/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Uluscancel

Bartın Ulus Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Ulus Kiralık Daire Düşünenler İçin Özel EmlakJet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Ulus kiralık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Ulus, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Bartın ilinin merkezine 17 kilometre güneyinde bulunan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe topraklarında gerçekleşen araştırmalar sonucunda bölgenin tarihinin M.Ö. 3000 yıllarına kadar dayandığı kabul edilmektedir. İlçe ekonomisi ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılığa dayanır. İlçe sınırları içinde 12 mahalle vardır. Ulus kiralık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Bartın Merkez ilçesi ve Kurucaşile ilçesi,
  • Batısında Bartın Merkez ilçesi,
  • Doğusunda Kastamonu ve Karabük il sınırı,
  • Güneyinde Karabük ili ile komşudur. 

Ulus Kiralık Daire Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 22.333’tür. Bu sayının yüzde 50,43’ü kadın, yüzde 49,57’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 713 kilometrekare, rakımı ise 200 metredir. Ulus kiralık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler; Yeşilpazar Mahallesi, Derecik Mahallesi, Kaldırım Mahallesi, Yeni Mahallesi, Samat Mahallesi, Kasımlar Mahallesi, Mezgeller Mahallesi, Kavaklıkaldırım Mahallesi, Ulupınar Mahallesi ve Merkez Mahallesidir. 

Ulus kiralık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Bartın-Safranbolu D 755 Devlet Kara Yolu üzerinden Abdipaşa’dan sonra Bartın-Ulus Yolu ile sağlanmaktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Ulus Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

EmlakJet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Bartın’ın Ulus ilçesindeki tüm kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.260 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.300 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 203.610 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

Sizler de kiralık daire tercihini Bartın ilininin Ulus ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Bartın Ulus sahibinden kiralık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Ulus Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.