/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çobanlarcancel

Afyonkarahisar Çobanlar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çobanlar Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Çobanlar kiralık daire düşünenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra semtin coğrafi özelliklerin, demografik yapısına kadar birçok konu hakkında fikir sahibi olmuş olacaksınız. Çobanlar, Türkiye’nin İç Ege kesiminde yer alan Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçedir ve kent merkezinden tam 25 kilometre uzakta yer almaktadır. Denizden yüksekliği 992 metre olan Çobanlar,  402 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçe kuzeyinde Bayat, kuzeydoğusunda İscehisar, güneydoğusunda Çay, doğusunda Bolvadin ilçeleri ile komşudur. Akarçay Nehri kıyısına kurulan bu ilçe, ismini Danişmentlilerin kurucu boyu olan Avşarlar’dan almaktadır. 1200’lü yıllarda bölgeye gelerek beylik kuran Danişmentliler, ilçeyi Doğu Roma İmparatorluğu’nun elinden almıştır. Danişmentlilerden sonra ilçeye Osmanlı Devleti’nin kurucularından olan Oğuzlar yerleşmiştir. 

 

Çobanlar Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin Ekonomisi 

Çobanlar kiralık ev tercih edecekler, ilçenin ekonomik yapısı ve istihdam potansiyeli hakkında bazı soru işaretlerine sahip olabilirler. İlçedeki hakim ekonomik uğraş tarım ve hayvancılıktır. 20.000 hektarlık çayır ve mera arazileri, büyükbaş hayvancılık için ideal bir ortam sağlamaktadır. Yerel halkın büyük bir bölümü de geçimini büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık üzerinden sağlamaktadır. Bu uğraşın dışında, ilçe Ege’nin pancar deposu olarak bilinmektedir. 400.200 hektarlık tarım arazisinin yarıdan fazlasında pancar üretilmektedir ve burada yetiştirilen pancarlar Afyon Şeker Fabrikası’nda işlenmektedir. Ayrıca bölgede irili ufaklı birçok sanayi tesisi, imalathane ve atölye bulunmaktadır. Semtte yer alan iki adet un fabrikası, halka istihdam olanağı sağlamıştır. İlçenin stratejik konumu nedeniyle birçok büyük şirketin tercihi olmaktadır. 

 

Çobanlar Kiralık Daire Bakanlara İlçedeki Kamu Hizmetlerinin Durumu

Çobanlar kiralık daire düşünen kişiler, bölgedeki kamu hizmetlerinin durumu hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Şehir dışından gelerek bölgeye yerleşen ailelerin, temel endişelerinden biri de ilçedeki eğitim kurumları ve bu kurumların erişilebilirliği üzerinedir.  Bölgede 2735 öğrenciye eğitim verilmektedir ve semtte 137 öğretmen görev yapmaktadır. Çobanlar ilçesinde sekiz adet ilköğretim okulu, sekiz adet ortaokul ve bir adet lise bulunmaktadır. Bu lise, çok programlı bir meslek lisesidir. İki sağlık ocağı, bir sağlık evi ve bir de tam teşeküllü hastanenin bulunduğu ilçede kültür sanat faaliyetleri belediye tarafından desteklenmektedir. İlçede bir tane futbol sahası, bir adet halı saha ve iki adet toplantı salonu bulunmaktadır. Çok yüksek olmayan nüfusuna rağmen, ilçede kamu hizmetleri kolayca ulaşılabilir haldedir. 

 

Çobanlar Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 Tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu, ilçede 14.503 kişinin yaşamını sürdürdüğünü söylemektedir. İlçede ikamet edenlerin %49.75’i kadın, geriye kalan %50.25’i ise erkektir. İlçedeki nüfus artış hızı ise %1.64’tür. 1990 yılında çıkan bir kanun ile ilçe olan Çobanlar, bir belde, üç köy ve on mahalleden oluşmaktadır. Afyonkarahisar Çobanlar kiralık daire tercih edecek bir kişi,  ilçenin en kalabalık ve en gelişmiş on mahallesinden birinde araştırmalarını yoğunlaştırmayı düşünebilirler:

 

  • Zafer Mahallesi 
  • Bucak Mahallesi 
  • Yeni Mahalle
  • Işık Mahallesi 
  • Karadede  Mahallesi 
  • Sırakapı Mahallesi 
  • İstiklal Mahallesi 
  • Fatih Mahallesi 
  • Cumhuriyet Mahallesi 
  • Yavuz Selim Mahallesi 

 

Eğer Çobanlar kiralık daire düşüncenizde kararlı iseniz ilçede yer alan emlakçılar ile iribata geçebilir veya  sahibinden Afyonkarahisar Çobanlar kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Çobanlar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.