/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Amasracancel

Bartın Amasra Kiralık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Amasra Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Amasra kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında fikir edinebilirsiniz.

Amasra Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Bartın ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Amasra ili Batı Karadeniz Bölgesi’nin en önemli ilçelerinden biridir. Amasra kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Karadeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle de ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Amasra kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım, hayvancılık ve turizm faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında yoğun olarak balıkçılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede turizm faaliyetleri kapsamında ise yaz turizmi ön plana çıkmaktadır.

Amasra Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 776’dır. İlçe nüfusunun yüzde 51,32’sini (7 bin 583) erkek, yüzde 48,68’ini (7 bin 193) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Amasra kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 30 adet köy bulunmaktadır. Bu mahalleler ve köyler: Fatih Mahallesi, Kaleiçi Mahallesi, Kaleşah Mahallesi, Kum Mahallesi, Acarlar Köyü, Ahatlar Köyü, Akkonak Köyü, Aliobası Köyü, Bostanlar Köyü, Cumayanı Köyü, Çakrazboz Köyü, Çakrazova Köyü, Çakrazşeyhler Köyü, Çanakçılar Köyü, Esenler Köyü, Göçkün Köyü, Göçkündemirci Köyü, Gömü Köyü, Hatipler Köyü, İnciğez Köyü, İnpiri Köyü, Kalaycı Köyü, Karakaçak Köyü, Kazpınarı Köyü, Kocaköy Köyü, Makaracı Köyü, Saraydüzü Köyü, Şenyurt Köyü, Şükürler Köyü, Tarlaağzı Köyü, Topallar Köyü, Topderesi Köyü, Yahyayazıcılar Köyü ve Yukarısal Köyü’dür.

Amasra Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Bilgileri

İlçeden konut arayan birçok kişi ilçenin eğitim imkanları ile yakından ilgilenmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. Bölge halkından edinilen bilgilere göre ilçe içerisinde yer alan okulların üniversiteye öğrenci kazandırma oranı da oldukça yüksektir. Bartın Amasra kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Kaleşah İlkokulu: Kaleşah Mahallesi İsmet İnönü Caddesi Pk:74300 Amasra/Bartın. Daha detaylı bilgiler için (0378) 315 14 98 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Saraydüzü Ertuğrul Işık İlköğretim Okulu: Merkez, Saraydüzü Köyü, Amasra, Bartın. Daha detaylı bilgiler için (0378) 245 21 24 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu: Kum, 11, Suphi Kalafatoğlu Sokak, 74300 Amasra/Bartın. Daha detaylı bilgiler için (0378) 315 10 13 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Bartın ilinin Amasra ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Bartın Amasra uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Amasra Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.