunun %7.89’una eve sahipliği yapmaktadır. İlçede ikamet edenlerin sayısı 49.255’tür. Bahsi geçen kişilerin %49.67’si kadın, geriye kalan %50.33’ü erkektir. Semtte nüfus artış hızı %0.40 civarındadır. Gölbaşı ilçesi 17 mahalle, 30 köy ve 3 beldeden meydana gelmektedir. Gölbaşı kiralık ev tercih edecekler ilçenin en gelişmiş on yerleşim biriminden birinde araştırmalarını yoğunlaştırmak isteyebilirler:

  • Mimar Sinan Mahallesi 
  • Cumhuriyet Mahallesi 
  • Yeni Mahalle
  • Fatih Mahallesi
  • Yavuz Selim Mahallesi
  • Asfalt Mahallesi
  • Yenikent Mahallesi
  • Hürriyet Mahallesi
  • Merkez Mahallesi
  • Kurugeçit Mahallesi

Adıyaman Gölbaşı kiralık ev fiyatları tercih etmeyi düşündüğünüz yerleşim birimine göre farklılık gösterecektir. Bu nedenle, yaşamayı düşündüğünüz mahalle bütçeniz üzerinde önemli bir rol oynayacaktır. 

Gölbaşı Kiralık Daire Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçe toplam 16.790 adet konut, 2.630 tane de iş yeri bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 2.96 olarak hesaplanmıştır. Gölbaşı’nda kiralık evler ortalama 150 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1062 Türk Lirası’dır. Dolayısı ile sahibinden Adıyaman Gölbaşı kiralık daire tercihinde bulunacak bir kişinin yaklaşık 159.300 Türk Lirası ödemeye hazır olması gerekmektedir. Bölgeden satın alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise tam 25 yıl sürecektir. Ancak hayalinizdeki konut tipi, konutun yer aldığı lokasyon bu ortalama rakamı değiştirebilir. Bu sebeple, bütçenizi istekleriniz doğrultusunda belirlemenizde yarar olacaktır.

 

Eğer Gölbaşı kiralık daire arayışınızı bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden iletişime geçebilir veya EmlakJet listeleme sayfalarında yer alan emlakçıdan veya sahibinden Adıyaman Gölbaşı kiralık ev ilanları inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

14 Ağustos 2020

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Gölbaşı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.