Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Ardahan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Ardahancancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ardahan Kiralık Daire Arayanlara Özel İlçe Rehberi

 

Ardahan kiralık daire ararken öncelikle hangi ilçesinde yaşamak isteyeceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Yaşamak istediğiniz ilçenin hangisi olduğuna karar verdikten sonra ise işiniz son derece kolay. Listeleme sayfalarımızda yer alan ilanlarımızı inceleyerek size en uygun olan kiralık evi en hızlı ve en kolay şekilde bulabilirsiniz. Bu sebeple Ardahan iline bağlı ilçeleri ve genel özelliklerini sizler için araştırdık.

 

Ardahan’ın İlçeleri Nelerdir?

 

  • Ardahan İlinin Damal İlçesi: Damal İlçesi Ardahan İline bağlı olan ve il merkezinden 42 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçedir. İlçede ulaşım karayolu vasıtası ile sağlanmaktadır. Damal ilçesinin doğusunda Çıldır ve Gürcistan, kuzeyinde Posof, batısında ve güneyinde de Hanak ile komşudur. Toplamda 329 kilometre karelik bir yüzölçümüne sahip olan Damal ilçesi Ardahan kiralık daire arayanlar için değişik bir seçenek olarak karşılarına çıkıyor. Plato görünümünde bir arazisi olan İlçede bitki örtüsü ise ilkbahar mevsiminden sonbahar mevsimine kadar yeşil ve çayır görünümündedir. Yeşili sevenler için Ardahan Damla İlçesi tam ideal bir yerdir de diyebiliriz. Karasal iklimin hakim olduğu ve yağışın da ülke ortalamasının altında olduğu bu ilçede sıcaklık özellikle kış aylarında -35 derecelere kadar düşebilmektedir. Kışları soğuk ve yağışlı, yazları da serin olan Damal İlçesinde Bağırsak Çayı ve Çikora Suyu olmak üzere 2 adet akarsu bulunuyor. Ardahan kiralık ev arayanlar tercihlerini Damal ilçesinden yana kullanmak istiyorsa ilçede; 3 mahalle ve 12 adet bulunuyor.

 

  • Ardahan’ın Posof İlçesi: Ardahan İline bağlı bir ilçe olan Posof’un yüzölçümü 623 kilometre kare olup, il merkezine de 85 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçeden ile ulaşım için sadece karayolu seçeneği bulunuyor. Ardahan İlinin kuzey kesiminde yer alman İlçede bir adet Ardahan tarafından girişinde Posof Çayı adında bir akarsu yer alıyor. Posof ilçesinin iklim özellikleri ise Ardahan yöresinin genel Karasal ikliminin yerine daha çok Karadeniz’in ılıman iklimi hüküm sürüyor. İlçede yılın çoğu ayında ve özellikle yüksek kesimlerinde kar yağı hakim olmaktadır. Ardahan kiralık daire arayanlar hava şartlarını da göz önünde bulundurarak bu ilçeyi bir kez daha gözden geçirebilirler. İlçenin daha sıcak bölümlerinde yer yer meyve ve sebze üretimi yapılabilmektedir. Posof İlçesinde 1 adet Belediye Başkanlığı ve 49 adette köy bulunuyor.

 

  • Ardahan’ın Göle İlçesi: İl merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan Göle ilçesinde ulaşım karayolu ile sağlanmaktadır. Toplamda 1400 kilometre karelik bir yüzölçümüne sahip olup, deniz yüksekliği de 2.030 metredir. İlçede bulunan arazinin neredeyse %80’i orman örtüsü ile kapladır. Geriye kalan kısımlarda ise mera ve çayır ile kaplıdır. İlçenin kuzeyinde Ardahan İli, güneyinde Allahuekber dağları, Batısında Erzurum İli ve Doğusunda da Kars İli bulunmaktadır. Ardahan Göle kiralık daire arayanlar için İlçede 4 mahalle, 53 köy, 1 belde belediyesi ve 1 adette ilçe belediyesi yer alıyor.

 

  • Ardahan’ın Çıldır İlçesi: İl merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunan Çıldır İlçesi düz bir alan üzerine kurulmuş olup, köylerinin bir kısmı düz bir kısmı da engebeli bir araziye sahiptir. 752 kilometre karelik bir yüzölçümüne sahip olan ilçede 27 kilometre alana sahip olan Aktaş Gölü ile 120 kilometre karelik alana sahip olan Çıldır Gölü bulunmaktadır. Aktaş Gölü’nün bir kısmı ise Gürcistan sınırları içerisinde kalmaktadır. Çıldır Ardahan kiralık daire seçeneklerini inceleyenler için ilçede 35 adet köy ve 2 adette belediye bulunuyor.

 

  • Ardahan’ın Hanak İlçesi: Ardahan İline bağlı olan bir diğer ilçede Hanak’tır. İl merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan ilçede ulaşım sadece karayolu ile yapılmaktadır. Batısında Artvin İli, Güneyinde Ardahan İli, Doğusunda Çıldır ilçesi, Doğusunda Yelatan Dağı ve Oğuz yaylaları, Batısında Cin Dağı ve Kuzeyinde Damal İlçesi bulunmaktadır. Toplamda 547 kilometre karelik bir yüzölçümüne sahip olan ilçede 2 belediye ve 28 adette köy yer almakta. İster emlakçıdan isterseniz de sahibinden Ardahan kiralık daire seçeneklerimizi incelemek için ilanlarımızı incelemeye ne dersiniz?

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
100 metrekare konutun Türkiye ve İsta...

100 metrekare konutun Türkiye ve İsta...

15 Mayıs 2023

Fahiş Kiralara Karşı Yeni Formül

Fahiş Kiralara Karşı Yeni Formül

2 Mayıs 2023

İstanbullular En Çok Hangi Şehirlere ...

İstanbullular En Çok Hangi Şehirlere ...

2 Mayıs 2023

İstanbul’da 10 Bin TL’ye Kaç Metrekar...

İstanbul’da 10 Bin TL’ye Kaç Metrekar...

2 Mayıs 2023

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Döneme Gi...

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Döneme Gi...

2 Mayıs 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.