/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sultandağıcancel
Afyonkarahisarcancel

Afyonkarahisar Sultandağı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Sultandağ Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com kiralık daire arayan vatandaşlara yol göstererek istedikleri evi bulmalarında yardımcı olmaya devam ediyor. Sultandağ kiralık daire arayan vatandaşlar için hazırlamış olduğumuz ilçe rehberine göz atarak ilçenin, nüfusu, mahalleleri, eğitimi, coğrafyası, tarihi ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Afyonkarahisar ilinin 68 kilometre doğusunda yer alan ilçe, Ege ve Akdeniz Bölgelerinin kesişim noktasında yer almaktadır. İlçenin kuzeyinde Bolvadin, güneyinde Yalvaç, doğusunda Akşehir, batısında Çay ilçeleri yer almaktadır. İlçenin ulaşımu iki bölgenin kesişim noktasında yer alması sebebi ile oldukça kolaydır. Bu sebep ile Sultandağ kiralık daire arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır.

 

Sultandağ Kiralık Daire Arayışındakiler İçin İlçe Eğitim Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu Nisan 2019 verilerine göre ilçede toplam 5 bin 813 adet konut ve 871 adet iş yeri bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısının ortalama olarak 1,6 olduğu ilçedeki dairelerin metrekare ortalaması, 125 metrekaredir.  Sultandağ ilçesi eğitim olanakları ile de bölge içerisinde dikkat çekmektedir. Afyonkarahisar Sultandağı kiralık daire arayışında olan çocuklu ailelerin çevresinde ev bakabileceği 17 adet ilk okul orta okul, 16 adet genel orta öğretim ve 20 adet mesleki teknik okul bulunmaktadır. Bu okullardan başlıcaları: Halk Eğitim Merkezi, Sultandağı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Selçuk İlkokulu, Sultandağı Anaokulu, Sultandağı Anadolu Lisesi, Şehit Yılmaz Tankül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Üçkuyu Ortaokulu, Yakasenek Ortaokulu, Yakasenek İlkokulu, Dereçine İlkokulu, Üçkuyu İlkokulu, Dereçine Ortaokulu, İshaklı Ortaokulu, Sultandağı İmam Hatip Ortaokulu, Kırca İlkokulu, Kırca Ortaokulu, Yeşilçiftlik Ortaokulu, Yeşilçiftlik İlkokulu, Sultandağı Dr. Halil İbrahim Özsoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 75. Yıl İlkokulu, Çamözü İlkokulu,Karapınar Ortaokul, Karapınar İlkokulu’dur.

 

Sultandağ Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 verilerine göre ilçede 15 bin 36 kişi yaşamaktadır. Nüfusun yüzde 47,98’ini (7 bin 234) erkek, yüzde 52,02’sini (7 bin 848) kadınlar oluşturmaktadır. Sultandağ kiralık daire arayışında olan vatandaşların tercih edebileceği 18 mahalle ve 11 köy yer almaktadır. Bu köyler ve mahalleler: Akpınar Mahallesi, Karaman Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Çavuş Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Sıra Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Selçuk Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Kayran Mahallesi, Yıldız Mahallesi, Pazaraltı Mahallesi, Yıldırım Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenikent Mahallesi, Çamözü Köyü, Akbaba Köyü, Yakasinek Köyü, Karakışla Köyü, Çukurcak Köyü, Taşköprü Köyü, Doğancık Köyü, Kırca Köyü, Karapınar Köyü, Yenibağlar Köyü ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan Sultandağ Yukarı Mahallesi kiralık daire seçenekleri için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Sultandağ Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Coğrafi Bilgileri

Sultandağ ilçesi Afyon-Konya Karayolu’nun 68 kilometre yakınında olan Sultandağları’nın eteklerinde yer almaktadır. Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi’nin kesişim noktasında yer alan ilçe, Göller Bölgesi’nin kuzeyinde yer almaktadır. İlçenin güneyinde; Isparta ilinin Yalvaç ilçesi, kuzeyinde ise Bolvadin ilçesi yer almaktadır. İlçenin Dereiçi kasabası içerisinde yer alan Buzluk Mağarası sebebi ile turistler bölgeye ilgi göstermektedir. Bölgenin içerisinde ormanlık araziler yoğunlukta olup, temiz havası sebebi ile Sultandağ kiralık daire arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır. Sizlerde Sultandağ kiralık daire arayışında iseniz güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden Sultandağı'nda uygun fiyatlı kiralık evler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

27 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.