/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bozüyükcancel

Bilecik Bozüyük Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Bozüyük Kiralık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Bozüyük kiralık daire ilanları arasında gezmekten yorulduysanız bu yazıyı okuyarak kısa bir ara verebilirsiniz. Bozüyük, Bilecik’in bir ilçesidir. Bölge oldukça sengin bir tarihi yapıya sahiptir. Asya ile Avrupa arasında köprü görevi görmesi açısından tarihte oldukça önem verilen bir belge olmuştur. İlçe zamanında Hititler, Frigyalılar, Kimmerler, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar Bitinyalılar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlı Devleti gibi hükümdarlıkların hakimiyeti altına girmiştir 1071 yılındaki yapılan Malazgirt Savaşı ile bölge Türk hakimiyetine girmiştir. Bölge bulunduğu konum itibariyle savaşa giden orduların yolu üzerinde bulunurdu. Bu sebeple askerlerin dinlenme alanı olarak kullanılmıştır. Kanuni Sultan Süleyman’ın Bağdat Seferine giden Kasım Paşa ve onun ordusu burada konaklar. Paşa buradaki yardımlardan oldukça memnun kalır. Savaşı kazanıp dönerse buraya büyük bir cami yaptıracağına dair söz verir. Savaşı kazandıktan sonra sözünü tutar ve bölgeye camii ve külliye yaptırır. Bu yapıların inşa edilmesi ile bölgedeki 4 köy birleşir ve şuan ki Kasımpaşa mahallesinde Bozüyük’ü oluşturur. Bölge 1926 yılında da ilçe konumuna getirilmiştir.

Bozüyük Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Coğrafyası

Bozüyük ilin en güneyinde yer alır. Kuzeyinde Pazaryeri ve Bilecik Merkez ilçeleri, kuzeydoğusunda Söğüt ilçesi, doğusunda Eskişehir, güneyinde Kütahya illeri yer alır. 847 kilometrekareden oluşun bir arazi üzerinde yer alır. Rakımı 740 metre civarlarındadır. İlçenin en yüksek yerleri genellikle güneybatı taraflarıdır. Batan Yaylası ve Kömürsu Yaylası ilçedeki başlıca yaylardandır. Dikilitaş Deresi, Karasu, Sarısu ve Darıdere Barajı bölgedeki su kaynaklarındadır. İlçe Ege Bölgesi ve Marmara Bölgesi sınırlarının kesişiminde yer alır. İç kesimlerde yer alması sebebiyle daha çok karasal iklim tipi özellikleri görülür. Kış ayları çok serin ve yağışlı iken yaz ayları çok sıcak ve kurak geçer. Bölgenin dağlık kesimleri ormanlarla kaplıdır. Alçak kısımlarda ise çalıklar ve otsu bitkiler vardır. Siz de ilçenin istediğiniz bölgesinden örneğin; Bozüyük Kasımpaşa mahallesinde kiralık daireler için listeleme sayfalarımız kullanabilirsiniz.

Bozüyük Kiralık Daire Tercih Edeceklere Bölge Ekonomisi

İlçe halkının ekonomisi daha çok sanayiye dayanır. Bölgede bir organize sanayi bölgesi ve iki küçük sanayi sitesi vardır. İlçede tarım ve hayvancılık da yapılır. Tarımda 787.181 dekarlık tarım arazisinde sebze, meyve ve hububat üreticiliği yapılır. Sebzeler arasında en çok balkabağı ve meyveler arasında en çok elma üretimi yapılır. Hayvancılıkta büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yaygındır. Kümes hayvancılığı ve arıcılık da yapılır. Siz de bu bölgede kendisine ait bahçesi olan bir ev arayışı içindeyseniz Bozüyük müstakil kiralık evler için sitemize göz atmanız yeterli.

Bozüyük Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki toplam konut sayısı 40.620’dir. Konut başına düşen insan sayısı 3,12’dir. İlçede 4.681 adet işyeri yer alır. İlçedeki evlerin ortalama büyükleri 116 metrekaredir. Bozüyük kiralık daire fiyatları ortalama 667 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Ortalama birim kira yani metrekare başına düşen kira bedeli ortalama 6 Türk Lirasına denk gelir. Kiralık dairelerin alanları ve oda sayılarına göre kira bedelleri ise ortalama olarak aşağıdaki gibidir.

  • 1+1, 55 metrekarelik bir dairenin kirası 539 Türk Lirası,

  • 2+1, 105 metrekarelik bir dairenin kirası 669 Türk Lirası ve

  • 3+1, 130 metrekarelik bir dairenin kirası 666 Türk Lirasıdır.

Kiralık ev arayışınızda istediğiniz kriterlere sahip olan örneğin; Bozüyük sahibinden eşyalı kiralık daire ya da emlakçıdan kiralık daire seçeneklerine listeleme sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

14 Ağustos 2020

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Bozüyük Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.