/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Alacaatlı Mahallesicancel
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Çankaya Alacaatlı Mahallesi Kiralık Daire

araması için 27 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Alacaatlı Mahallesi Kiralık Daire Arayanlar İçin Mahalle Hakkında Temel Bilgiler

Emlakjet.com ailesi olarak, kiralık ev arayışında olan vatandaşlara hayallerindeki evi bulabilmeleri konusunda her türlü desteği sağlamak için çalışıyoruz. Alacaatlı Mahallesi Kiralık Daire arayanlar için ilan fiyat bilgilerinin yanında aradıkları evin mahalle çevresi, nüfusu, sağlık ve eğitim kurumları gibi gerekli temel bilgilere sahip olabilmeleri için hazırladığımız özel yazımıza göz atabilirsiniz.

Alacaatlı Mahallesi, Ankara ilinde bulunan Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Son sayımlara göre mahallede 35.158 kişinin yaşadığı kayıtlara geçmiştir. Bu nüfusun 12.507 kişisi erkek, 18.187 kişisi ise kadındır. Ülkemizin İç Anadolu bölgesinde yer aldığı için step-bozkır iklimine sahiptir. Bu iklimin hakim olduğu bölgelerde yaz ayları çok sıcak geçerken, kış ayları ise çok soğuk geçmektedir. Çankaya Alacaatlı Mahallesinde oturmaya başladığınız takdirde eviniz; Ankara il merkezi olan Kızılay’a yaklaşık 21 kilometre uzaklıkta yer alacaktır. 

Alacaatlı Mahallesi Kiralık Daire Arayanlar İçin Mahalle Eğitim Kurumu Bilgileri

Çankaya Alacaatlı Mahallesi Kiralık Daire arayışında olan çocuklu aileleri ilgilendiren konulardan biri de eğitim kurumları ve bu kurumlara ulaşım mesafeleri oluyor. Mahalle sınırları içerisinde bulunan ya da eğitimin taşımalı olarak gerçekleştiği, kolaylıkla ulaşım sağlayabilecek bazı okulların adresleri ve iletişim bilgileri şu şekildedir:

  • Adalet Nizamoğlu Anadolu Lisesi: Alacaatlı, 06810 Çankaya/Ankara. Bu eğitim kurumu hakkında daha detaylı bilgiler için ziyaret edebilir ya da telefon ile arayabilirsiniz.
  • Mehmet Zakir Etni Anadolu Lisesi: Alacaatlı, 06810 Çankaya/Ankara. Bu eğitim kurumu hakkında daha detaylı bilgiler için ziyaret edebilir ya da telefon ile arayabilirsiniz.

Alacaatlı Mahallesi Kiralık Daire Arayışındakiler İçin Mahalle Sağlık Ve Devlet Kurumu Bilgisi

Kiralık daire arayanların merak ettikleri bir diğer konu ise elbette sağlık kurumları oluyor.  Ev arayanların, oturacakları evin çevresinde bir hastalık anında kolaylıkla ulaşım sağlayabileceği sağlık kurumlarının olması evi tercih sebeplerinin arasında yer alıyor. Aynı zamanda ihtiyaç anında ulaşacakları muhtarlık, bağlı bulunan belediye ve hastaneleri gibi devlet kurumlarının adları ve adres bilgileri şu şekildedir:

  • Alacaatlı Mahallesi Muhtarlığı: Kümeevleri No:180/K Çankaya/Ankara.
  • Çankaya Nüfus Müdürlüğü: Cumhuriyet Mahallesi Bayındır 1 Sokak No:24 B Alacaatlı, 06430 Çankaya/Ankara. Bu kurum hafta içi hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için (0312) 434 56 00 nolu numaradan ulaşabilirsiniz. 
  • T.C. Çankaya Belediyesi: Cumhuriyet Mahallesi, Ziya Gökalp Cd. No:11 Yenişehir, 06420, 06430 Çankaya. Bu kurum hafta içi hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için (0312) 458 89 00 nolu numaradan ulaşabilirsiniz. 
  • Çankaya 29 Mayıs Devlet Hastanesi: Dikmen Cd. No:312, 06105 Çankaya/Ankara. Bu sağlık kurumuna randevu için 182 nolu telefon hattını arayarak ya da Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)ye başvurabilirsiniz.

Alacaatlı Mahallesi Kiralık Daire Arayışında Olanlar için Emlak Bilgisi

Hesaplanan son emlak endeksi verilerine göre; Alacaatlı mahallesinde kiralık konutların ortalama birim fiyatı 19 ₺/m hesaplanmıştır. Mahallelerde bulunan evlerin ortalama brüt alanı 110 metrekare iken kiralık evlerin kiralama fiyatlarına baktığımızda ortalama 2.112 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.. Evlerin amortisman/geri dönüş süresi ise 20 yıl olarak öngörülmektedir. Emlakçıdan veya sahibinden Çankaya Alacaatlı Mahallesi Kiralık Daire fiyatlarını daha detaylı öğrenmek için sitemizdeki ilanlara hızlı ve kolay şekilde göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yangında evlerini kaybedenlere kira v...

Yangında evlerini kaybedenlere kira v...

2 Ağustos 2021

Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

30 Temmuz 2021

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

30 Temmuz 2021

Emlak Vergisinde Yeni Dönem Kapıda!

Emlak Vergisinde Yeni Dönem Kapıda!

30 Temmuz 2021

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

29 Temmuz 2021

Çankaya Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.