/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayburtcancel

Bayburt Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Bayburt Kiralık Daire Arayanlara İl Rehberi 

Bayburt kiralık daire arayışında olanlar için, kentin coğrafi konumundan, emlak piyasasına kadar çok çeşitli konuya yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, şehre dair bilmeniz gereken ne varsa öğrenecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Bayburt ili, Anadolu Yarımadası’nın kuzeydoğu kısmında yer almaktadır. Çoğunlukla Türkmenlerin yaşadığı ilin toplam yüzölçümü 3.741 kilometrekare olarak hesaplanmıştır. İlçenin denizden yüksekliği 1550 metreyi aşmaktadır. Kentin doğusunda Erzurum, batısında Gümüşhane, kuzeyinde Trabzon ve Rize, güneyinde ise Erzincan illeri yer almaktadır. İl, oldukça dağlık bir arazi üzerine kurulmuştur. Öyle ki bölgede yer alan dağlar, kentin yüzölçümünün %45’ini kaplar vaziyettedir. Şehrin en yüksek noktası ise Kırklar Dağıdır. Kırklar Dağı 3350 metre yüksekliğe sahiptir. Kente can suyunu veren ise Çoruh Nehridir. 

 

Bayburt Kiralık Daire Düşünenlere Kentin Ekonomisi 

Bayburt kiralık ev arayışı aktif bir şekilde devam edenler, kentin ekonomik yapısı ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Bilhassa, başka şehirlerden gelerek Bayburt’a yerleşenler için, oldukça önemli bir konudur. Bayburt ilinin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Ne yazık ki, ilde ticaret ve sanayi çok gelişmemiştir. Kentte yer alan küçük imalathaneler tarımsal ürünleri işlemek üzere kurulmuştur. İlçede çok çeşitli hububat, yem bitkisi, şeker pancarı yetiştirilmektedir. Tarımda makineleşme ve sulama olanaklarının gelişmesi ile meyve ve sebze üretimi de yapılmaya başlanmıştır. Ancak bu üretim yeterli değildir. İl, kıraç arazilerden meydana geldiği için büyükbaş hayvancılığa uygun bir tabiatı vardır.  Bu sebeple, kentte besi hayvanı besleyenlerin sayısı epey fazladır. Eğer tarım ve hayvancılık ile ilgileniyorsanız, Bayburt kiralık konut kararınız oldukça isabetli olacaktır. 

 

Bayburt Kiralık Daire Bakanlara İlçe ve Mahalle Bilgisi 

Eğer Bayburt günlük kiralık evler arıyorsanız, kent merkezinde yer alan mahallelerde arayışlarınızı yoğunlaştırmalısınız. Aksi takdirde, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir konuta ulaşamayabilirsiniz. 01 Şubat 2019 Tarihli TÜİK Verilerine göre,  kent nüfusu 82.274 kişiden oluşmaktadır. Bu kişilerin %49.71’i kadın, geriye kalan %50.29’u ise erkektir. İlde kilometrekareye düşen kişi sayısı 22’dir. Bu rakam, merkez ilçede üç basamak artarak 25’e çıkmaktadır. Bayburt , Aydınteğe, Demirözü ve Merkez ilçeleri, 5 belediye ve belediyelere bağlı 28 mahalle ile 170 köyden meydana gelmektedir. Bayburt kiralık ev arayanlar, kentin en gelişmiş on mahallesinden birini tercih edebilirler: 

 

 • Şingah Mahallesi
 • Zahit Mahallesi
 • Tuzcuzade Mahallesi
 • Genç Osman Mahallesi
 • Esentepe Mahallesi 
 • Halfikale Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Pınarbaşı Mahallesi 
 • Kadızade Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi 

 

Bayburt Kiralık Daire Fiyat Bilgisi 

Eğer Bayburt kiralık daire düşüncenizde kararlı iseniz, ilde yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya Bayburt rezidans kiralık daire  gibi ilanların yer aldığı listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu’na göre, kentte toplam 24.279 adet ev bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı, bir diğer deyişle hane halkı sayısı, 3.26’dır.  Bayburt’ta kiralık evler ortalama 125 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen kira bedeli ise 6 Türk Lirasıdır. Dolayısı ile Bayburt kiralık ev tercihinde bulunacak bir kişinin, her ay yaklaşık 700 Türk Lirası ödemesi gerekecektir. Bu ortalama rakam konut tipinden ve konutun özelliklerinden bir hayli etkilenmektedir. Örneğin  Bayburt’ta eşyalı ev fiyatları, bahsi geçen ortalama kira bedelinin üzerindedir. Konut tipine göre, kira bedelleri aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir:

 

 • 2+1, 100 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 611 Türk Lirası
 • 3+1, 125   metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 662  Türk Lirası
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Bayburt Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.