/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kızılörencancel

Afyonkarahisar Kızılören Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kızılören Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Rehberi

Konut ararken uzun süren internet araştırmaları yapmaya son veriyoruz. Emlakjet ekibi olarak yeni konut arayışında olan vatandaşlara istedikleri evi bulmalarında yardımcı oluyoruz. Kızılören kiralık daire arayışında olan vatandaşlar hazırladığımız ilçe rehberini inceleyerek, ilçenin nüfusu, mahalleleri, coğrafyası, tarihi ve kira konut piyasası hakkında bilgi edinebilirler.

Kızılören İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Afyonkarahisar ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Kızılören Türkiye’deki en küçük 10 ilçeden biridir. Ankara asfaltına 3 kilometrelik bir mesafede bulunan ilçe Dinar’a ise 26 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe, yaşamış olduğu maddi sıkıntılar sebebi ile geçmiş dönemlerde yoğun olarak Denizli ve Antalya illerine göç vermiştir. 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşan Kızılören kiralık daire arayışı son dönemlerde bölgede yaşanan gelişmelerle birlikte artmıştır. Kuzeyinde Sandıklı, güneyinde Dinar, batısında Akdağ, doğusunda Kumalar dağı bulunan ilçe, deniz seviyesinden 1.111 metre yüksekliktedir. Yüzölçümü ise 337 kilometrekare olan ilçe tarım için verimli topraklara sahiptir. İçerisinde Gülyazı, Yenibelkavak, Türkbelkavak, Ekinova köylerini barındıran ilçe geçimini hayvancılık ve tarım ile sürdürmektedir. Sulu tarım yeterli düzeyde değildir. Çoğunlukla buğday ve arpa, haşhaş ekimi yapılmaktadır. İlçemizin merkez ve köylerinde, tarımla birlikte büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği de yapılmaktadır. İlçe sınırları içerisinde, özel sektöre ait bir sanayi tesisi olarak, 70 civarında işçinin çalıştığı YETAŞ Mobilya Fabrikası yer almaktadır.

Kızılören Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgisi

Kızılören ilçesi yüzölçümünün küçük oluşu sebebi ile az sayıda mahalle ve köy bulunmaktadır.Kızılören kiralık daire tercihinde bulunabilecekleri 2 mahalle ve 4 köy bulunmaktadır. Kızılören kiralık ev tercihinde bulunulabileceğiniz mahalleler ve köyler:

  • Cumhuriyet Mahallesi

  • Yeni Mahallesi

  • Ekinova Köyü

  • Gülyazı Köyü

  • Türkbelkavak Köyü

  • Yenibelkavak Köyü

Kızılören Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre Kızılören ilçesinin toplam nüfusu 2 bin 463’tür. Toplam nüfusun yüzde 47,50’sini (1.170) erkekler oluştururken, yüzde 52,50’sini (1.293) kadınlar oluşturmaktadır. Kızılören kiralık daire arayan vatandaşların son yıllarda artış göstermesi ile birlikte ilçe nüfusu artış göstermiştir.

Kızılören Kiralık Daire Arayışındakiler İçin İlçe Sağlık Ve Eğitim Bilgisi

Kızılören ilçesi son dönemde yaşamış olduğu gelişmelerle birlikte daha çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kızılören kiralık ev tercihinde bulunacak olan vatandaşların çevresinde konut tercihinde bulunabileceği 2 ilköğretim ve 1 ortaöğretim okulu bulunmaktadır. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce giyim, arıcılık, halk oyunları, okuma-yazma ve el sanatları kursları verilmektedir. İlçedeki 20 yatak kapasiteli Sağlık Merkezi binası devlet-millet işbirliğiyle yapılmıştır. Kızılören kiralık daire arayan vatandaşlar için ilçede ayrıca sağlık hizmetlerinin sunulduğu 1 Merkez Sağlık Ocağı ile 2 Sağlık Evi yer almaktadır.

Sizler de istediğiniz konutu hızlı ve kolay bir şekilde bulabilmek amacı ile emlakçıdan ya da sahibinden Kızılören kiralık daire seçeneklerine listeleme sayfamızdan bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Kızılören Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.