/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tutcancel

Adıyaman Tut Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Tut Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Tut kiralık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik.  İlçenin coğrafi özelliklerinden, ekonomisine, demografik yapısından, mahallelerine kadar birçok konuya değindiğimiz yazıyı okuduktan sonra aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Tut, ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adıyaman kentinin dokuz ilçesinden biridir ve şehrin en kalabalık sekizinci ilçesidir. Uzun yıllardır sürekli olarak göç veren semtin nüfusu, bir önceki yıla göre artış göstermiştir. Bölgede yetiştirilen tarımsal ürünlerden en meşhuru dut meyvesidir ve burada üretilen dut ihraç edilerek başka ülkelere gönderilmektedir. Engebeli ve dağlık bir arazi üzerinde yer alan Tut’da genellikle Türkmenler yaşamaktadır. 

Tut Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Tut kiralık ev düşünenler, bölgenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Kent merkezinden tam 60 kilometre uzakta yer alan ilçenin toplam yüzölçümü 350 kilometrekaredir. Bölgenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 1050 metredir.  Fırat Nehri’nin Göksu kolu, ilçenin güney hattından geçmektedir. 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşan Tut’un, kuzeyinde Malatya, doğusunda Adıyaman, batısında Gölbaşı ve güneyinde Besni gibi yerleşim birimleri bulunmaktadır. İlçenin en büyük akarsuyu Göksu Nehri’dir. Bir diğer önemli su kaynakları ise Şebker ve Sovak Çayı’dır. Bölgede, tüm kente hakim olan karasal iklim görülmektedir. Bu sebeple, kışlar çok soğuk ve kar yağışlıdır. Sık sık don olayına rastlanır ve kış aylarında dağ köylerine ulaşımda sıkıntılar yaşanır. Yazlar ise ılık ve kurak geçer. 

Tut Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Tut kiralık konut tercih etmeyi düşünenler için, ilçenin ekonomik yapısı ve istihdam potansiyeli de oldukça önemli bir konudur. Çok engebeli ve dağlık bir arazi üzerinde yer alması nedeniyle, ilçede tarım olanakları çok sınırlıdır. Küçükbaş hayvancılık daha yaygındır. Özellikle halkın büyük bir bölümü tiftik keçisi yetiştirmektedir. Bölgede dokumacılık ile geçinenlerin sayısı da bir hayli fazladır. İlçede üretilen Tut bezi, kumaş dokumacılığında önemli bir yer tutmaktadır. Halkın hatırı sayılır bir kısmı ise halıcılık ile uğraşmaktadır. Özellikle, kadınların temel uğraşısı halıcılıktır. Sınırlı ekonomik imkanlar sebebiyle halkın büyük bir bölümü göç etmiştir. Hem ülke içerisindeki büyük şehirlere, hem de yurtdışına göç edenlerin sayısı bir hayli fazladır. İsviçre, Almanya ve Fransa’da çalışan çok sayıda Tutlu vardır. 

Tut Kiralık Daire Düşünenlere Mahalle Bilgisi

01 Şubat 2019 Tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan elde edilen verilere göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 10.161’dir. Bahsi geçen kişilerin %48.28’i kadın, geriye kalan %51.72’si erkektir. Popülasyonun artış hızı ise %1.52 olarak hesaplanmıştır ve bölgenin nüfusu bir önceki yıla göre 467 kişi artmıştır. İlçe, yedi mahalle ve on dört köyden oluşmaktadır. Adıyaman Tut kiralık ev tercih edecekler, semtin en gelişmiş on yerleşim merkezinden birinde araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 • Fethiye Mahallesi 
 • Ayniye Mahallesi
 • Reşadiye Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Salah Mahallesi
 • Çamlıca Mahallesi
 • Bulanık Mahallesi
 • Akçatepe Köyü 
 • Boyundere Köyü
 • Meryemuşağı Köyü

Eğer Tut kiralık daire düşüncenizde kararlı iseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden iletişime geçebilir veya sahibinden Adıyaman Tut kiralık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Tut Kiralık Daire
Adıyaman Tut Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Tut Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Kayseri Melikgazi Caferbey Mahallesi Satılık Daire
 • Kayseri Melikgazi Kılıçaslan Mahallesi Satılık Daire
 • Düzce Düzce Merkez Cumhuriyet Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Bağcılar Yenimahalle Mahallesi Kiralık Daire
 • Konya Sarayönü Bahçesaray Mahallesi Satılık Tarla
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.