/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hocalarcancel

Afyonkarahisar Hocalar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Hocalar Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Tüm Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin, aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya yardımcı oluyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Hocalar kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, tarihi, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ile ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Hocalar, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölümü’nde yer alan Afyonkarahisar iline bağlı, il merkezinin 100 kilometre güneybatısındaki bir ilçesidir. 1990 yılında ilçe statüsüne yükselmiştir. Sandıklı ve Banaz ilçelerini birleştiren karayolu üzerinde, Sandıklı’ya 38 kilometre, Uşak’ın Banaz ilçesine ise 35 kilometre mesafededir. Afyonkarahisar ilinin batısında, Uşak il sınırını oluşturan ilçelerinden birisidir. Anadolu eski çağlardan bu güne kadar pek çok farklı medeniyetlerin vatan toprağı olarak kullanılmıştır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır.  Bu topraklar üzerinde kurulmuş olan yerleşim yerlerinden birisi olan Hocalar ilçesi bölgesinde, ahır dağlarında bulunan bronz Hitit heykeli ile yörenin çok eski dönemlerden beri kullanıldığı ortaya çıkmaktadır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Hocalar kiralık daire arayışında olanlar için bir diğer önemli husus ise ilçede yaşanılan iklim koşullarıdır. Karasal iklim özellikleri yaşanan ilçede kış mevsimi soğuk ve yağışlı, yaz mevsimi ise sıcak ve kurak geçmektedir. 

Hocalar Kiralık Daire Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleler ve Nüfus Bilgileri

Hocalar ilçesinin çevresinde yer alan ilçeler şunlardır;

 • •Kuzeyinde Uşak il sınırı ve Kuzeydoğusunda Sinanpaşa ilçesi,
 • •Güneyinde Denizli il sınırı ve Sandıklı ilçesi,
 • •Batısında Uşak il sınırı, 
 • •Doğusunda Sandıklı ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 9.597’dir. Bu sayının yüzde 50,69’u kadın, yüzde 49,31’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 524 kilometrekare, rakımı ise 1.111 metredir. Hocalar kiralık konut arayışında olanların tercih edebileceği toplam 3 mahalle ve 15 adet köyü vardır. Bu mahallelerin adları; Hürriyet Mahallesi, Yeni Mahallesi, Şafak Mahallesidir. Köyleri ise;

 • Yeşilhisar köyü, Kozluca köyü, Devlethan köyü, Çalca köyü,
 • Örencik köyü, Örtülü köyü, Yağcı köyü, Kocagöl köyü, 
 • Akçadere köyü, Çepni köyü, Avgancık köyü, Davulga köyü,
 • Güre köyü, İhsaniye köyü, Uluköy’dür.

1.096 kişilik nüfusu ile en fazla nüfusa sahip olan mahallesi Yeni Mahalledir. 

Hocalar Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Kasım ayı verilerine göre Afyonkarahisar ilinin Hocalar ve çevre ilçelerinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 130 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 3 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 10 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 693 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Afyonkarahisar Hocalar Yenimahalle’de kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Hocalar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.