/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kepsutcancel

Balıkesir Kepsut Kiralık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Kepsut Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kepsut kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut kiralama tercihinde bulunabilirsiniz.

Kepsut Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Balıkesir ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Kepsut ilçesinin batısında Balıkesir Merkez İlçesi, güneyinde Bigadiç, doğusunda Dursunbey, kuzey doğusunda ise Bursa Mustafakemalpaşa vardır. Toplam yüzölçümü 894 kilometrekare olan ilçe, Balıkesir il merkezine 26 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Kepsut kiralık daire arayan kişiler ilçe iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Kepsut kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında meyve tarım faaliyetleri ön plandadır. İlçe ülkemizdeki şeftali üretiminin önemli bir kısmını karşılamaktadır.

Kepsut Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 23 bin 123’tür. İlçe nüfusunun yüzde 54,4’ünü (12 bin 495) erkek, yüzde 45,96’sını (10 bin 628) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kepsut kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 67 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Ahmetölen Mahallesi, Akçakertil Mahallesi, Akçaköy Mahallesi, Alagüney Mahallesi, Armutlu Mahallesi, Bağtepe Mahallesi, Bektaşlar Mahallesi, Beyköy Mahallesi, Bükdere Mahallesi, Büyükkatrancı Mahallesi, Camiiatik Mahallesi, Camiicedit Mahallesi, Çalkandil Mahallesi, Dalköy Mahallesi, Danahisar Mahallesi, Darıçukuru Mahallesi, Dedekaşı Mahallesi, Dereli Mahallesi, Dombaydere Mahallesi, Durak Mahallesi, Eşeler Mahallesi, Eyüpbükü Mahallesi, Göbel Mahallesi, Gökköy Mahallesi, Hotaşlar Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, İsaalan Mahallesi, Kalburcu Mahallesi, Karacaağaç Mahallesi, Karacaören Mahallesi, Karaçaltı Mahallesi, Karagöz Mahallesi, Karahaliller Mahallesi, Kasapzade Mahallesi, Kayacıklar Mahallesi, Kayaeli Mahallesi, Keçidere Mahallesi, Kepekler Mahallesi, Kızıloluk Mahallesi, Küçükkatrancı Mahallesi, Mahkeme Mahallesi ve Mahmudiye Mahallesi‘dir.

Kepsut Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut tercihinde bulunmayı düşünen kişilerin önem verdiği bir diğer konu da ilçenin eğitim imkanlarıdır. Özellikle çocuklu aileler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçe içerisinde yer alan eğitim kurumlarının eğitim kadroları da oldukça başarılıdır. Balıkesir Kepsut kiralık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullardan başlıcaları: 

  • Oktay Koçman İlköğretim Okulu: Camiiatik, Düzgün Yol Caddesi, 10660 Kepsut/Balıkesir. Daha detaylı bilgiler için (0266) 576 22 82 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • 125. Yıl Yatılı Bölge İlköğretim Okulu: Yenice, Zümrüt Sokak, 10660 Kepsut/Balıkesir. Daha detaylı bilgiler için (0266) 576 33 30 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Cumhuriyet İlkokulu: İhsaniye Mahallesi, Zekiye Külahlıoğlu Caddesi Pk:10660, 10660 Kepsut/Balıkesi. Daha detaylı bilgiler için (0266) 576 10 88 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Balıkesir ilinin Kepsut ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Balıkesir Kepsut uygun fiyatlı ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Kepsut Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.