/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yusufelicancel

Artvin Yusufeli Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Yusufeli Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak yeni konut arayışında olan vatandaşlarımızı desteklemeye devam ediyoruz. Yusufeli kiralık daire arayan vatandaşlar, ilçe hakkında genel bilgileri içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, coğrafyası, mahalleleri ve konut kira piyasası ile ilgili olarak bilgi sahibi olabilirler.

Artvin iline bağlı olan Yusufeli ilçesi, ilin güneybatısında yer alır. İl merkezine 104 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan ilçe Erzurum iline ise 139 kilometrelik bir mesafede bulunur. İlçeye ulaşım Artvin-Erzurum karayolu ile sağlanır. Yusufeli kiralık daire arayan vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de ilçenin rakımıdır. 560 metrelik bir rakıma sahip olan ilçenin yüzölçümü 2 bin 327 kilometrekaredir. İlçede yer alan dağlar doğu-batı doğrultusunda uzanmaktadır. Oldukça engebeli ve dağlık bir arazi üzerinde yer alan ilçede düzlük alanlar yok denecek kadar azdır. İlçede yaşayan vatandaşlar geçimlerini hayvancılık ve az miktarda tarım faaliyetleri ile sağlamaktadırlar. İlçede istidam yaratacak bir sanayi tesisi bulunmamaktadır. İlçe geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olmakla birlikte ilçenin tarihi Bronz Çağı’na kadar dayanmaktadır. 1993 Harbi sonrasında Rus hakimiyetine giren ilçe Batum Anlaşması ile Türkiye’nin parçası olmuştur.

Yusufeli Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Coğrafi Bilgileri

Yusufeli kiralık konut arayan vatandaşlar tarafından merak edilen bir diğer soru da bölgenin yükseltileridir. İlçede Karadağ, Alidağ, Kaçkar Dağı ve Altınparmak olmak üzere 4 adet dağ bulunur. Çok sayıda buzul göllerinin yer aldığı bu dağlar trekking ve dağcılık sporlarına elverişlidir. İlçede yer alan en büyük akarsu Çoruh Nehri’dir. Toplam uzunluğu 376 kilometre olan Çoruh Nehri’nin il sınırları içerisinde yer alan bölümü 150 kilometre olup bunun 100 kilometresi Yusufeli ilçesinde yer almaktadır. Başta kefal, alabalık ve sazan olmak üzere birçok balık türüne ev sahipliği yapan nehir balıkçılık faaliyetlerine uygundur. Yusufeli kiralık ev arayışındaki vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucu ilçede Karadeniz iklimi ve karasal iklim arası bir geçiş ikliminin hakim olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçe merkezi ve Çoruh Nehri’ne yakın olan bölgelerde yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Akdeniz iklim özelliklerinin de görüldüğü ilçede bol miktarda turunçgil yetişir.

Yusufeli Kiralık Daire Arayanlara İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 20 bin 794’tür. İlçe toplam nüfusunun yüzde 50,36’sını (10 bin 472) erkek, yüzde 49,64’ünü (10 bin 322) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yusufeli kiralık daire arayan vatandaşların kiralık konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Ahalt Mahallesi, Erdemler Mahallesi, Hasanağa Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Merkez Mahallesi’dir.

Sizler de Yusufeli ilçesinden kiralık konut arıyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Yusufeli’nde uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Yusufeli Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.