/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İscehisarcancel

Afyonkarahisar İscehisar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

İscehisar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Ev ararken günler süren internet araştırmaları yapmaya son veriyoruz. Emlakjet ekibi olarak yeni ev arayışında olan vatandaşlara istedikleri evi bulmalarında yardımcı oluyoruz. İscehisar kiralık daire arayışında olan vatandaşlar hazırladığımız ilçe rehberini inceleyerek, ilçenin nüfusu, mahalleleri, coğrafyası, tarihi ve kira konut piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirler.

İscehisar İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Afyonkarahisar-Ankara karayolu üzerinde yer alan İscehisar ilçesi il merkezine 23 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşan İscehisar kiralık daire arayan vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Zengin mermer yataklarına ev sahipliği yapan ilçe, mermer sanayisinin yanı sıra tarım ve hayvancılık alanlarında da oldukça gelişmiştir. İscehisar’ın bilinen en eski adlarından birisi Dokimeion olup, bu ad Hellenistik dönemden beri kullanılmaktadır. Kent; kuruluşundan 12. yüzyıla değin yaşamını devam ettirmiş, Türk akınlarının başladığı yıllarda ise önemini kaybederek köy haline gelmiştir. Türkler geldiklerinde kenti ıssız bir biçimde bulmalarından dolayı “İssizcekarahisar”, “İssüzcekarahisar” olarak adlandırmışlardır. Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde bu ad kullanılmış, sonraları “İscehisar” biçimine dönüşmüştür. Bu dönemde şehir yeniden inşa edilerek; Kavak, Çukur, Eski Hamam ve Medrese Mahallelerinin olduğu yerde yeniden kurulmuştur. Afyonkarahisar İscehisar kiralık daire arayan vatandaşlar bölge araştırması yaptıklarında karşılarına çıkan ilk yerleşim yeri Kavak Mahallesidir. İscehisar, 1341 yılında Germiyanoğulları Beyliği yönetimi altına geçmiş, 1429 yılında Osmanlı topraklarına katılmıştır. Cumhuriyet Döneminde hızla gelişen İscehisar 1952 yılında belediye, 1987 yılında ilçe olmuştur.

İscehisar Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Coğrafya Bilgisi

Ege Bölgesi’nin en doğusunda yer alan İscehisar ilçesi, Afyonkarahisar ilinin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Belen Tepesi, Koca Tepe, Kahya Tepesi, Tepecik, Tuzla Tepesi, Kıran Tepe ve Hoyuklu Kaş Tepeleri olmak üzere 7 tepe üzerine kurulan ilçe İscehisar Çayı ile ikiye ayrılmıştır. Ortalama yükseltisi 1050 metre olan ilçemiz yüzey şekillerinde önemli değişiklikler görülür. İlçe topraklarının kuzey ve kuzeydoğu kesimleri oldukça dağlık ve engebeli olmasına karşın, güney ve batı kesimleri ise peneplenler halinde dalgalı ve düz bir yapı şeklinde görülür. İlçenin genel görünümü ise bir yayla karakteri taşımaktadır. İscehisar kiralık daire arayan vatandaşlar bölge iklimini araştırırken Karasal iklim ve Akdeniz iklimi olmak üzere iki iklimin özellikleri görülmektedir. İscehisar kiralık konut arayan vatandaşlar bölgenin denizden uzak oluşu sebebi ile sert iklim koşullarına sahip olduğunu göz önünde bulundurmalıdır.

İscehisar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgisi

Cumhuriyet’in ilk yıllarından itibaren Afyon’un merkez ilçesi sınırları içerisinde bir nahiye merkezi olarak yer alan İscehisar’ın nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre 24 bin 534’tür. Toplam nüfusun yüzde 50,30’unu (12 bin 341) erkek nüfusu oluştururken, yüzde 49,70’ini (12 bin 193) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İscehisar kiralık daire arayan vatandaşların konut tercihinde bulunabilecekleri 12 mahalle bulunmaktadır:

 • Cumhuriyet Mahallesi,

 • Çukur Mahallesi,

 • Esentepe Mahallesi,

 • Eski Hamam Mahallesi,

 • Fatih Mahallesi Hasan Basri Mahallesi,

 • Kavak Mahallesi,

 • Medrese Mahallesi,

 • Selçuklu Mahallesi,

 • Şirinevler Mahallesi,

 • Tepecik Mahallesi,

 • Zeybek Mahallesi.

Sizler de hayalinizdeki evi rahatlıkla bulabilmek için bölgedeki güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden uygun fiyatlı kiralık daire İscehisar ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

İscehisar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.