/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İnhisarcancel

Bilecik İnhisar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

İnhisar Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Rehberi

Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için özel olarak oluşturduğumuz ilçe rehberlerimiz artık sizlerle. İnhisar kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, tarihi, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ile ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

İnhisar, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nin güneydoğusunda, Marmara, Karadeniz, Ege ve İç Anadolu Bölgelerinin kesişim noktası üzerinde yer alan ilin doğusunda yer alan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin; toplumu, devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Dolayısıyla ilçenin coğrafi olarak bulunduğu konum açısından oldukça önemli bir yerde bulunmaktadır. Tarihi olarak Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Antik çağlardan günümüze kadar uzanan bu köklü tarih, Selçuklu ve Osmanlı devletleri tarafından fethedilene kadar Bizans hakimiyeti altında idi. Bilecik İnhisar ilçesi ve Bilecik il genelinin bulunduğu topraklar, Osmanlı İmparatorluğu’nun doğduğu nokta olma özelliği taşıması da oldukça büyük öneme sahiptir. Osmanlı İmparatorluğu dönemi boyunca, tarım, madencilik, ipekçilik, dokumacılık gibi ekonomik yönleri ile güçlü bir şehir olmuştur. 1990 yılında bucak olarak bağlı olduğu Söğüt ilçesinden ayrılarak müstakil ilçe statüsüne kavuşmuştur. Komşu ilçeleri gibi İnhisar da ekonomik olarak Eskişehir’e bağlıdır. 

İnhisar Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Mahalle ve Nüfus Bilgileri

İnhisar ilçesinin çevresinde yer alan ilçeler şunlardır;

 • •Kuzeyinde Yenipazar ve Gölpazarı ilçesi,
 • •Batısında Söğüt ilçesi,
 • •Güneyinde Eskişehir il sınırı,
 • •Doğusunda Eskişehir il sınırı ile çevrilidir.

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 2.981’dir. Bu sayının yüzde 49,92’si kadın, yüzde 50,08’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 244 kilometrekare, rakımı ise 210 metredir. İnhisar müstakil kiralık evler ya da İnhisar kiralık apart gibi farklı seçenek arayışında olanların tercih edebileceği toplam 4 mahalle vardır. Bu mahalleler; 

 • Akkum Mahallesi,
 • Güner Orbay Mahallesi,
 • Zafer Mahallesi,
 • Karaağaç Mahallesidir. 

599 kişilik nüfusu ile en fazla nüfusa sahip olan mahallesi Zafer Mahallesidir. 

İnhisar Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Kasım ayı verilerine göre Bilecik’in İnhisar ilçesi ve çevresinde bulunan diğer ilçelerdeki kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 8 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 595 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Bilecik İnhisar Zafer Mahallesinde kiralık daire ya da Bilecik İnhisar sahibinden eşyalı kiralık daire için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

İnhisar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.