/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gercüşcancel
Batmancancel

Batman Gercüş Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Gercüş Kiralık Daire Seçeceklere Tercih Rehberi

Gercüş kiralık daire düşünenler için, arayışlarını kolaylaştıracak bir ilçe rehberi hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklim yapısına, tarihinden, ekonomisine, demografik durumundan nüfusuna kadar birçok farklı konuya değindik. Bu yazıyı okuduktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Gercüş, Türkiye Cumhuriyeti’nin Batman iline bağlı bir ilçedir. Batman, altı ilçeden meydana gelmektedir ve Gercüş bölgenin beşinci en gelişmiş ilçesidir. Gercüş, yaklaşık 1070 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Semtin rakımı, bir diğer deyişle denizden yüksekliği ise yaklaşık 1000 metredir. Kent merkezinden 60 kilometre uzakta yer alan semt, Mardin ilinden 80 , Diyarbakır’dan 160 kilometre uzakta yer almaktadır. İlçenin en yüksek noktası 1200 metre yüksekliğindedir.

Gercüş Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Gercüş kiralık ev arayanlar için, yazının ilk bölümünde semtin tarihinden kısaca bahdeceğiz. Bir bölgede yaşayacaksınız, oranın tarihi hakkında bilgi sahibi olmak sizin o ilçeye ve ile olan aidiyetinizi güçlendirir. Gercüş, çok eski bir yerleşim birimidir ve milattan önceki tarihlerden itibaren bölgede insanlar yerleşimlerini sürdürmüşlerdir. Bölgede hüküm süren ılıman iklim koşulları ve su kaynaklarının bolluğu, ilçeyi büyük uygarlıkların beşiği haline getirmiştir. İlçede bilinen ilk yerleşim milattan önce 7000’li yıllarda gerçekleşmiştir. İlçede yer alan Yakup Manastırı bu durumun en önemli göstergelerinden biridir. Semtte önce Hurriler, daha sonrasında Persler, Makedonlar, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. 1071 Malazgirt Savaşı ile ilçeye yerleşen Türkler, bölgede Artuklular Beylliği’ni kurmuştur. İlçe 1514 yılında gerçekleşen Çaldıran Seferi ile Osmanlı İmparatorluğu’na katılmıştır.

Gercüş Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomik Durumu

Kent merkezinden yaklaşık bir saat uzakta, 60 kilometre mesafede yer alan Gercüş ilçesinin ekonomisi genel olarak tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Ancak arazi yapısının engebeli yapısı nedeniyle, modern tarım yöntemleri kullanılmamaktadır. İlkel yöntemlerle ilçede tarım faaliyetleri sürdürülmektedir. Bölgede bilhassa, üzüm, buğday, arpa, mercimek ve nohut gibi ürünler yetiştirilmektedir. Tüm bunlara ek olarak semtte sebze ve meyve yetiştiriciliği gelişmiştir. İlçede 262 adet küçük işletme bulunmaktadır. Bu işletmeler küçük ve orta boylu tesislerdir. Yerel halkın büyük bir kısmı, hayvancılıkla da ilgilenmektedir. Özellike küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Ancak bölge ekonomisi, henüz potansiyelini gerçekleştirebilmiş değildir. Bu nedenle, yerel halkın bir kısmı mevsimlik işçi olarak çevre il ve ilçelere gitmektedir. Gercüş kiralık konut tercih edeceklerin, tüm bu koşulları göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Gercüş Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede 20.484 kişi hayatını sürdürmektedir. Bölgede yaşayanların %50.26’sı erkek, %49.74’ü kadındır. İlçe nüfusu 2009 yılından itibaren düzenli olarak azalmaktadır. 2017-2018 dönemi arasında ise küçük bir artış gerçekleşmiştir. Popülasyonun artış hızı %6.61’e ulaşmıştır. Batman Gercüş kiralık ev tercih etmeyi düşünenler, ilçenin farklı yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarını sürdürmeleri işlerini kolaylaştırabilir:

  • Bağlarbaşı Mahallesi

  • Yolağzı Mahallesi

  • Yeşilyurt Mahallesi

  • Pınarbaşı Mahallesi

  • Çukurçeşme Mahallesi

  • İkinci Pınarbaşı Mahallesi

Eğer Gercüş kiralık daire kararınızdan eminseniz ve harekete geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile iletişim kurabilir veya sahibinden Batman Gerçüş kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Gercüş Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.