/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hamurcancel
Ağrıcancel

Ağrı Hamur Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hamur Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Hamur kiralık daire tercih edecekler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık ve sizi araştırma yapma zahmetinden kurtardık. Bu yazıyı okuduktan sonra ilçenin coğrafi konumundan, ekonomik yapısına kadar birçok farklı alanda bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Hamur, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en gelişmiş beşinci kenti olan Ağrı’nın güney hattında yer alan bir ilçedir. Kent merkezi ile Tutak ilçesi arasında yer alan Hamur ilinin bilinen ilk ismi Havran’dır. Murat Nehri’nin doğusunda bulunan semt, 898 kilometrekarelik bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin denizden yüksekliği ise 1650 metre ile kent ortalamasının üzerindedir. Hamur’un doğusunda Taşlıçay, kuzeyinde Ağrı, batısında Tutak, güneyinde Patnos ve Van yer almaktadır. 

Hamur Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomik Durumu 

Hamur kiralık konut arayışı devam edenler, ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Hamur ilçesinin başlıca geçim kaynağı hayvancılık ve tarımdır. Yükseltinin ve engebenin fazla olması tarım faaliyetlerini zorlaştırmaktadır. Ancak düzlük alanlarda buğday, arpa ve şeker pancarı ekimi yapılmaktadır. İklim koşullarının zorlu yapısı nedeniyle, hayvancılık daha yoğun bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın geliştiği ilçede hayvanların büyük bir bölümü Aladağ’ın eteklerinde beslenmektedir. Eğer tarım veya hayvancılık ile ilgileniyorsanız Hamur kiralık müstakil ev tercihinde bulunabilirsiniz. İlçede üretilen ürünler, şehir merkezine gönderilmektedir. Hamur, kent merkezinden yalnızca 12 kilometre uzakta yer aldığından ilçe merkeze bağlı olarak gelişim göstermiştir. Bu nedenle bölgedeki iş yeri ve ticarethane sayısı oldukça azdır. İstihdam olanağının sınırlı olması, göçlerin artmasına neden olmuştur. 

Hamur Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçede Eğitim ve Ulaşım Hizmetleri 

Kent merkezine oldukça yakın bir konumda yer alan Hamur ilçesine ulaşım son derece kolaydır. Ağrı-Van karayolu üzerinde bulunan semtte bulunan otogardan başka ilçelere giden otobüsler bulunmaktadır. Şehirlerarası yolculuklar da yine buradan yapılmaktadır. Ancak iklim yapısı, ilçeye ulaşımı zaman zaman zorlaştırmaktadır. Özellikle kış aylarında semte bağlı köylere ulaşmakta zorluk çekilmektedir. Ancak ilçe merkezinde nadiren bu sorun ile karşılaşılmaktadır. İlçede birden fazla ilköğretim ve ortaöğretim okulu bulunmaktadır. Ancak lise seviyesinde eğitim veren bir kurum yoktur. Bu nedenle ilçede yaşayan çocukların önemli bir kısmı, eğitimlerine kent merkezinde devam etmektedir. Hamur kiralık ev tercih edecekler, ilçenin ulaşım ve eğitim durumunu göz önünde bulundurarak geleceklerini planlayabilirler. 

Hamur Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin Demografik Yapısı

Ağrı nüfusunun %3.54’üne ev sahipliği yapan ilçe, kentin en seyrek nüfuslu yerleşim birimidir. Bölgede 19.115 kişi ikamet etmektedir. Bu kişilerin %47.84’ü kadın, geriye kalanı ise erkektir. Nüfusun cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağıldığı ilçede, nüfus artış hızı %4.68 olarak hesaplanmıştır. Nüfusun dörtte biri ilçe merkezinde yaşarken, geriye kalanı köy ve mezralarda yaşamını devam ettirmektedir. İlçe dört ana mahalle, kırk altı köy ve elli beş bucak yerleşiminden meydana gelmektedir. Köylerin önemli bir kısmı ilçenin doğu ve güneydoğu hattında kurulmuştur. Adımova, Kaçmaz ve Karakazan en büyük köy yerleşimleridir. İlçe merkezinde yer alan mahalleler ise Yeni Mahalle, Kümbet Mahallesi, Kale Mahallesi, Buzhane Mahallesi’dir. Ağrı Hamur kiralık ev arayanlar yukarıda ismi geçen yerleşim birimlerinden herhangi birini tercih edebilirler. Eğer Hamur kiralık daire düşüncenizi bir adım ileriye taşımak isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Ağrı Hamur kiralık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.