/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Artvincancel

Artvin Kiralık Daire İlanları

araması için 1 ilan bulundu

Artvin Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

 

Artvin kiralık daire arayanlar öncesinde ile bağlı olan ilçeler hakkında da bilgi sahibi olmak istiyorlar. Çok daha doğru bir seçim yapabilmek için Artvin iline bağlı olan ilçelerin neler olduklarını ve bir takım genel özelliklerini sizler için araştırarak bir araya toparladık. Sizlerde dilerseniz ev aramaya ve ilanları incelemeye başlamadan önce Artvin İlçe rehberimize göz gezdirerek sizin için en uygun ilçeyi ve ardından da yaşayacağınız evi çok daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

 

Artvin İlçe Rehberi

 

 • Artvin’in Yusufeli ilçesi: Artvin İlinin ilçeleri arasında yer alana Yusufeli İlçesinde zaman içerisinde Sakalar, Kimmerler ve Arsaklıların islam hakimiyeti söz konusu olana kadar hüküm sürmüştür. İlçe daha önce Erzurum iline bağlı iken 1926 senesinde ilk defa Artvin’e bağlanmıştı. 7 sene boyunca Artivin iline bağlı kaldıktan sonra 1933 senesinde Rize Merkezli Çoruh vilayetinin kurulması ve Artvin ilinin de bu vilayetin bir ilçesi olmasıyla Yusufeli ilçesi Erzurum iline bağlanmak durumunda kaldı. Ta ki Rize Merkezli Çoruh Vilayeti 1936 senesinde kaldırılarak, merkezi Artvin olacak şekilde yeni Çoruh vilayeti kuruluna kadar. Bu gelişmenin ardından Yusufeli ilçesi de Erzurum’dan geri alınarak tekrardan Artvin’e bağlandı. Artvin Yusufeli kiralık daire seçeneklerini dilerseniz listeleme sayfalarımızdan inceleyebilirsiniz.

 

 • Artvin’in Ardanuç İlçesi: Tarih içerisinde; Urartulular, İskit Türkleri, Saka Türkleri, Oğuz kollarından Hazarlar ve Barseller bölgede yaşamışlardır. 1945 senesinde ilçe statüsüne geçen ilçenin toplam yüzölçümü 969 kilometre karedir. Karasal iklimin hüküm sürdüğü ilçenin il merkezine olan uzaklığı ise 37 kilometredir. Ardunç Artvin kiralık daire arayanlar için ilçede toplam 49 adet köy seçeneği bulunuyor. İlçede hayvancılık, tahıl ve tütün tarımı yapılıyor.

 

 • Artvin’in Borçka İlçesi: Artvin kiralık daire arayanların seçim yapabilecekleri ilçelerden biri de Borkça. Borkça 1921 senesinde Osmanlı topraklarına katılmış ve bucak olmuştur. Ardından 1928 senesine gelindiğinde ise ilçe statüsüne geçebilmiştir. Artvin ile Hopa arasında yer alan ilçenin il merkezine olan uzaklığı 30 kilometre olup, Hopa’ya uzaklığı da 36 kilometredir. İlçenin toplam alanı 762 kilometre olup, neredeyse topraklarının tamamı orman ve dağlar ile kaplıdır. İlçede çay ve fındık üretimi az miktarda da olsa yapılmaktadır. İlçede toplamda yaşamak için 36 adet köy bulunuyor.

 

 • Artvin’in Şavşat İlçesi: Güneyinde Ardanuç ilçesi, doğusunda Ardahan ili, kuzeyinde Gürcistan Cumhuriyeti ve batısında da Artvin bulunmaktadır. Daha çok engebeli ve dağlık bir arazi üzerine yayılmış olan ilçenin çok büyük bir bölümünde zengin ormanlar yer almaktadır. İlçede kara iklimi ile Karadeniz ikliminin arasında bir geçiş iklimi hakim olmaktadır. İl merkezine 71 kilometre uzakta bulunan Şavşat ilçesinde 1 adet merkez olmak üzere toplamda 2 adet belediye ve 1 adette belde bulunuyor. Artvin kiralık ev seçeneklerini inceleyerek sizde Artvin’in Şavşat ilçesinde kendinize bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

 

 • Artvin’in Arhavi İlçesi: 1954 senesinde ilçe statüsüne yeniden gelen Arhavi’nin toplam yüzölçümü 314 kilometre karedir. İlçe 7 yerleşim birimi ve 30 köyden oluşmaktadır. İl merkezine uzaklığı 77 kilometre mesafe olan ilçe, Artvin ilinin Karadeniz’e kıyısı olan 2 ilçeden birisidir.

 

 • Artvin’in Hopa İlçesi: Artvin kiralık daire arayanların tercih ettiği diğer bir ilçede Hopa’dır. Kıyı şeridi üzerinde yer alan ilçenin, batısında Arhavi, doğusunda Gürcistan Cumhuriyeti, kuzeyinde Karadeniz ve güneyinde de Borçka bulunmaktadır. İl merkezine 65 kilometre ve Arhavi’ye de 9 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

 

 • Artvin’in Murgul İlçesi: 406 kilometre kare yüzölçümüne sahip olan ilçenin il merkezine olan uzaklığı 48 kilometredir. Genel olarak dağlık bir yapıya sahip olan Murgul’un Batısında Arhavi ilçesi, Güneyinde Yusufeli ilçesi, Kuzeyde Borçka İlçesi ve Doğusunda da Artvin bulunmaktadır. İlçede 10 köy ve 2 belediye yer alıyor.

 

 • Artvin’in Merkez İlçesi: İli ikiye bölen Çoruh nehri, birbiri ardına sıralanmış yüksek dağları, dik yamaçlı uzun vadileri, yüksek dağların doruklarında Krater gölleri, balta girmemiş doğal ormanları, tarihi kale, kilise ve kemer köprüleri, yeşil yaylaları, lora zenginliği, kara gölleri, festivalleri ve geleneksel mimarisiyle turizm değerlerini de içerisinde yaşatan otantik bir turizm beldesidir. Sizde bu otantik yerde yaşamak istiyorsanız Artvin merkez kiralık ev seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz.

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Artvin Kiralık Daire
Artvin Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Muğla Milas Meşelik Mahallesi Satılık Konut İmarlı
 • Siirt Satılık Daire
 • Ankara Etimesgut Fatih Sultan Mahallesi Satılık Daire
 • Tekirdağ Şarköy Günlük Kiralık Yazlık
 • Yalova Yalova Merkez Safran Köyü Satılık Tarla
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.