/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayatcancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar Bayat Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Bayat Kiralık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Bayat kiralık daire tercih edecekler için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bu yazıyı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra ilçenin coğrafi konumu, iklim bilgisi, demografik durumu, mahalleleri ve ekonomik yapısı hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Böylece aklınızdaki soruların hepsine saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan cevaplar bulmuş olacaksınız. Bayat, Türkiye’nin İç Ege Bölümü’nde yer alan Afyonkarahisar’ın ilçelerinden biridir. 1907 yılından itibaren belediye tarafından yönetilen bölge, 1987 yılında ilçe statüsüne resmi olarak kavuşmuştur. Halıcılık ve dokumacılık faaliyetlerinin yaygın olarak gerçekleştirildiği ilçede üretilen halı ve kilimler başta Japonya olmak üzere ABD’ye, Kanada’ya ve diğer Avrupa Birliği’ne üye ülkelere ihraç edilmektedir. Burada üretilen kilim ve halıların en önemli özelliği kok boyası kullanılarak üretilmeleridir. 

Bayat Kiralık Daire  Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Bayat’ta kiralık konut arayanların, muhakkak bilgi sahibi olması gereken konulardan biri de ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısıdır. Ege Bölgesi’nde yer alan Bayat, kent merkezinden 47 kilometre uzakta yer almaktadır. Ankara-İzmir karayolu üzerinde yer alması nedeniyle, ilçe özel bir stratejik konuma sahiptir. Bayat’ın doğusunda Emirdağ, kuzeyinde Han ve Çifteler, güneyinde Bolvadin, güneybatısında İscehisar, batısında İhsaniye ilçeleri yer almaktadır. Semtin toplam yüzölçümü 574 kilometrekaredir ve denizden yaklaşık 1065 metre yukarıda yer almaktadır. İç Anadolu’nun karasal iklimi buraya da yansımıştır ve bölgede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk geçmektedir. Yağışın en çok ilkbahar ve sonbahar aylarında görüldüğü Bayat’ta, kış ayları oldukça çetin geçer. Kar kalınlığı 50-60 santimetreyi bulur. 

Bayat Kiralık Daire  Arayanlara İlçenin Ekonomisi 

Ekonomik yönden çok gelişmemi olan Bayat ilçesinde yer altı ve yer üstü kaynakları oldukça sınırlıdır ve halkın çok büyük bir bölümü tarım ve hayvancılık ile uğraşmaktadır. 716,2 hektarlık tarım arazisine sahip olan bayat ilçesinde en çok nohut, mercimek, ayçiçeği, patates yetiştirilmektedir. Bölgede sebzecilik de yapılmaktadır ve ilçede üretilen domates, salatalık, biber ve kavun gibi ürünler kent merkezine gönderilerek, iç pazarın ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca Bayat’ta az da olsa ıspanak ve fasulye de yetiştirilmektedir. Dolayısı ile, tarımla uğraşan biriyseniz Bayat kiralık ev tercihiniz son derece isabetli bir karar olacaktır. Son olarak ilçede, yerel halkın bir kısmı geçimini küçükbaş hayvancılık ve ormancılıktan da sağlamaktadır. 

Bayat Kiralık Daire Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

Bayat’ın nüfusu 01 Şubat 2019 yılında açıklanan TÜİK Raporu’na göre, 7.813’tür. Bahsi geçen kişilerin, %51.09’u kadın geriye kalanı ise %48.91’i erkektir. İlçedeki popülasyonun artış hızı ise %0.93 ile kent ortalamasının oldukça altındadır.  Bayat, biri merkezde olmak üzere dört mahalle ile on iki köyden meydana gelmektedir. Afyonkarahisar Bayat kiralık daire tercih edecekler, aşağıda ismi geçen yerleşim birimlerinden bazılarında arayışlarını yoğunlaştırabilirler:

Mahalleler:

 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi
 • Büyük Mahalle
 • Yeni Mahalle

Köyler:

 • Aşağı Emir Halil Köyü
 • Ayvalıca Köyü
 • Hacı Bayram Köyü
 • Kalınpelit Köyü 
 • Eski Alibey Köyü
 • Toyhane Köyü 
 • Saray Köyü 

Eğer Bayat kiralık daire düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile sitemiz üzerinden iletişime geçebilir veya sahibinden Afyonkarahisar Bayat kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.