/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Posofcancel

Ardahan Posof Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Posof Kiralık Daire Bakanlara Tercih Kılavuzu

Posof kiralık daire tercih etmeyi düşünenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, kafanıza takılan tüm sorulara cevaplar bulacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Posof, ülkemizin Doğu Karadeniz bölümünde bulunan ve Doğu Anadolu’da da toprakları olan Ardahan iline bağlı bir ilçedir. Eski ismi Duğur olan ilçe, 606 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Bu hali ile Ardahan’ın en geniş üçüncü ilçesidir. Semtin denizden yüksekliği ise 1583 metre olarak hesaplanmıştır. Bakır ve hala işlemeciliği ile ünlü olan ilçe, 1878 yılında gerçekleşen 93 Harbi ile viran olmuştur. Ancak Kazım Karabekir komutasındaki Türk ordusunun bölgeye girişi ile ilçede iskan canlanmıştır. Türkgözü sınır kapısının da bulunduğu ilçe Türkiye’nin Kafkaslar’a açılan kapılarındandır.

Posof Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Genel Özellikleri

Posof ilçesi, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kuzey hattında yer alır. İlçenin kuzeyi ve doğusu Gürcistan, batısı Artvin’e bağlı Şavşat, güneyi ise Ardahan’ın ilçeleri olan Hanak ve Damal ile çevrilidir. İstanbul’dan 1442 kilometre uzakta yer alan ilçe, engebeli ve dağlık bir arazi yapısına sahiptir. Bölgenin yüksekliği zaman zaman 3000 metreyi bulmaktadır. İlçeye can suyunu getiren ise Posof Çayı’dır. Bu çay doğu-batı doğrultusunda akmaktadır. Bölgede Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu nedenle de her mevsim yağışlıdır. Yıllık sıcaklıklar ortalama 15 derecedir. Temmuz ayında 23 dereceye kadar çıkmaktadır. Doğal bitki örtüsü orman olan ilçede, meşe, çam, ladin ve gürgen ağaçlarına sıkça rastlanılmaktadır. Eğer doğa ile iç içe sakin bir hayat arıyorsanız Posof kiralık ev tercihinizde oldukça haklısınız.

Posof Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomik Durumu

Posof kiralık konut arayanları ilgilendiren bir başka mesele, ilçenin ekonomik yapısı ve sahip olduğu ekonomik potansiyeldir. Posof’un ekonomik durumunu dört farklı sektörden hareketle açıklayabiliriz : tarım, hayvancılık, arıcılık ve ormancılık. İlçe topraklarının yalnızca %25’i ekilebilir – dikilebilir arazi statüsündedir. Bu bölgede daha çok elma, mısır, buğday, fasulye, arpa ve patates üretilmektedir. Ayrıca yem bitkisi olan yonca ve fiğ üretimi de yapılmaktadır. Son yıllarda kamu desteği ile seracılık faaliyetleri geliştirilmiştir. Bölgede yetiştirilen bal ise dünyaca ünlüdür ve yılda ortalama 40 ton bal üretilir. Yerel halkın önemli bir bölümü geçimini arıcılıktan sağlamaktadır. Bölge halkının uğraştığı bir başka ekonomik faaliyet ise hayvancılıktır. Burada daha çok büyükbaş hayvancılık yapılır. Çünkü çayır ve meralar fazladır. Eğer bahsi geçen ekonomik faaliyetlerinden bir ya da birkaçı ile ilgili iseniz Posof kiralık müstakil ev tercih edebilirsiniz.

Posof Kiralık Daire Düşünenlere Demografik Özellikler

 

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK raporundan alınan verilere göre, ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 6805’tir. Bu kişilerin 3591’i erkek, geriye kalan 3214’ü ise kadındır. Daha açık bir ifade ile ilçe nüfusunun %47’si kadın, %53’ü ise erkektir. 2007 yılından itibaren sürekli azalan nüfus 2017 yılı sonrası artışa geçmiştir. İlçedeki popülasyonun artış hızı %3.62’dir. Posof, Ardahan’ın en kalabalık beşinci ilçesidir ve kent nüfusunun %6.88’ine ev sahipliği yapmaktadır. İlçe iki büyük mahalleden meydana gelmektedir. Ardahan Posof kiralık daire arayışınızı ya Merkez Mahallesi’nde ya da Doğrular Mahallesi’nde sürdürmeniz gerekecektir. Eğer bir köy yerleşimini tercih edecekseniz de 49 farklı köyden birini düşünebilirsiniz.

Eğer Posof kiralık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibata geçebilir veya sahibinden Artvin Posof 2+1 kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Posof Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.