Emlakjet

Aydın Kiralık Daire

araması için 864 ilan bulundu
search
Aydıncancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Aydın Kiralık Daire & Kiralık Ev İlan Arama Rehberi

Aydın kiralık daire kiralarken dikkat edilecekleri ve kiralık dairenin kazandıracağı avantajları sizler için derledik. Aydın’da kiralık daire bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında kimisine göre bütçe önemliyken, kimilerine göre dairenin ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. Evin merkezi bir konumda, denize yakın ve ulaşımı kolay olan bir bölgede olması ise ev için ayrıca önemli bir kriter oluyor.

Aydın kiralık konut aramalarında tahmin edileceği gibi dairenin bulunduğu bölgenin turistik bir bölgede olması ve denize yakın bir konumda olması büyük bir avantaj sağlıyor. Türkiye’nin en kalabalık 20. Kenti olarak bilinen Aydın, turistik seçeneklere, antik kentlere ve müzelere, denize ve plajlara sahip olmasıyla özellikle yaz aylarında villa veya geniş yapılı gayrimenkullerde hareketlenme oluşturuyor. 

Aydın Kiralık Daire & Kiralık Ev Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Aydın kiralık ev tercih edecekler, şehrin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Zira bir kentteki ekonomik olanaklar ve istihdam potansiyeli, doğrudan emlak piyasasını etkilemektedir. 

Aydın ekonomisinin temelini tarım, hayvancılık ve turizm oluşturur. Tarım ekonomisinde Aydın yağlık zeytin, incir, kestane, kereviz üretiminde Türkiye’de 1. sırada, pamuk ve çilek üretiminde ise 2. sırada, taze börülce ve sofralık zeytin üretiminde 3. sırada yer almaktadır. Sanayi ekonomisinde tarım, gıda, tekstil, makine ve ekipman, otomotiv yan sanayi ve beyaz eşya üretimi ana kalemlerindendir. Turizm ekonomisinde ise turizm, tarımdan sonraki ikinci önemli gelir kaynağıdır. Dilek Yarımadası Milli Parkı, Kuşadası ve Didim Plajları önemli sahilleridir. Bünyesinde 9 önemli müze ve ören yerleri barındırmaktadır. 

Aydın Kiralık Daire Arayanlara Demografik Bilgiler

2021 yılı TÜİK verilerine göre Türkiye’nin önemli turistik bir illerinden olan Aydın ilinin nüfusu 1.134.031’dir. Kent nüfusunun %50.4’ü erkek, geriye kalan %49.6’sı kadındır. Şehrin nüfusu bir önceki yıla göre 14.947 kişi artmıştır. İlde kilometrekareye 140 insan düşmektedir.

Aydın Kiralık Daire  & Kiralık Ev Bakanlar İlçe Bilgileri

Aydın Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan, turizm ve tarım açısından en gelişmiş illerinden biridir. Sınırları; kuzeyden İzmir, kuzeydoğusundan Manisa, doğusundan Denizli, güneyinden Muğla illeri, batısından ise Ege Denizi ile çevrilmiştir. Bu ilde en çok konut aranan beş ilçe Efeler, Didim, Söke ve Kuşadası’dır. 

  • Efeler: Efeler, Aydın ilinin en büyük ve merkez olarak kabul edilen ilçesidir. Tarihin bilinen en eski notaya dökülmüş şarkısı, bu ilçenin sınırlarında bulunan Tralleis Antik Kenti'nde keşfedilmiştir.
  • Didim: Didim ya da eski ismiyle Yenihisar ilçesi, Aydın'ın turistik bir ilçesidir. Doğudan Muğla il sınırı, Güllük Körfezi ve Akbük Koyu, batıdan ve güneyden Ege Denizi, kuzeyden Bafa Gölü ve Büyük Menderes ile sınırlanmış bir yarımada ilçesidir.
  • Söke: Söke, Ege Bölgesi'nde Aydın’ın batısında yer alan Ege Denizi'ne kıyısı olan ve 1064 kilometrekarelik yüzölçümüyle Aydın’ın en büyük, nüfus bakımından ise Efeler ve Nazilli'den sonra 3. büyük ilçesidir. İlçenin kuzeyinde İzmir’in Selçuk ilçesi, kuzeydoğusunda Germencik, doğusunda Koçarlı, kuzeybatısında Kuşadası, güneyinde ise Didim bulunmaktadır.
  • Kuşadası: Aydın’ın turizm yönünden gelişmiş olan diğer ilçelerinden biridir. İlçenin kuzeyinde İzmir’in Selçuk ilçesi, doğusunda ve güneyinde Söke ilçesi, batısında Ege Denizi bulunmaktadır. Kuşadası'nın adını verdiği Kuşadası Körfezi ve yakın çevresi, sanat ve kültür merkezleri olarak bilinmektedir ve ilk çağlardan beri birçok farklı medeniyetleri bünyesinde misafir etmiştir.

Aydın Kiralık Daire Fiyat Bilgisi

Eğer Aydın kiralık konut arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan emlakçılara danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.  Aydın’da kiralık evler ortalama 110 metrekaredir. Kısacası Aydın kiralık daire arayanların, yaklaşık 1.906 Türk Lirası’nı gözden çıkarması gerekmektedir. Ancak bu rakam, ortalama bir veridir. Seçtiğiniz evin konumu ve konut tipi, kira rakamını yükseltebilir veya azaltabilir. Örneğin Aydın Didim kiralık daire araması yapanlar için kira bedeli yükselmekte ve 2.216 Türk Lirası’na ulaşmaktadır. Öte yandan Aydın Efeler sahibinden kiralık daire araması yapanların ise 1.444 Türk Lirası ödemesi yeterli olacaktır. Dolayısı ile bütçenizi esnek bir şekilde belirlemeniz, yararınıza olacaktır. Konut tipine göre Aydın’daki 1+1, 2+1, 3+1 daireler çeşitlilik göstermekte olup asansörlü daire, ara kat daire, otoparklı daire aramaları daha sık yapılmaktadır.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.