/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Demirözücancel

Bayburt Demirözü Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Demirözü Kiralık Daire Bakanlara Özel Rehber

Demirözü kiralık daire arıyorsanız yaşayacağınız ilçe hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bunun için EmlakJet ailesi olarak ilçe hakkındaki genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Demirözü, Bayburt’un 3 ilçesinden bir tanesidir. İlçe halkının geçim kaynakları tarım ve hayvancılığa dayanır. Yüzölçümü 610 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği 1975 metre civarlarındadır. Şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 31 kilometredir.

Demirözü Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Tarihi

Bölgede yaşayan en eski halk Azizilerdir. Bölge tarihini daha iyi anlamak için yapılan kazılar sonucunda Evcikler Tepesi Höyüğü ile Pulur Höyüğünde İlk Tunç Çağına ait çanak çömlek gibi kalıntılar bulunmuştur. Pulur Höyüğünde rastlanan katman kesitlerindeki kül ve karbon dokularından buranın bir yangına maruz kaldığı ortaya çıkarılmıştır. İlçede hüküm süren diğer uygarlıklar Urartular, İskitler, Persler, Kimler, Med, Pontuslar, Romalılar, Bizanslılar, Arap, Selçuklular ve Osmanlı Devletidir. Bölge 1410 senesinde Karakoyunlular, 1467 senesinde Akkoyunlular hükümdarlığı altına girmiştir. 1473 senesinde ise Otlukbeli Savaşının yaşandığı arazinin büyük çoğunluğu bu ilçededir. Demirözü, 1987 senesinde ilçe konumuna getirilmiştir. Siz de bu tarihi ile göz dolduran ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Bayburt Demirözü kiralık müstakil ev ilanları sitemizde sizleri bekliyor.

Demirözü Kiralık Daire Arayabileceğiniz Mahalle ile Köyler

İlçenin 2 belediyesi, 7 mahallesi ve 26 Köyü, vardır. İlçenin köyleri; Elmalı Köyü, Çimentepe Köyü, Akyaka Köyü, Kalecik Köyü, Damlıca Köyü, Işıkova Köyü, Bayrampaşa Köyü, Petekli Köyü, Dikmetaş Köyü, Yazıbaşı Köyü, Beşpınar Köyü, Yukarıpınarlı Köyü, Otlukbeli Köyü, Çağıllı Köyü, Yelpınar Köyü, Güvercindere Köyü, Çakırözü Köyü, Yakupabdal Köyü, Güçlü Köyü, Çatalçeşme Köyü, Serenli Köyü, Kavaklı Köyü, Devetaşı Köyü, Pınarcık Köyü, Karayaşmak Köyü ve Eymür Köyüdür. Demirözü kiralık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise;

  • Esentepe Mahallesi,

  • Karşıyaka Mahallesi,

  • Yeşilyurt Mahallesi,

  • Çiftetaş Mahallesi,

  • Pınarbaşı Mahallesi,

  • Güneşli Mahallesi ve

  • Şirin Mahallesidir.

Demirözü Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun raporunu incelediğimizde ilçenin 2018 nüfusunun 8.657 olduğunu görürüz. Bu nüfusun %50,47’sini erkekler ve %49,53 kadınlar oluşturur. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu ise 7.835’tir. Bir yıl boyunca bölge nüfusu küçük bir artış yaşamıştır. Demirözü’nün yıllık nüfus artış oranı %10,49’dur. Demizözü bu oranla Bayburt’un nüfus artış oranı en yüksek olan ilçesidir. İlçenin nüfus yoğunluğu 15’tir. Bu da bölgede kilometrekare başına düşen insan sayısının 15 kişiye denk geldiği anlamındadır. Bu küçük ve şirin olan Demirözü’nde kiralık evler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

Demirözü Kiralık Daire Fiyatları

Temmuz 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre bölgedeki toplam konut 5.650’dir. Konut başına düşen insan sayısı 3,2’dir. İlçedeki toplam işyeri sayısı 382’dir. İlçedeki evlerin alanları ortalama 100 metrekare olarak karşımıza çıkar. Demirözü kiralık daire fiyatları ortalama 1.238 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen kira fiyatı ise 12 Türk Lirasına denk gelir. Bu veriler kiralık ev ararken bütçenizi oluşturmada size yol gösterebilir. Yine de siz bu verilerin 2019 senesi ilçe genelindeki kiralık dairelerin ortalamaları olduğunu hatırlamalısınız. Kiralık dairelerin fiyatları evin sahip olduğu kriterlere göre değişiklik gösterebilir.

Hayalinizdeki eve bir an önce yerleşebilmek için listeleme sayfalarımıza vakit kaybetmeden bakabilirsiniz. Ev arayışınızda emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Bayburt Demirözü ilanlarına istediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

14 Ağustos 2020

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Demirözü Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.