/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dinarcancel

Afyonkarahisar Dinar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Dinar Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Dinar kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Dinar, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinin Göller Yöresinde yer alan Afyonkarahisar iline bağlı, il merkezine 110 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. Dinar ilçesi 1924 yılında ilçe statüsünü kazanmıştır. Afyonkarahisar-Antalya karayolu üzerinde yer almaktadır. Yakınında olan Dazkırı ilçesinden İzmir- İstanbul demiryolu hattı geçmektedir. Denizli Çardak Havalimanı ile Isparta’daki Süleyman Demirel Havalimanı da Dinar’a yakın mesafede bulunmasından dolayı ilçenin ulaşım ağını kolaylaştırmaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe topraklarının tarihi Hitit İmparatorluğuna kadar uzanmaktadır. İsmini Orta Asya’dan gelen Türk Göçleri sırasında bölgeye yerleşen Kitiş Bey’in oğlu olan Dinar Bey’den almaktadır. Daha önceki ismi ise Geyikler’dir. Dinar ilçesi, Türkiye’nin karayolları için çok önemli bir yoldur. İç Anadolu Bölgesi’ni Ege’ye bağlayan, Akdeniz’i Marmara’ya bağlayan yoldur. Isparta ve Burdur’a 60 kilometre, Denizli ve Uşak’a ise 110 kilometre mesafede yer alır. 

Dinar Kiralık Daire Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleler ve Nüfus Bilgileri

Dinar ilçesinin çevresinde yer alan ilçeler şunlardır;

 • •Kuzeyinde Kızılören, Şuhut ve Sandıklı ilçeleri,
 • •Güneyinde Başmakçı ilçesi ve Isparta il sınırı,
 • •Batısında Denizli il sınırı,
 • •Doğusunda Isparta il sınırı ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 47.304’tür. Bu sayının yüzde 50,13’ü kadın, yüzde 49,87’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.286 kilometrekare, rakımı ise 900 metredir. Dinar kiralık konut arayışında olanların tercih edebileceği toplam 36 mahalle vardır. Bunlardan nüfusu en fazla olanları şunlardır;

 • Fatih Mahallesi,
 • Konak Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Pancar Mahallesi,
 • Korubaşı Mahallesi ve
 • Stadyum Mahallesidir. 

2.241 kişilik nüfusu ile en fazla nüfusa sahip olan mahallesi Fatih Mahallesi’dir. 

Dinar Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Kasım ayı verilerine göre Afyonkarahisar ilinin Dinar ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 118 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 8 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 676 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Afyonkarahisar Dinar Beyaz saray evleri kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Dinar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.