/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sinanpaşacancel

Afyonkarahisar Sinanpaşa Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Sinanpaşa Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin Yol Rehberi

Emlakjet.com olarak kiralık daire arayan vatandaşlara destek olmaya devam ediyoruz. Sinanpaşa kiralık daire arayan vatandaşlar için hazırlamış olduğumuz yol rehberini inceleyerek, ilçenin nüfusu, mahalleleri, eğitim kurumları, tarihi, coğrafyası, ekonomisi ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Afyonkarahisar’ın önemli ilçelerinde biri olan Sinanpaşa’nın kuzeyinde; Kütahya ilinin Altıntaş ve Afyon Merkez ilçeleri, güneyinde, Sandıklı ve Hocalar ilçeleri, batısında; Uşak ilinin Banaz ve Kütahya ilinin Dumlupınar ilçesi, doğusunda; Afyon Merkez ve Şuhut ilçeleri yer almaktadır.

 

Ovalık bir arazi üzerine kurulan ilçenin yüzde 45’i ova, yüzde 21’i dik, yüzde 3’ü sarp ve geriye kalan yüzde 31’lik kesimi ise orta meyilli arazidir. İlçe ekonomisinin temelini tarım oluşturmakla birlikte bölge hayvancılık konusunda da başarılıdır. Tarım ürünleri çeşitliliğine sahip olan ilçede en çok haşhaş, buğday, arpa, pancar, patates sebzeleri ile elma ve vişne meyveleri yetiştirilmektedir. Verimli topraklara sahip olan Sinanpaşa kiralık daire arayışında olan vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır.

 

Sinanpaşa Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçede 20 bin 558 adet kişi bulunuyor. İlçe nüfusunun yüzde 49,58’ini (20 bin 558) erkek, yüzde 50,42’sini (20 bin 910) kadın nüfusu oluşturuyor. Sinanpaşa kiralık daire arayan vatandaşların daire tercihinde bulunabileceği 52 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Akpınar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Ali Çetinkaya Mahallesi, Ambar Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bağdat Mahallesi, Dibekbaşı Mahallesi, Çiğiltepe Mahallesi, Çınarlı Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Çankaya Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hozman Mahallesi, Hisar Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Halkalı Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Kümbet Mahallesi, Işık Mahallesi, Küçüktepe Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Kocatepe Mahallesi, Orta Mahallesi, Öğretmen Mahallesi, Saray Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yıldırırım Beyazıt Mahallesi ve en çok aranan mahallelerden biri olan Sinanpaşa Zafer Mahallesi kiralık daire fiyatları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Sinanpaşa Kiralık Daire Arayışında Olanlar İçin Konut Kira Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu Mayıs 2019 verilerine göre ilçede toplam 12 bin 409 adet konut ve 1 bin 129 adet iş yeri bulunuyor. Hane başına düşen kişi sayısının 2,87 olduğu ilçede yer alan dairelerin ortalama büyüklüklerinin 110 metrekare olduğu bilgisine ulaşıldı. Afyonkarahisar Sandıklı kiralık daire arayan vatandaşların karşısına çıkan konutların ortalama birim satış fiyatlarının 1.581 TL olduğu tespit edildi. 

 

Sinanpaşa Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Eğitim ve Sağlık Bilgisi

Her iki tarafı da çam ormanları ile kaplı olan ilçenin güneybatısında Yağcı Ormanları ve Devlet İşletmesi yer almaktadır. Kışların soğuk ve yağışlı geçtiği ilçede yazlar kurak ve sıcak geçmektedir. İlçe içerisinde kiralık daire arayan vatandaşların tercih edebileceği 40 adet ilköğretim okul ve 3 adet ortaöğretim okulu bulunmaktadır. İlçede yer alan Halk Eğitim Merkezi’nde, el sanatları, elektrik, oto motor tamiri, radyo-TV tamiri, kaynakçılık, pastacılık gibi çeşitli dallarda eğitim verilmektedir. Sinanpaşa kiralık daire arayan vatandaşların çevresinde kiralık konut tercihinde bulunabilecekleri 0 sağlık evi, 1 devlet hastanesi ve 13 sağlık ocağı bulunmaktadır. Sizde istediğiniz evi hızlı bir şekilde bulabilmek için güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden Sinanpaşa’da uygun kiralık daire fiyatlarını incelemek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Sinanpaşa Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.