/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şuhutcancel

Afyonkarahisar Şuhut Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Şuhut Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Rehberi

Ev günler süren internet araştırmalarına Emlakjet ekibi olarak son veriyoruz. Yeni konut arayışında olan vatandaşlara istedikleri evi bulma konusunda yardımcı olmaya devam ediyoruz. Şuhut kiralık daire arayışında olan vatandaşlar hazırladığımız ilçe rehberini inceleyerek, ilçenin mahalleleri, nüfusu, coğrafyası, tarihi ve kira konut piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Şuhut Kiralık Daire Düşünenler İiçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Afyonkarahisar’a bağlı olan Şuhut ilçesi İç Ege Bölgesi’nin doğusunda yer almaktadır. 1946 yılında ilçe olan Şuhut il merkezine 29 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır. Neolotik çağdan günümüze kadar gelmiş olan ilçe Hitit ve Frigya uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Roma Dönemi’nde başkent ve medeniyet merkezi olan ilçe sonrasında Bizans uygarlığının hakimiyetine girmiştir. Kurtuluş Savaşı Dönemi’nde Atatürk’ün kısa süreli karargah olarak kullanılan ilçe 1884 yılında bucak olmuştur. 1896 yılında köy olan ilçe, 1912 yılında tekrardan bucak statüsüne geçmiş olup 1946 yılınca ilçe olmuştur. Şuhut kiralık daire arayan vatandaşlar ilçenin coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. Afyonkarahisar ilinin güneyinde yer alan ilçe, 1.151 metrelik rakımı ile Afyonkarahisar’ın en yüksek yerleşim merkezlerinden biridir. İlçenin kuzeyinde Afyonkarahisar, güneyinde Isparta, doğusunda Çay, batısında Dinar, Sandıklı ve Sinanpaşa ilçeleri yer almaktadır. Yüzölçümü 1.182 kilometrekare olan ilçenin 31 köyü mevcuttur.

Şuhut Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Ekonomi Bilgisi

İlçede yapılan ekonomik faaliyetlerin temelini tarım ve hayvancılık oluşturmaktadır. İlçe içerisinde yoğun olarak, arpa, nohut, patates, şeker pancarı ve haşhaş üretimi yapılmaktadır. Meyvecilik alanından da son 15 yılda kendini oldukça geliştiren ilçe, vişne üretiminde üst sıralarda yer almaktadır. Afyonkarahisar Şuhut kiralık daire arayan vatandaşların karşısına çıkan bir diğer ekonomik faaliyet alanı ise hayvancılıktır. İlçede çok sayıda besihane yer almakta olup, yoğun olarak dana besiciliği yapılmaktadır. İlçede yer alan et kombinalarında hazırlanan etler, İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya illerinin et ihtiyacını karşılamaktadır. İlçede dana besiciliğinden sonra tavukçuluk faaliyetleri üst sırayı almaktadır. Yumurta üretimi, koyun ve süt sığırcılığı ilçe ekonomisine oldukça büyük bir katkı sağlamaktadır.

Şuhut Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 36 bin 947’dir. Toplam nüfusun yüzde 49,68’ini (18 bin 355) erkek, yüzde 50,32’sini (18 bin 592) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Şuhut kiralık daire tercihinde bulunacak olan kişiler konut kiralayabileceği 17 il ve 36 köy bulunmaktadır. Şuhut kiralık daire tercihinde bulunulabilecek mahalle ve köyler: Altıgöz Mahallesi, Develi Mahallesi, Baş Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Hisar Mahallesi, Erenler Mahallesi, Gazipaşa Mahallesi, İplik Mahallesi, Hacı Musa Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Pazar Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Taşlıca Mahallesi, Zafer Mahallesi, Yalı Mahallesi, Ağzıkara Köyü, Anayurt Köyü, Bademli Köyü, Başören Köyü, Yarışlı Köyü, Tekke Köyü, Bozan Köyü, Dadak Köyü, Çakırözü Köyü, İlyaslı Köyü, Karahallı Köyü, Karacaören Köyü ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan Şuhut Mehmet Akif Ersoy Mahallesi kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Şuhut Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.