/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Elmalıcancel

Antalya Elmalı Kiralık Daire

araması için 15 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Elmalı Kiralık Daire Bakanlara İlçe Rehberi

Elmalı kiralık daire seçiminde bulunacaklar için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıda, semt hakkında mutlaka bilmeniz gereken konu başlıklarına yer verdik. İlçenin coğrafi özellikleri, ekonomisi, demografik yapısı hakkında bilgi sahibi olacağınız bu yazıyı okuduktan sonra aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşmış olacaksınız. Elmalı, Türkiye’nin en gelişmiş beşinci kenti olan Antalya’ya bağlı bir ilçedir. Akdeniz Bölgesi’nde yer alan ilçe, şehrin batı hattında bulunmaktadır. Şehir merkezinden yaklaşık 120 kilometre uzakta konumlanan ilçenin etrafı yüksek dağlar ile çevrilidir. İsmini aldığı Elmalı Dağı’nın eteklerine kurulan ilçe, çanak görünümündeki bir plato üzerine kurulmuştur. Köklü bir tarihe sahip olan ilçe, birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Elmalı Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin İklim Yapısı ve Coğrafi Özellikleri

Elmalı kiralık konut düşünenler ve bilhassa başka şehirlerden gelerek buraya yerleşmeyi düşünenler için ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Şehrin batı hattına kurulmuş olan ilçe 1658 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçenin denizden yüksekliği ise 1150 metredir. Bu rakam, Antalya şehir ortalamasının üzerindedir. Bu durumun en temel nedeni, ilçenin Toroslar’ın eteklerine kurulmuş olmasıdır. İlçe merkezinin bulunduğu yer bir çanağı andırsa da, semtin kuzeyi, doğusu ve batısı dağlar ile çevrilidir. Bu durum ilçede hüküm süren iklimi de etkilemektedir. Akdeniz Bölgesi’nde bulunmasına rağmen, Elmalı’da karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak geçmesine rağmen, kışlar soğuk ve kimi zaman kar yağışlıdır.

Elmalı Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi

Elmalı kiralık ev bakanlar için bir diğer önemli konu, ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyelidir. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Yerel halkın çok büyük bir bölümü tarımdan geçimini kazanmaktadır. Bölgede yetiştirilen meyveler, iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere ülkenin hemen her yerine gönderilmektedir. Modern üretim tekniklerinin kullanıldığı semtte, seracılık gelişmiştir. Turfanda sebzecilik yaparak hayatını kazanan birçok kişi bulunmaktadır. Semtte yer alan sanayi tesisleri, tarıma dayalı olarak gelişmiştir ve işlenmiş meyve ve meyve suyu üretilmektedir. Denizden uzak konumu nedeniyle bölge de turistik faaliyetler pek gelişmemiştir. Çok yaygın olmamakla beraber yaz aylarında yayla turizmi yapılmaktadır. Dolayısı ile tarım ile ilgileniyorsanız veya seracılık yapmak istiyorsanız Antalya Elmalı kiralık konut düşünebilirsiniz.

Elmalı Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 Tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre ilçedeki toplam nüfus 39.254 kişi yaşamaktadır. Bahsi geçen kişilerin %49.61’i kadın, geriye kalanı erkektir. Semtte kilometrekareye 22 kişi düşmektedir. Bölgede yaşamını sürdürenlerin %19.16’sı genç, %33.59’u yaşlı ve %47.26’sı orta yaşlıdır. İlçede yaşamını sürdürenlerin %70.08’i evlidir. Bu nedenle, semtin aileler için oldukça uygun bir yerleşim merkezi olduğu söylenebilir. İlde konut başına düşen kişi sayısı 3.32 olarak hesaplanmıştır. Semt, altmış farklı mahalleden meydana gelmektedir. Bölgenin en gelişmiş yerleşim birimleri aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Antalya Elmalı kiralık ev bakanlar aşağıdaki mahallelerden birini seçebilirler :

- Yeni Mahalle

- Karyağdı Mahallesi

- Gündoğan Mahallesi

- Yuva Mahallesi

- Akçay Mahallesi

- Tekke Mahallesi

- Eskihisar Mahallesi

- Bayralar Mahallesi

- Gökpınar Mahallesi

- Akçageniş Mahallesi

Eğer Elmalı kiralık daire düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti isteyebilir veya sahibinden kiralık daire Elmalı ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Elmalı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.