/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sultanhisarcancel

Aydın Sultanhisar Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Sultanhisar Kiralık Daire Bakanlara Özel Rehber

Sultanhisar kiralık daire ilanlarına bakan takipçilerimiz için ilçe hakkında bilinmesi gerekenleri derledik. Sultanhisar Aydın’ın bir ilçesidir. Bölgenin tarihi oldukça eski dönemlere uzanır. Bölgeye zamanında Hititler, Frigler, Lidyalılar Persler, Makedonya, Selevkkos, Bergamalılar, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüşlerdir. Anadolu’nun Türkleşmeye başlamasından sonra bölge Türk hakimiyetine girmiştir. İlçe adını Aydın Bey’in kızı olan Nilüfer Sultandan alır. Bölge Nilüfer Sultanın hisarı olup adı da Sultanhisar olmuştur. Sultanhisar, 1958’e kadar Nazilli’ye bağlı iken 1958 senesinde ilçe konumuna getirilmiştir. Şehir merkezine 30 kilometre uzaklığındadır. Bölgenin güney kısmı Büyük Menderes üzerindedir. İlçe İzmir – Denizli Devlet Karayolu ile İzmir – Afyon Demiryolu üzerindedir. Bu sayede ilçeye ulaşım kolaydır. Bu kolaylık da ilçedeki ticareti olumlu etkiler. Yüzölçümü 267 kilometrekaredir. Rakımı 82 metre civarlarındadır. İlçenin doğusunda Köşk, batısında Nazilli, güneyinde Yenipazar ilçeleri ve kuzeyinde İzmir ili yer alır. İlçeye Akdeniz iklim tipi hakimdir.

Sultanhisar Kiralık Daire Tercih Edeceklere Bölgenin Ekonomisi

Aydın Sultanhisar kiralık evler arayışında olan okuyucularımız içerisinde ilçeye ilk defa yerleşecek kişiler olabilir. Bu kişilerin arasında ilçenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmayanlar olabilir. Bunun için ilçenin ekonomisini bu başlık altında inceledik. Bölge ekonomisi genellikle tarıma dayanır. Bölgede seracılık gelişmiştir. İlçede pamuk ve çırçır fabrikaları, incir işletmeleri, zeytinyağı fabrikaları, tarım ürünleri mumlama ve paketleme tesisi ekonomiye büyük katkı sağlar. Bölgede yetiştirilen ürünler zeytin, üzüm, pamuk, incir, çilek ve narenciyedir. Ek olarak ilçede jant fabrikası, tekstil fabrikası ve dişli fabrikası da vardır.

Sultanhisar Kiralık Daire Arayanlara Eğitim Kurumları

İlçedeki anaokulları; Atça Cumhuriyet Anaokulu ve Sabiha Gökçen Anaokuludur. İlkokulları; Fahriye Dilerek İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Gazi Mustafa Kemal İlkokulu, Rekmez İlkokulu, Malgaçemir İlkokulu, İncealan İlkokulu, Beşeylül İlkokulu, Hadıloğlu İbrahim Uzunırmak İlkokulu, Demirhan İlkokulu, Rekmez Şahin Gökoğlu İlkokulu, Kurtuluş İlköğretim Okulu Eskihisar İlkokulu, Salavatlı İlkokulu ve Kabaca İlkokuludur. Ortaokulları; Zafer Ortaokulu, Sultanhisar İmam Hatip Ortaokulu, Atça Hadıloğlu İbrahim Uzunırmak Ortaokulu, Atça İmam Hatip Ortaokulu ve Salavatlı Ortaokuludur. Liseler ise; Atça Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Sultanhisar Yasemin Lütfiye Anadolu Lisesi ve Atça Anadolu Lisesidir. Meslek yüksekokulları; Adnan Menderes Üniversitesi Atça Meslek Yüksekokulu ve Adnan Menderes Üniversitesi Sultanhisar Meslek Yüksekokuludur. Bu yüksekokulların birinde öğrenci iseniz Sultanhisar eşyalı kiralık daire ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Ayrıca ilçede 2 adet halk eğitim merkezi de mevcuttur. Bunlar; Sultanhisar Halk Eğitim Merkezi ve Atça Halk Eğitim Merkezidir.

Sultanhisar Kiralık Daire Fiyatları

Sultanhisar’daki konut sayısı 11.998’dir. Konut başına düşen kişi sayısı 3,04’dür. İlçede toplam 1.290 adet işyeri vardır. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerini incelediğimiz ilçedeki evlerin alanlarının ortalama 130 metrekare olduğunu görürüz. Sultanhisar kiralık daire fiyatları da ortalama 760 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 6 Türk Lirasına denk gelir. Kira için bütçenizi kararlaştırırken bu verilerden yararlanabilirsiniz. Yine de bu verilerin 2019 yılındaki ilçedeki kiralık dairelerin ortalamaları olduğunu unutmamalısınız.

Ev arayışlarınız için en doğru tercih EmlakJet. İstek ve hayallerinize en çok uyan evi bulmak için sitemizde yer alan ilanları inceleyebilirsiniz. İlçenin istediğiniz mahallesinden örneğin sahibinden Aydın Sultanhisar Atça kiralık ev ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Aydın Sultanhisar Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Sultanhisar Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Bursa Nilüfer Günlük Kiralık Daire
 • Bursa Kestel Kayacık Mahallesi Satılık Tarla
 • İstanbul Arnavutköy Kiralık Arsa
 • Muğla Seydikemer Seki Mahallesi Satılık Daire
 • Ankara Çubuk Satılık Bahçe
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.