/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gençcancel

Bingöl Genç Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Genç Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olmaya devam ediyoruz. Genç kiralık daire arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkındaki en güncel bilgileri edinebilirsiniz.

Genç Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ilinin ilçesi olan Genç, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan önemli lokasyonlardan biridir. Yüzölçümü 1646 kilometrekare olan ilçe il merkezine 20 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Rakımı 1125 metre olan ilçe son dönemlerde yoğun bir gelişme göstermektedir. Genç kiralık daire arayan vatandaşlar ilçenin tarihi ile yakından ilgileniyor.1071 Malazgirt Zaferi ile Türklere kapılarını açan ilçe geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olup ilçede yer alan Kral Kızı Kalesi, Persliler Dönemi’nde yaptırılmıştır. Geçmiş dönemlerde ismi Dara Hini olan ilçenin ismi Cumhuriyet Dönemi’nde Genç olarak değiştirilmiştir. İlçe olmadan önce sancak olan ilçe Osmanlı Devlet teşkilatlanması döneminde Bitlis vilayetine bağlanmış olup, 1927 yılında ilçe statüsüne getirilerek Elazığ iline bağlanmıştır. 1936 yılına gelindiğinde ise Bingöl vilayetinin kurulması ile birlikte ilçe bu vilayete bağlanmıştır. Genç kiralık daire arayışında olan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin il merkezine 20 kilometrelik bir mesafede yer aldığı bilgisine ulaşmaktadırlar.

Genç Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomi Bilgisi

Ekonomisinin temelinde az miktarda tarım ve yoğun olarak hayvancılık faaliyetlerinin yer aldığı ilçede imalat ve inşaat sanayiinde çalışan nüfusun sayısı oldukça fazladır. Şehirde önemli bir sanayi tesisi bulunmamakla birlikte ilçede yer alan önemli madenler ilçedeki küçük çaplı atölyelerde işlenebilmektedir. Hayvancılığın ilçe ekonomisine katkısının oldukça büyük olduğu gözlemlenirken özellikle sür besiciliği ve kümes hayvan yetiştiriciliğinin yoğun olarak yapıldığı bilgisine ulaşılmaktadır. Bingöl Genç kiralık daire arayan vatandaşlar ilçede bulunan demir yataklarında çalışarak istihdamlarını sağlayabilirler. Bölgede yeni açılan Organize Sanayi Bölgesi’nde birçok fabrika kurulmuş olup bu fabrikalar ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır.

Genç Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Ekonomi Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 38 bin 428’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,85’ini (19 bin 923) erkek, yüzde 48,15’ini (18 bin 505) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Genç kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 mahalle ve 68 köy bulunmaktadır. Bu mahalle ve köylerden başlıcaları: Cumhuriyet Mahallesi, Kültür Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yeşildere Mahallesi, Yoldaşan Mahallesi, Aktoprak Köyü, Ardıçdibi Köyü, Binekli Köyü, Bahçebaşı Köyü, Balgöze Köyü, Bulgurluk Köyü, Çanakçı Köyü, Çaytepe Köyü, Doğanlı Köyü, Döşekkaya Köyü, Elmagünü Köyü, Eskibağ Köyü, Gerçekli Köyü, Ericek Köyü, Gözertepe Köyü, Geyikdere Köyü, Harmancık Köyü, Karcı köyü, Kavaklı Köyü ve en çok konut aranana mahallelerden biri olan Genç Cumhuriyet’de kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Genç Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.