/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sandıklıcancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar Sandıklı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Sandıklı Kiralık Daire Arayanlar İçin ilçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayan vatandaşlara destek olmaya devam ediyoruz. Sizler de Sandıklı kiralık daire arayışındaysanız sizler için hazırlamış olduğumuz ilçe rehberini inceleyerek, ilçenin nüfusu, tarihi, ekonomisi, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Afyonkarahisar’ın bir ilçesi olan Sandıklı, Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Ankara-Antalya karayolu üzerinde yer alan ilçe, Kumalar Dağı’nın eteğinde kurulmuştur. Yüzölçümü 1.036 kilometrekare olan ilçenin doğusunda Şuhut, batısında, Çivril ve Hocalar, güneyinde, Kızılören ve Dinar, kuzeyinde ise Sincanlı ve Afyonkarahisar’ın merkez ilçesi yer almaktadır.

 

Önemli karayollarına yakın bir konumda bulunan Sandıklı kiralık daire arayan vatandaşlar tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Ankara iline 317 kilometre, İzmir iline 315 kilometre, Antalya iline 231 kilometre ve Afyonkarahisar’a 61 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe ulaşım anlamında oldukça avantajlı bir konumdadır. Demiryolu ulaşımı olarak ise İstanbul-Denizli arasında ulaşımı sağlayan Pamukkale Ekspresi uzun yıllar bölge halkının ulaşım ihtiyacını karşılamaktadır.

 

Sandıklı Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre Sandıklı ilçesinde 56 bin 182 bin kişi yaşıyor. İlçenin nüfusunun yüzde 48,93’ünü (27 bin 488) erkek, yüzde 51,07’sini (28 bin 182) kadın nüfusu oluşturuyor.  Konut arayan vatandaşların ilçe içerisinde tercih edebileceği 14 mahalle ve 56 köy bulunuyor. Sandıklı kiralık daire arayan vatandaşların tercih edebileceği köy ve mahallelerden başlıcaları: Çakır Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Cuma Mahallesi, Hisar Mahallesi, Çay Mahallesi, Zafer Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Dikmen Mahallesi, Tapduk Mahallesi, Ece Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Fatih Mahallesi, Sazak Mahallesi, Kevser Mahallesi, Akın Köyü, Alacami Köyü Baştepe Köyü, Alagöz Köyü, Başkuyucak Köyü, Alamescit Köyü, Çevrepınar Köyü, Arızlar Köyü, Asmacık Köyü, Ballık Köyü, Çiğiltepe Köyü, Çamoğlu Köyü, Dodurga Köyü, Dutağaç Köyü, Bekteş Köyü, Çambeyli Köyü, Emirhisar Köyü ve en çok tercih edilen mahallelerden biri olan Sandıklı Çiğiltepe kiralık daire seçenekleri için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Sandıklı Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Konut Kira Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu’na göre toplam konut sayısı 21 bin 315 adet olan ilçede, 3 bin 303 adet iş yer bulunuyor. Hane başına düşen kişi sayısının 2,65 olduğu Afyonkarahisar Sandıklı kiralık daire arayan vatandaşların karşısına çıkan dairelerin ortalama metrekare alanlarının 120 metrekare olduğu bilgisine ulaşıldı. Ortalama metrekare birim kira değerlerinin 5 TL olduğu ilçede, ortalama konut kirasının 630 TL olduğu tespit edildi.

 

Sandıklı Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Eğitim Bilgileri

Sandıklı ilçesi eğitim anlamında bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İlçede 19 adet orta okul ve ilk okul, 25 adet genel öğretim ve 17 adet mesleki ve teknik okul yer almaktadır. Sandıklı kiralık konut arayan vatandaşların çevresinde konut tercihinde bulunabileceği okullardan başlıcaları: 75. Yıl İlkokulu, Akharım Atatürk Ortaokulu, Akharım İlkokulu, Akharım Şehit Bülent Erdoğan İmam Hatip Ortaokulu, Sandıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sandıklı Anadolu Lisesi, Sandıklı Halk Eğitim Merkezi, Sandıklı Hisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sandıklı Hüdai Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sandıklı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sandıklı Mesleki Eğitim Merkezi, Sandıklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sandıklı Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu’dur. Sizde istediğiniz evi en hızlı ve kolayca bulabilmek için bölgedeki en güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden Afyonkarahisar Sandıklı uygun kiralık daire seçeneklerini incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Sandıklı Kiralık Daire
Akharım Bld. (Çiğiltepe Mahallesi)Akharım Bld. (Dikmen Mahallesi)Akharım Bld. (Hisar Mahallesi)Akın KöyüAlacami KöyüAlagöz KöyüAlamescit KöyüArızlar KöyüAsmacık KöyüBallık Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Ballık Köyü (Esentepe Mahallesi)Ballık Köyü (Zafer Mahallesi)Başağaç Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Başağaç Köyü (İstiklal Mahallesi)Başağaç Köyü (Şafak Mahallesi)Başkuyucak KöyüBaştepe KöyüBektaş KöyüCeliloğlu KöyüCuma MahallesiÇakır MahallesiÇambeyli KöyüÇamoğlu KöyüÇay MahallesiÇevrepınar KöyüÇiğiltepe KöyüÇukurca KöyüDaylık KöyüDodurga KöyüDutağaç KöyüEce MahallesiEkinhisar KöyüEmirhisar KöyüFatih MahallesiGökçealan KöyüGürsu KöyüHırka KöyüHisar Mahallesiİstasyon MahallesiKaracaören KöyüKaradirek Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Karadirek Köyü (Hürriyet Mahallesi)Karadirek Köyü (İstiklal Mahallesi)Karasandıklı KöyüKarkın KöyüKevser MahallesiKınık KöyüKızık Köyü (Güney Mahallesi)Kızık Köyü (Kuzey Mahallesi)Kızık Köyü (Orta Mahallesi)Kızılca KöyüKoçgazi KöyüKoçhisar KöyüKozvan KöyüKusura Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Kusura Köyü (Fatih Mahallesi)Kusura Köyü (Hürriyet Mahallesi)Menteş Köyü (Fatih Mahallesi)Menteş Köyü (Hürriyet Mahallesi)Nasuhoğlu KöyüOda KöyüOtluk KöyüÖrenkaya Köyü (Bahçeli Mahallesi)Örenkaya Köyü (Nur Mahallesi)Örmekuyu KöyüReşadiye KöyüSaltık KöyüSandıklı OSB MahallesiSazak MahallesiSelçik KöyüSoğucak KöyüSorkun Köyü (Emek Mahallesi)Sorkun Köyü (Kestel Mahallesi)Sorkun Köyü (Yükseliş Mahallesi)Susuz KöyüŞeyhyahşi KöyüŞirinevler MahallesiTapduk Emre MahallesiÜlfeciler KöyüÜrküt KöyüYanıkören KöyüYavaşlar Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Yavaşlar Köyü (Hisar Mahallesi)Yavaşlar Köyü (Kurtuluş Mahallesi)Yayman KöyüYolkonak KöyüYumruca KöyüYunus Emre MahallesiZafer Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.