/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölecancel
Ardahancancel

Ardahan Göle Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Göle Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Göle kiralık daire arayanlar için, bu yazıyı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden, tarihine, ekonomisinden demografik yapısına kadar birçok farklı konuya değindik. Bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Göle, Türkiye’nin en kuzeydoğusunda bulunan Ardahan iline bağlı bir ilçedir ve kentin yüzölçümü bakımın en büyük ilçesidir. Nüfus bakımından ise, merkezden sonra en kalabalık yerleşim birimidir. İlçe 1399 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve ilçenin denizden yüksekliği bir başka deyişle rakımı 2030 metredir. Bu rakam Türkiye ortalamasının oldukça üzerindedir. İlçe, güneyinde Kars, doğusunda Kars’A BAĞLI Selim, doğusunda yine Kars’a bağlı Susuz ve kuzeybatısında Erzurum’un Olur İlçesi ile komşudur.

Göle Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Kısa Tarihi

Göle kiralık konut düşünenler, ilçenin geçmişi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler veya bu konu ilgilerini çekiyor olabilir. Tarih boyunca birçok başka medeniyete ev sahipliği yapan ilçenin bilinen ilk hükümdarları Urartular’dır. Daha sonra bölgede Persler, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. 15.yüzyılda Osmanlı Devleti tarafından fethedilen ilçenin ismine, ilk defa 1551 yılındaki tapu tahrir kayıtlarında rastlanılır. Bu yıllarda Erzurum’a bağlı bir ilçe olan Göle, daha sonra 1579 yılında Kars’a bağlanmıştır. 1866 yılında çıkan bir kanun ile Ardahan’ın bir kazası haline gelmiştir. İlçe tarihindeki şüphesiz en önemli noktalardan biri 1878 yılındaki Rus işgalidir. Bölge Ruslar tarafından işgal edilmiş ve yağmalanmıştır. 1920 yılında Kazım Karabekir komutasındaki Türk ordusu tarafından alınan ilçe, 1992 yılına kadar Kars’a bağlı kamıştır.

Göle Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi, o bölgenin gelişmiş düzeyi ve yerleşmesi hakkında bilgi verir. Özellikle bir yerde emlak satın almadan veya kiralamadan önce o bölgenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Bu sebeple Göle kiralık ev arayanların, yazının bu kısmına özellikle dikkat etmelerini tavsiye ederiz. Göle ilçesinin ekonomisi, genellikle hayvancılığa dayanmaktadır. Bu durumun en temel nedeni, ilçenin engebeli bir arazi üzerinde kurulmuş olması ve tarım alanlarının yetersizliğidir. Bölgede sınırlı alanda arpa, buğday, yulaf, patates yetiştirilmektedir. Kümes hayvancılığı da yaygın olarak yapılmakta, tavuk, kaz, ördek gibi hayvanlar yetiştirilmektedir. İlçede ticaret faaliyetleri ise çok gelişmiştir. Kentin bu anlamda en hareketli noktasıdır. Bu sebeple Göle, kent imkanlarından uzak kalmadan doğa ile baş başa olmak isteyenlerin tercihi haline gelmiştir. Eğer siz de böyle bir arayış içerisinde iseniz Ardahan Göle kiralık konut tercih edebilirsiniz.

Göle Kiralık Daire Bakanlara ilçenin Demografisi

Ardahan’ın en gelişmiş ikinci ilçesi olan Göle, kent nüfusunun 525.47’sine ev sahipliği yapmaktadır. İlçede yaşamını sürdürenlerin %48’i kadın %52’si ise erkektir. İlçenin nüfusu 2012 yılından itibaren sürekli olarak azalmaktadır. 2017-2018 ve 2019 yılları arasında nüfusta belirgin bir değişim olmamıştır. İlçedeki popülasyonun artış hızı %0.04 olarak hesaplanmıştır. Göle kiralık ev arayanlar, ilçeyi meydana getiren sekiz mahalleden herhangi birinde veya birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler. Mahalleler gelişmiş sıralamalarına göre aşağıdaki gibidir :

  • Fevzi Çakmak Mahallesi

  • Salim Bey Mahallesi

  • Kazım Karabekir Mahallesi

  • Kubilay Bey Mahallesi

  • Köprülü Merkez Mahallesi

  • Durançam Mahallesi

  • Dedeşen Mahallesi

  • Kuzupınarı Mahallesi

Eğer Göle kiralık daire tercihinizi bir adım ileriye götürmek isterseniz ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Göle bahçeli kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.