/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kurucaşilecancel

Bartın Kurucaşile Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kurucaşile Kiralık Daire Arayanlara Emlakjet Rehberi

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Kurucaşile kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Kurucaşile Kiralık Daire Düşünenler İçin İlçenin Genel Bilgileri

Kurucaşile, Bartın ilinin en az nüfusa sahip olan ilçesidir. İl merkezine 52 kilometre uzaklıkta bulunur ve Karadeniz sahil şeridindedir. Yörenin tarihinde ilk olarak Hititlerin yerleşim yeri olarak kullanıldığı, daha sonra ise Pala, Başka, Fenike, Karya, Aka medeniyetlerine ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. M.Ö. 306 yılında Kurucaşile ilçe merkezine 8 kilometre mesafede bulunan Tekkeönü’nde de Kromuna Medeniyetinin kurulduğu bilinmektedir.Topraklarında birden fazla medeniyetlerin yaşadığı bu kadim yörenin her bir alanında tarih buram buram kokmaktadır. Antik çağ medeniyetlerinin günümüzde bıraktığı kalıntılarıyla bambaşka bir atmosfere sahip olan Bartın ilinin bu ilçeleri, yaşamak için ideal, gezip görmek içinse mutlaka diyebileceğiniz bir şehirdir. Karadenizin muhteşem maviliği ile yemyeşil doğasının birarada harika bir uyum sağladığı bu küçük ilçede aradığınız evi bulabilmek için Emlakjet’in ilanlarını detaylıca incelemeyi sakın unutmayın. Kurucaşile kiralık ev arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Karadeniz,
  • Batısında Amasra ilçesi,
  • Doğusunda Kastamonu ilinin Cide ilçesi,
  • Güneyinde Bartın Merkez ilçesi ile komşudur. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 6.874 kişi ile Bartın ilinin en az nüfusa sahip ilçesidir. Bu nüfusun yüzde 48,50’si kadın, yüzde 51,50’si erkekten oluşmaktadır. İlçenin yüzölçümü toplam 159 kiloemtrekare, rakımı ise 200 metredir. Oldukça dik bir alana sahip olan ilçenin arazi eğimi %50 olarak hesaplanmaktadır. Tipik karadeniz iklimi hakim olan ilçede yaz mevsimi ılık ve yağışlı, kış mevsimi ise soğuk ve bol yağışlı geçmektedir. 

Kurucaşile Kiralık Daire Piyasası

Emlakjet 2019 yılı Temmuz ayı Bölge Raporu verilerine göre Bartın Kurucaşile’de kiralık daire piyasasının genel bilgileri şöyledir;

  • Kiralık dairelerin ortalama yaşam alanı 116 metrekare,
  • Minimum metrekare birim kira fiyatı 5 TL,
  • Maksimum metrekare birim kira fiyatı 8 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı 727 TL,
  • Konutun amortisman süresi ise 23 yıl olarak hesaplanmıştır.

Tercih edeceğiniz kiralık dairenin sahip olduğu iç ve dış özelliklere göre fiyatlarda değişiklikler görülebilmektedir. En doğru ve en uygun fiyatlı tercihi yapabilmek için Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti satın alabilir ya da en çok tercih edilen sahibinden Bartın Kurucaşile’de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları gibi tüm ilanları listeleme sayfalarımızdan inceleyebilirsiniz. Siz o evi hayal edin, gerisi Emlakjet’in!

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.